Te wspaniałe, okropne Stany…

Pałacyk "Sokół"
Skawina
20/05/2022

Pustynie, Pacific Highway, studia filmowe, sekwoje, burgery, Route 66, harleye i niedźwiedzie. Cuda przyrody przeplatane ludzkimi wynalazkami. Wielki Kanion, wieżowce z dykty, drogi po horyzont i cola XXL.
Ameryka zaskakuje i jednocześnie powiela schematy. Wszystko jest „naj” – czy to piękno, czy brzydota. Niezatarte wrażenia pozostawia fascynująca przyroda czerwonych kanionów na równi z kiczowatym do granic kompleksem Las Vegas.

Po raz pierwszy podróżowaliśmy po Stanach Zjednoczonych podczas Skawińskiej Akademii Wiedzy i Umiejętności. Po raz pierwszy także gościliśmy Kamila Szyjkę, który barwnie i szczerze opowiadał o swoich wrażeniach z pobytu w niewielkiej części tego ogromnego i różnorodnego kraju. Wraz z nim przejechaliśmy ulice San Francisco i wzgórza Hollywood, uliczki Nowego Jorku w Universal Studios i mosty międzystanowe. Oraz nieskończenie piękne parki narodowe Kalifornii i Arizony, których spektakularne widoki po horyzont w połączeniu błękitnego nieba i czerwonych skał Kanionu Kolorado są tak często wykorzystywane w filmowych ujęciach.

Dostaliśmy mnóstwo praktycznych informacji na temat cen i warunków: noclegów (najtaniej w Las Vegas), paliwa (najtaniej w Arizonie), żywności (nie warta swej ceny). Ponadto o: skuteczności policji w egzekwowaniu przepisów, zabezpieczeniu bagaży przed niedźwiedziami i kultowych domach w San Francisco.

Było to niezwykle pozytywne i bogate we wrażenia spotkanie, ostatnie już w tym sezonie.
Dziękujemy wszystkim: Państwu za niesłabnące zainteresowanie naszym cyklem i prelegentom za inspirujące opowieści.

Do zobaczenia po wakacjach!

Zapraszamy do fotogalerii ze spotkania.

Joanna Kurpiel

fot. ze spotkania: Kazimierz Zajda

/IN/

Pałacyk "Sokół"

ul. Mickiewicza 7, 32-050
Skawina,

12 276-34-64

sokol@ckis.pl