Teatr Dzieciom zaprasza…

Pałacyk "Sokół"
Skawina
10/10/2022

08/05/2023

Już za chwileczkę, już za momencik rozsunie się kurtyna, a przed Waszymi oczami rozkwitnie baśniowy świat. Zapraszamy na nowy sezon Teatru Dzieciom. Czekają na Was nowe historie, nowi bohaterowie oraz… nowe techniki teatralne – wszystko na wyjątkowej scenie Pałacyku „Sokół”.

Oto szczegółowy harmonogram sezonu 2022/2023:

10 października godz. 17.30: „EKONOLULU” w wykonaniu Teatru KULTURESKA

Ekonolulu – ekologiczna wyspa, gdzie powietrze jest czyste, wszyscy segregują odpady i żyją zgodnie z zasadą zero waste. Po malowniczych drogach jeżdżą elektryczne samochody, a mieszkańcy wylegują się na plaży i zbijają bączki do słońca. Ruszymy w podróż z trzema bocianami – marzycielami: Bolkiem, Bożenką i Basią, którzy pragną zmiany! A niesamowite odkrycie, którego dokonuje Bociek Bolek ma szansę spełnić ich największe marzenia. Czy uda im się dotrzeć do wymarzonego Ekonolulu? Jakie przygody czekają ich po drodze? Zobaczymy wśród masy zabawy, dobrego humoru i pięknej muzyki.

14 listopada godz. 17.30: „Tiki Rafa na Końcu Świata” w wykonaniu Teatru BAJADERKA

Pełna przygód morska opowieść o kolorowej kuli ziemskiej! Na pokładzie przepięknej Tiki Rafy wraz z Kapitanem Koralem i jego papugą Renią popłyniemy w niezapomnianą podróż po wielkich kontynentach! Szczurek Sznurek opowie o ciekawostkach ze świata, a Podróżniczka Mera spełni swoje największe marzenie. Usłyszymy porywające morskie opowieści oraz historie mrożące krew w żyłach, a wszystko przy akompaniamencie śpiewających mew. Śpiewając szanty razem z Tiki Rafą obierzemy wspólnie kurs… na kraniec świata!

12 grudnia godz. 17.30: „Opowieść Wigilijna” w wykonaniu Teatru EDEN

„Opowieść Wigilijna” to doskonały spektakl na nadchodzący czas bożonarodzeniowy, na podstawie powieści Karola Dickensa. Bohaterem opowiadania jest Scrooge, stary kupiec nielubiący ludzi i stroniący od nich. Najbardziej ukochanymi i pożądanymi rzeczami w jego życiu są wyłącznie pieniądze. Dla tego samotnika, skąpca i egoisty noc wigilijna stanie się nocą przemyśleń i przewartościowania dotychczasowego życia. Podczas tej wyjątkowej nocy przejdzie duchową przemianę, za sprawą której dostrzeże, że pieniądze, które zdominowały jego cały świat, tak naprawdę nie są w stanie zapewnić mu szczęścia.

9 stycznia godz. 17.30: „Dobre Rady Lisa Witalisa” musical w wykonaniu grupy O! Teatr

Lis Witalis to szelma jakich mało. Czego ten zwierz nie obieca, by zdobyć to, czego zapragnie? Szczyci się swoim długim, puszystym ogonem nie mniej niż swoim sprytem i inteligencją. Wykorzystując ufność, łatwowierność, a niekiedy i naiwność napotkanych stworzeń – spełnia sam swoje zachcianki. Ci, którzy chcą coś zdobyć bez wysiłku, niech się strzegą jego dobrych rad, ale i lisowi przyjdzie w końcu ponieść zapłatę za swe niecne sprawki. Spektakl muzyczny z planem mieszanym, autorską muzyką i piosenkami.

