Teatr Dzieciom… ostatni spektakl przed wakacjami

Pałacyk "Sokół"
Skawina
08/05/2023

Ostatnie spotkanie w sezonie Teatru Dzieciom spędzimy w „Cyberprzestrzeni” za sprawą Teatru „Bajaderka”. Dzieci po raz pierwszy z aktorami tego teatru mogły się spotkać w listopadzie zeszłego roku podczas spektaklu „Tiki Rafa na krańcu świata”. Tym razem, 8 maja o godzinie 17.30, najmłodszych zabierzemy w świat Panny Och-Chmurki, która uwielbia poznawać świat, podróżować, czytać książki i jest duszą towarzystwa. Z kolei drugi bohater spektaklu, Pan Obłoczek, jest zwolennikiem spędzania czasu przy komputerze, grania w różne gry na konsoli oraz przesiadywania w Internecie. Oboje jednak stwierdzają, że otaczający ich świat coraz bardziej traci kolory, przepełniają go wypłowiałe boiska, a podwórka i huśtawki coraz bardziej okala wszechobecny beton.

Wspólnie bohaterowie zastanawiają się, dlaczego tyle czasu spędzają przy telefonie czy komputerze?  Czy można jeszcze uniknąć sieciowej eksplozji? I kim jest Sieciowy Wirus, który czai się za internetową witryną? W spektaklu zobaczymy Pannę Och-Chmurkę, Pana Obłoczka, Wirusa Sieciowego oraz Internetowe Sobowtóry​.

Dzieci na własne oczy zaobserwują, jak wygląda świat, kiedy nadużywa się nowych technologii, a zapomina o relacjach z rodziną, przyjaciółmi czy o zabawie na świeżym powietrzu! Zobaczymy dlaczego warto dziś rozwijać swoją wyobraźnię oraz w jakiej rzeczywistości lepiej przebywać: wirtualnej czy realnej?

Źródło:  https://www.teatrbajaderka.com

Spektakl żywego planu, czas trwania 60 minut.

Bilety w cenie:

  • Bilet ulgowy (dzieci od 2. roku życia) – 20 zł od osoby,
  • Bilet normalny (dorośli) – 25 zł od osoby,

do nabycia w kasach Centrum Kultury i Sportu w Skawinie:

1)      w Kasie Głównej CKiS (Basen Camena, 1 piętro) – od poniedziałku do piątku w godzinach od 8:00 do 14:30 (płatność kartą lub gotówką),
2)      w Kasie Basenu Camena (parter) – w godzinach od 15:00 do 21:30 (płatność kartą, gotówką lub voucherem),
3)      w Pałacyku „Sokół”, na godzinę przed spektaklem tylko w przypadku wolnych miejsc (płatność gotówką lub voucherem).

Posiadaczom Karty Dużej Rodziny przysługuje możliwość zakupu jednego biletu ulgowego dla osoby pełnoletniej, sprawującej opiekę nad małoletnimi uczestnikami.

 

Marta Tyrpa

(AZG)

Pałacyk "Sokół"

ul. Mickiewicza 7, 32-050
Skawina,

12 276-34-64

sokol@ckis.pl