Trekking w Himalajach Nepalu

Pałacyk "Sokół"
Skawina
13/12/2019

W grudniu zapraszamy na kolejne spotkanie Skawińskiej Akademii Wiedzy i Umiejętności. W podróż przez trzy przełęcze w rejonie Mount Everest oraz do Sanktuarium Annapurny zabiorą nas Maria i Radosław Woźniak.

Radka Woźniaka nie trzeba już chyba nikomu przedstawiać. Ten skawiński człowiek z pasją to himalaista, podróżnik, ultramaratończyk oraz przewodnik górski. Jego największą pasją są góry i wszelkie aktywności z nimi związane. Członek oraz organizator kilku wypraw wysokogórskich na szczyty 7-tysięczne w górach Pamiru oraz Tien-szanu, dążący do zdobycia prestiżowego tytułu „Śnieżnej Pantery”. Mocno związany ze swoim miastem. Jeden z inicjatorów społeczności Skawina się wspina oraz Skawina Biega.

Po raz pierwszy spotkanie będzie współprowadzić z żoną Marysią – fizjoterapeutką z zamiłowania, biegaczką górską, aktywną członkinią grupy Skawina Biega. Pasję do gór, a szczególnie do przemierzania ich szybkim krokiem, odkryła całkiem niedawno, co nie przeszkodziło jej w osiągnięciu dobrych wyników. Cały czas się rozwija, stawiając przed sobą nowe górskie cele.

Jednym z tych celów była egzotyczna wyprawa do Nepalu: „Nietypowo na naszą podróż poślubną wybraliśmy rejon Nepalu i dominujące tam Himalaje. Nasze zwiedzanie tego pięknego kraju trwało cały miesiąc, podczas którego udało nam się odbyć dwa trekkingi. Zobaczyliśmy kilka ośmiotysięczników, poznaliśmy nową kulturę oraz wielu wspaniałych ludzi, ale przede wszystkim spędziliśmy wspaniały miodowy miesiąc w przepięknej scenerii.”

 

 

Zapraszamy w piątek 13 grudnia o godzinie 18.00 do Pałacyku „Sokół”.

Joanna Kurpiel

(AR)

 

Pałacyk "Sokół"

ul. Mickiewicza 7, 32-050
Skawina,

12 276-34-64

sokol@ckis.pl