Teatr Lalki ALPMIM i „Pieśń o chłopcu, który strach pokonał”

Pałacyk "Sokół"
Skawina
13/02/2023

13 lutego w drugi poniedziałek miesiąca w Pałacyku „Sokół” nasi najmłodsi widzowie wraz ze swoimi opiekunami mieli przyjemność oglądnąć bajkę pod tytułem. „Pieśń o chłopcu, który pokonał strach”.

Głównym bohaterem opowieści jest Julianek skromny pastuszek owieczek, który mieszka w  Słonecznym Królestwie ze swoją babcią. Żyjąc w zgodzie z ludźmi i naturą, oddany swojemu Królowi rzetelnie wykonuje swoje obowiązki. A  gdy przychodzi czas próby i trzeba zawalczyć o najbliższych i nie tylko, poświęca się i wyrusza na spotkanie z wiedźmą Bielmo odnosząc ostatecznie zwycięstwo.

Historia niekrótka wciąga zarówno tych najmłodszych, jak i nieco starszych widzów. A sposób w jaki twórca bajki pan Piotr Ślęzak przedstawił grające w niej postacie wart był gorących braw, którymi został nagrodzony narrator-człowiek orkiestra . Na koniec oglądający mieli niepowtarzalną okazję móc zaglądnąć do środka chatki babci Julianka głównego bohatera, w którym wieczorową porą przy oknie siadywał z babcią prowadząc rozmowy (teatr cieni) oraz zamek władcy Słonecznego Królestwa gdzie król podejmował gości, czy domek wiedźmy Bielmo z niepowtarzalnym jego wnętrzem, w którym wiedźma odprawiała swoje czary zapalając ogień  pod kociołkiem a dym rozchodził się w każdy kąt teatralnej sali nadając historii niepowtarzalnego klimatu.

Gra świateł, dźwięki, dodatkowe efekty specjalne, a przede wszystkim wyjątkowa gra jednego aktora spowodowały, że lalki ożyły na naszych oczach a my staliśmy się niemymi świadkami pięknej historii.

Fotogaleria ze spektaklu:  https://www.flickr.com/photos/ckiswskawinie/albums/72177720305997084

Monika Fliszewska

Fot. Jarosław Karasiński

/IN/

Pałacyk "Sokół"

ul. Mickiewicza 7, 32-050
Skawina,

12 276-34-64

sokol@ckis.pl