Teatr Dzieciom – otwieramy kolejny sezon

Pałacyk "Sokół"
Skawina
08/10/2018

10/12/2018

 

Po wakacyjnej przerwie wracamy do comiesięcznych spotkań z teatrem, na które zapraszamy najmłodszych widzów. Widzimy się w każdy drugi poniedziałek miesiąca o godzinie 17.30 w Pałacyku „Sokół”.

 

8 października, na rozpoczęcie sezonu, „Baśniowe przestrogi” w wykonaniu Studio Yapa

„Baśniowe Przestrogi” to podróż przez najbardziej znane motywy, w których bajkowe postaci pokazują małym widzom zagrożenia, z jakimi mogą się spotkać w swoim otoczeniu. Widowisko oparte jest na morałach z baśni podanych we współczesny sposób (np. tak jak wilk dowiedział się od Czerwonego Kapturka, gdzie mieszka babcia, tak złodziej może dowiedzieć się od dziecka, o której godzinie rodzice wychodzą z domu lub gdzie trzymają kosztowności). Każda scena zakończona jest komentarzem oraz dyskusją z dziećmi. Bogata i barwna dekoracja sprawia, iż tak ważne zagadnienia podane są dzieciom w łatwy i przyjemny sposób.

Bilety w cenie: 10 zł – dzieci (obowiązują od 2 roku życia) i 15 zł – dorośli do nabycia:
w kasach CKiS (Basen „Camena”) i na godzinę przed spektaklem w Pałacyku „Sokół”.

 

12 listopada O! Teatr zaprasza na spektakl „Lekcje ekologii Profesora Wiedzosława”

Lekcje ekologii Profesora Wiedzosława to propozycja z pogranicza teatru i zajęć edukacyjnych. Mające przystępną, teatralną formę zajęcia mają za zadanie utrwalić w małych widzach wiedzę z dziedziny ekologii, a konkretnie wiedzę o zasadach gospodarowania odpadami i recyklingu. Są to konkretne wskazówki jak zasady takie wcielić w życie i jak nawet dziecko może je wykonać. Forma teatru, w której dzieci oprócz wiedzy otrzymują także obraz oraz fabułę i mogą się włączyć w wydarzenia, pozwala treść przyswoić lepiej i trwalej. Już Konfucjusz powiedział: „Powiedz mi, a zapomnę. Pokaż mi, a zapamiętam. Pozwól mi zrobić, a zrozumiem”.

Ceny biletów na spektakl 10 zł ulgowy (obowiązuje od 2 roku życia), 15 zł normalny.

 

10 grudnia w ramach TEATRU DZIECIOM zapraszamy na spektakl mikołajowy. Teatr Kultureska zaprezentuje muzyczny interaktywny spektakl mikołajkowy dla dzieci

„Świąteczne Śledztwo” to nasze zabawne widowisko mikołajkowo – świąteczne dla dzieci. Przeniesie ono najmłodszych do magicznego zimowego miasteczka w Laponii – Mikołajkowa, w którym doszło do… porwania św. Mikołaja. Widzowie będą mieli okazję stać się świadkami wielkiej intrygi i świątecznych cudów – a nawet wcielą się w rolę detektywów. Dzięki interaktywnej formie widowiska najmłodsi będą mieli okazję wziąć bezpośredni udział w akcji spektaklu, bawiąc się, śpiewając i tańcząc z jego bohaterami. Przy akompaniamencie świątecznej muzyki – wydarzą się też świąteczne cuda – a jeżeli wystarczająco się postaramy to być może spadnie śnieg, a wśród nas pojawi się cały i zdrowy św. Mikołaj! Gwarantujemy świetną zabawę dla dzieci w każdym wieku, nawet tych dorosłych!

Cena biletów na spektakl – w przedsprzedaży 25 zł od osoby, w dniu spektaklu 35 zł.

 

 

Pałacyk "Sokół"

ul. Mickiewicza 7, 32-050
Skawina,

12 276-34-64

sokol@ckis.pl