Warning: count(): Parameter must be an array or an object that implements Countable in /home/klient.dhosting.pl/itewh10ckis/ckis.pl/public_html/wp-content/themes/eventbuilder/single-event.php on line 706

TALENTY MAŁOPOLSKI 2018

29/04/2018

Dwa dni trwały eliminacje powiatu krakowskiego grodzkiego i ziemskiego do XXXI MAŁOPOLSKIEGO FESTIWALU FORM MUZYCZNYCH I TANECZNYCH „TALENTY MAŁOPOLSKI 2018”, które odbywały się w murach Centrum Sztuki Współczesnej „SOLVAY” w Krakowie.

W dniu 26 kwietnia swoje umiejętności prezentowali soliści, duety i zespoły taneczne w różnych kategoriach wiekowych i tanecznych. Centrum Kultury i Sportu wytypowało kilka podmiotów wykonawczych.

Jako pierwsze zaprezentowały się dwie grupy tańca współczesnego prowadzone przez panią Annę Gońkę. Młodsza Grupa po raz pierwszy wzięła udział w konkursie. Toteż pokazanie się na nieznanej sobie scenie przed szanownym jury, było dla tańczących nie lada wyzwaniem. Natomiast grupa starsza swoje tzw. „pierwsze koty za płoty…” miała już za sobą, gdy w dniu 14 kwietnia wzięła udział w „Chrzanowskiej Lokomotywie Artystycznej”. Zatem stres był już nie ten sam.

Drugą z kolei była sekcja Baletu Klasycznego. Pani instruktor Anna Ostafil wraz z baletnicami z grupy czwartej – konkursowej przygotowała trzy suity baletowe do muzyki Piotra Czajkowskiego:

1. „Arlekin i baletnica”mw wykonaniu duetu: Alicja Pałka – Jasiołek i Lena Klimczyk

2. „Taniec małych łabędzi” w wykonaniu zespołu, w którego skład weszły:

Lena Klimczyk, Milena Najder, Aniela Wnęk i Kinga Zięby

3. „Suita hiszpańska” w wykonaniu zespołu, w którego skład weszły:

Alicja Pałka – Jasiołek, Maria Łabno, Jagoda Kopieć,

Maja Dąbrowska, Kinga Gaczorek i Daria Stachura

I  czwartą  „Hiszpański duet”  do  muzyki  L. Minkusa  w wykonaniu duetu:

Alicja Pałka –Jasiołek i Maja Dąbrowska.

Nie zabrakło również tańca nowoczesnego prezentowanego przez dwie grupy „NO SILENCE” prowadzone przez instruktorkę panią Paulinę Milowską. Jedna grupa z Jaśkowic, druga z Wielkich Dróg.

Założeniami festiwalu było między innymi wyłonienie w drodze konkursu „Talentów Małopolski” najlepszych w dziedzinie muzyki i tańca solistów, duetów, zespołów dziecięcych i młodzieżowych oraz wymiana doświadczeń kulturalnych między uczestnikami, instruktorami i sędziami z różnych regionów Małopolski.

Choć tancerze dali z siebie wszystko, a może nawet i trochę więcej, nie udało się zdobyć nominacji do dalszego etapu, którym jest Finał Wojewódzki w Dobczycach.

Natomiast kolejny dzień (piątek, 27 kwietnia) poświęcony był przesłuchaniom muzycznym. Do Centrum Sztuki Współczesnej „SOLVAY” tym razem zawitała sekcja wokalna pani Katarzyny Szybisty, którą reprezentowały (w kolejności występów):

1.Alicja Franczak z utworem” Płynie czas” – z filmu animowanego – „ Anastazja” Disneya

2. Wiktoria Konieczny z piosenką „Dagmara  Bałaganiara” do słów i muzyki Krzysztofa Piskadło

3. Hanna Sajdak – WYRÓŻNIENIE- śpiewając brawurowo piosenkę „Ada to nie wypada”, której autorem jest Jerzy Jurandot, a muzykę skomponował Zygmunt Wiehler.

GRATULACJE!!!

4.Weronika Gajewska z piosenką  „Kołysanka  dla Okruszka” do słów Agnieszki Osieckiej i muzyki Seweryna Krajewskiego. Po tej piosence niejedna łza spłynęła po policzkach…

Kolejny Festiwal za nami. A przed uczestnikami zmagań artystycznych nowe wyzwania i sukcesy, na które w skrytości serca liczymy.

Monika Fliszewska

(JK)

Fotogaleria: https://www.flickr.com/photos/155528341@N04/albums/72157666568621297