To będzie Finał z głową!

online
31/01/2021

[AKTUALIZACJA 18.12.2020 r.] W związku z nowymi epidemicznymi obostrzeniami zmienia się data Finału WOŚP, który był przewidziany na 10 stycznia. Zostaje on przesunięty na 31 stycznia.

Na koncert finałowy online zapraszamy w niedzielę 31 stycznia do grupy CKiS LIVE, startujemy o godzinie 16.00. A już teraz możecie wesprzeć Orkiestrę datkami przekazywanymi do e-Skarbonki CKiS ->TU .

 

 

29. Finał Wielkiej Orkiestry Świątecznej Pomocy

Nie byłoby zaskoczeniem zachęcać Państwa do udziału w kolejnym finałowym koncercie Wielkiej Orkiestry Świątecznej Pomocy, na który tradycyjnie zaprosilibyśmy do hali widowiskowo – sportowej w Skawinie. Zaskoczeniem może być termin, kiedy już o Finale wspominamy. Ponieważ, dbając o nasze wspólne bezpieczeństwo i stosując się do epidemicznych obostrzeń, tegoroczny Finał zagramy on-line, już dziś zachęcamy Państwa do zaangażowania się we współtworzenie tego wyjątkowego wydarzenia.

Zapraszamy instytucje, stowarzyszenia, artystów, sportowców do nagrania pokazu artystycznego, sportowego, sztuczek iluzjonistycznych czy skeczy – wszystkiego, czym chcielibyście się pochwalić i co pozwoli stworzyć na naszym profilu Facebook program Orkiestry on-line. Podczas emisji umożliwimy dokonywanie wpłat na rzecz Fundacji WOŚP.

Wszystkich chętnych do wystąpienia w koncercie on-line prosimy o kontakt z Działem Realizacji Projektów Kultury pod nr tel. 12 276 34 64, zapytania i propozycje można wysyłać na adres: sokol@ckis.pl

Ze względu na pracochłonną logistykę koncertu on-line zachęcamy do jak najszybszego kontaktu z nami!

WAŻNE! Zgłaszane filmy należy nagrywać w POZIOMIE, w proporcji 16×9.

Zebrane podczas najbliższego Finału fundusze zasilą diagnostykę i leczenie laryngologiczne dzieci. Dziś walczymy o jakość powietrza, zmagamy się ze smogiem i pandemią koronawirusa, która niszczy drogi oddechowe – dlatego sprawna diagnostyka i właściwe leczenie są tak ważne. To już kolejna zbiórka na ten cel – w 2008 roku, w czasie 16. Finału WOŚP, Fundacja zbierała środki na zakup sprzętu dla dzieci ze schorzeniami laryngologicznymi. Minęło 13 lat intensywnej eksploatacji, sprzęt, w który zaopatrzono szpitale, już się zużył, a choroby cywilizacyjne i rzeczywistość stawiają przed nami kolejne wyzwania.

Warto przytoczyć pięknie ujętą ideę 29. Finału

W czasach, gdy koronawirus zdezorganizował nasze codzienne życie i często wystawił nas na najwyższą próbę, potrzebujemy powrotu do tych wszystkich kolorów, które zawsze niesie za sobą Orkiestra – kolorów miłości, radości i optymizmu. Potrzebujemy całej naszej filozofii, która zawsze i w każdej sytuacji szuka tych momentów, które wydobędą z nas najbardziej słoneczne pokłady siły, energii, wzajemnego bycia ze sobą, wzajemnego szacunku, tolerancji i pogody ducha. Tego nam dzisiaj potrzeba. Dlatego, po raz kolejny prosząc o wsparcie, mówimy ludziom w Polsce i na całym świecie – gramy z radością, gramy z głową i po raz kolejny pokażemy, że efektem takich działań jest skuteczna pomoc tym, którzy jej potrzebują. W czasie 29. Finału jeszcze bardziej, jeszcze głośniej i jeszcze mocniej mówimy – gramy z głową!

Jurek Owsiak, Prezes Zarządu Fundacji WOŚP

 

Zachęcamy Państwa do współtworzenia tego niezwykłego wydarzenia!

Marta Tyrpa

(AR)

 

Plakat zapowiadający 29 finał Wielkiej Orkiestry Świątecznej Pomocy.

online