Tango Sławomira Mrożka – czyli o chaosie etycznym i moralnym

Pałacyk "Sokół"
Skawina
15/11/2019

W listopadzie w ramach spotkań z Teatrem „Maska” zapraszamy na „klasykę” dramatu groteski. Zobaczymy „Tango” Sławomira Mrożka, wielowarstwową opowieść o dysfunkcyjnej rodzinie, brutalnej sile rządzącej współczesnym światem i braku norm moralnych i społecznych. O świecie, gdzie młode pokolenie szuka zasad, wytycznych do życiowej drogi, ale szalona, rozprzężona, nonkonformistyczna, niepoukładana i zbuntowana rodzina skutecznie to uniemożliwia.

Premierową odsłonę… Pierwsze Takty zobaczyliśmy w ramach XV Skawińskiego Tygodnia Teatralnego. Zatem to już drugi sezon „Tanga”, który  pozwolił na doszlifowanie i wpisanie spektaklu na dobre do repertuaru Maski.

W spektaklu zobaczymy: nowoczesną, noszącą się luzacko babcię Eugenię (Barbara Tomków), która namiętnie rżnie w karty z podejrzanym typem Edkiem (Marek Andruszczyszyn); Wujka Eugeniusza (Kamil Cudejko) przytłoczonego silnymi charakterami Eugenii i Edka, próbującego się jakoś dostosować; Egzaltowaną Eleonorę, wieczną hipiskę i matkę Artura (Wiktoria Zielińska), która otwarcie romansuje z Edkiem; męża Eleonory – Stomila (Tomasz Okarmus), ojca wynalazcę, zbuntowanego artystę, performera, który stara się nie dostrzegać romansu żony; Alę, delikatną i niby prostolinijną kuzynkę Artura, a  w rzeczywistości świadomą swej broni – „kobiecości” i umiejętności wzbudzania pragnień…

Zobaczą Państwo fantastyczny spektakl, historię o niszczeniu ludzi wybitnych, którzy zagubieni w nieakceptowalnej, pozbawionej zasad rzeczywistości, usiłują przywrócić los świata na właściwe moralne i etyczne tory. To dwugodzinna uczta, w której  z zapartym tchem ogląda się aktorów tak świadomie przywdziewających niełatwe kreacje sceniczne, a Tango La Cumpersita zwieńczające końcowy obraz dramatu to przysłowiowa wisienka na torcie… Żal nie skosztować!

Zapraszamy serdecznie do sali teatralnej Pałacyku „Sokół” w piątek, 15 listopada na godzinę 19.00

Zachęcamy do rezerwacji bezpłatnych wejściówek

osobiście w Pałacyku „Sokół”
w  Dziale Realizacji Projektów Kultury, ul. Mickiewicza 7
lub telefonicznie pod nr telefonu 12 276 34 64
w godzinach 8.00-16.00

Wejściówki odbieramy w dniu spektaklu w godzinach 17.30-18.30

 

Marta Tyrpa

(AR)

Pałacyk "Sokół"

ul. Mickiewicza 7, 32-050
Skawina,

12 276-34-64

sokol@ckis.pl