Teatr uzależnia…

Pałacyk "Sokół"
Skawina
13/05/2019

… o czym przekonali się nasi widzowie, którzy na stałe w swój grafik rzeczy ważnych wpisali comiesięczne spotkania w ramach cyklu Teatr Dzieciom.

Widzowie po  zakończonym spektaklu Teatru KULTURESKA  ze smutkiem przyjęli wiadomość, że na kolejne przedstawienie dla dzieci będziemy musieli cierpliwie poczekać aż do września. „Wywróconą Bajką o Kapturku” zaprezentowaną w drugi poniedziałek maja zakończyliśmy kolejny sezon cyklu TEATR DZIECIOM. Mamy nadzieję, że wszystkich tych, którzy odwiedzili nas po raz pierwszy  „Wywrócona bajka” Teatru KULTURESKA wystarczająco zachęciła do uczestnictwa w kolejnych spotkaniach w nowym sezonie.

A jak przebiegło nasze poniedziałkowe spotkanie z Kapturkiem? Jeśli ktoś myślał, że podczas spektaklu na scenie zobaczy postać Czerwonego Kapturka znanego dzieciom z baśni Braci Grimm, był niewątpliwie mocno zaskoczony. Teatr Kultureska zainspirowany tą historią, stworzył swój własny – przepełniony śpiewanymi na żywo piosenkami, uroczymi kostiumami, niepozbawiony humoru – spektakl o tematyce ekologicznej. To wspaniale spędzone 60 minut, podczas których był czas na wspólne zaklęcia, śmiech, a nawet chwile grozy wywołane niepokojącą metamorfozą jednej z postaci. Dzieci dawały się zaskoczyć zwrotami akcji, efektami scenicznymi, nastrojowymi światłami, „mgłą”, czy buchającym czerwonym dymem podsycającym nastrój grozy związany z pojawieniem się obowiązkowego w każdej bajce złego charakteru. Niewątpliwie widzów zauroczyła słodka (która absolutnie słodką być nie chciała) owieczka Ola, gadający gwarą Wilk, czy potrzebująca pomocy (i skrywająca w sobie ogromną tajemnicę) Leśna Wróżka. Dużą rolę odegrały w spektaklu liczne „Sadzonki”, dzięki którym udało się odczarować las i przywrócić jego naturalny, piękny, soczysty kolor zieleni.

Mamy nadzieję, że nasze „Sadzonki” przyjdą na kolejne spektakle i za sprawą goszczących u nas Teatrów ponownie dadzą się za sprawą magicznych zaklęć zaczarować w barwne postaci, dzięki którym przedstawienia nabierają właściwych rumieńców.

Dziękujemy Teatrowi KULTURESKA za cudowny spektakl, który zakończył kolejny sezon naszego cyklu TEATR DZIECIOM. Ale to nie koniec… z Kultureską zobaczymy się 9 grudnia, a ze spektaklem inaugurującym kolejny sezon już (bo czas szybko mija) 9 września. Do zobaczenia!!!

Marta Tyrpa

(JK)

Fotogaleria: https://flic.kr/s/aHsmBd4KtM [fot. Jarosław Karasiński]

Pałacyk "Sokół"

ul. Mickiewicza 7, 32-050
Skawina,

12 276-34-64

sokol@ckis.pl