 13 lutego godz. 17.30: „Pieśń o chłopcu, który pokonał strach” w wykonaniu Teatru Lalki ALPMIM

Opowieść o nadwornym pastuszku, który w obawie przed zmianami nigdy nie opuścił miejsc, które zna od zawsze. Pewnego dnia to się zmienia. Na skutek niefortunnych wydarzeń wiedźma Bielmo rzuca czar na Słoneczne Królestwo i zamienia je w kamienną pustynię. Spośród ludzi przemienionych w kamienie ocaleje tylko Julianek. Miłość, tęsknota i niegodzenie z losem zmuszają go do udania się po antidotum do wiedźmy. To niebezpieczna wyprawa, ale pełna przygód, napięcia, smutku i radości okraszona magią, światłem, dźwiękiem i dymem. Historia opowiedziana w formie teatru lalki.
SPEKTAKL KAMERALNY – z limitowaną liczbą miejsc (60 widzów-dzieci)

 13 marca godz. 17.30: „Złota rybka”  – Teatr ŻELAZNY [aktualizacja repertuaru]

„Złota Rybka” to zabawna adaptacja jednej z najpopularniejszych baśni Braci Grimm, autorstwa Marty Guśniowskiej – genialnej, współczesnej pisarki zajmującej się literaturą dla najmłodszych.
A o czym historia? O kochającym się, niezamożnym małżeństwie, Rybaku i Babie. Mieszkające w nadmorskiej miejscowości małżeństwo, prowadzi niskiej klasy smażalnię ryb. Rybakowi niczego do szczęścia nie brak, jednak Baba nieustannie czuje finansowy niedosyt. Złowienie „charakternej” Złotej Rybki spełniającej życzenia tylko pozornie rozwiązuje problem.
Barwna, bogata scenografia, żywiołowe piosenki, wartka akcja oraz fantastyczna gra aktorska, zapewni dzieciom dużo wrażeń wprowadzając w nadmorski świat w rytmie szant.

8 maja godz. 17.30: „Cyberprzestrzeń” w wykonaniu Teatru BAJADERKA

Panna Och-Chmurka jako dusza towarzystwa uwielbia poznawać świat, podróżować oraz czytać ciekawe książki. Z kolei Pan Obłoczek spędza czas przy komputerze, gra na konsoli oraz przesiaduje w Internecie. Bohaterowie wspólnie zauważają, że świat staje się mniej kolorowy, a wypłowiałe boiska, podwórka i huśtawki zarastają betonem. Dlaczego większość czasu spędzamy przy telefonie lub komputerze? Czy możemy jeszcze uniknąć sieciowej eksplozji? Kim jest Sieciowy Wirus, który czai się za internetową witryną? Dzieci na własne oczy zaobserwują, jak wygląda świat, kiedy nadużywa się nowych technologii, a zapomina o relacjach z rodziną, przyjaciółmi, czy o zabawie na świeżym powietrzu! Zobaczymy, dlaczego warto dziś rozwijać swoją wyobraźnię oraz w jakiej rzeczywistości lepiej przebywać: wirtualnej czy realnej?

Bilety w cenie:

  • Bilet ulgowy (dzieci od 2. roku życia) – 20 zł od osoby,
  • Bilet normalny (dorośli) – 25 zł od osoby,

do nabycia od 26 września w kasach Centrum Kultury i Sportu w Skawinie:

1)      w Kasie Głównej CKiS (Basen Camena – 1 piętro) – od poniedziałku do piątku w godzinach od 8:00 do 14:30 (płatność kartą lub gotówką),
2)      w Kasie Basenu Camena (parter) – w godzinach od 15:00 do 21:30 (płatność kartą, gotówką lub voucherem),
3)      w Pałacyku „Sokół”, na godzinę przed spektaklem tylko w przypadku wolnych miejsc (płatność gotówką lub voucherem)

Posiadaczom Karty Dużej Rodziny przysługuje możliwość zakupu jednego biletu ulgowego dla osoby pełnoletniej, sprawującej opiekę nad małoletnimi uczestnikami.

Zapraszamy do kolorowego świata Teatru Dzieciom!

Joanna Kurpiel

(AZG)

 

Pałacyk "Sokół"

ul. Mickiewicza 7, 32-050
Skawina,

12 276-34-64

sokol@ckis.pl