Trzecia „250” od Juniora po Seniora!

Hala Widowiskowo - Sportowa
Skawina
inna lokalizacja
16/11/2019

Po raz dziewiąty w Skawinie, w tym trzeci raz w międzynarodowej odsłonie, w sobotę 16 listopada na skawińskich parkietach hal sportowych królowała „szybka lotka”. Równolegle w Hali Widowiskowo-Sportowej CKiS oraz w Hali LO toczyły się crossmintonowe pojedynki w ramach Turnieju ICO CROSSMINTON STARS Skawina OPEN 2019. Stawką było 250 punktów w rankingu ICO oraz Grand Prix Crossminton STARS Poland. Uroczystego otwarcia Turnieju dokonali Panowie: Tomasz Stawowy, Dyrektor Centrum Kultury i Sportu w Skawinie, Jakub Krasuski Zastępca Dyrektora CKiS ds. sportu i Pan Adam Łukasik, Dyrektor Liceum Ogólnokształcącego im. Marii Skłodowskiej-Curie.

W tym roku do walki z przeciwnikiem i jego „pędzącym” z szybkością ok. 340 km/h speederem stanęło 52 zawodników, reprezentantów Polski, Litwy i Słowacji. Wśród nich mieliśmy przyjemność gościć Sekretarz Polskiej Federacji Crossmintona Panią Lidie Bomirską oraz wielu utytułowanych zawodników w tej dyscyplinie sportu. Speedersi, przedstawiciele klubów: PACross Lipkow, SbK Lipany, Speed Club Brzeszcze, PZSB Gorlice i CKiS Skawina zagrali w 8 kategoriach wiekowych, w tym 4 juniorskich, w których „nasi” wypadli znakomicie, o czym świadczy m.in. 15 zdobytych medali i słowa instruktorki naszej sekcji, a zarazem zawodniczki CKiS Pani Gabiji Jančunskiej:

Nasza młodzieżówka (i nie tylko) spisała się na medal – jestem bardzo dumna, że w CKiS sekcja się rozwija i każdego sezonu mamy nowych juniorów nie tylko na treningach, ale i do startów na zawodach. To oni są przyszłością Crossmintona!

Główni aktorzy tego wydarzenia sportowego, zarówno w pojedynkach singlowych jak i w deblach, zafundowali nam zagrania z najwyższej crossmintonowej półki, pozostawiając na polach gry wiele wysiłku i samozaparcia niezbędnego do pokonania rywala. To zaangażowanie zostało nagrodzone! Każdy startujący gracz otrzymał pakiet startowy od Gminy Skawina, natomiast czołówka stojąca na podium oryginalne medale, dyplomy i upominki przygotowane przez Organizatora zarówno dla zwycięzców kategorii indywidualnych, jak i  tych przeznaczonych do losowania spośród wszystkich uczestników skawińskich potyczek.

Jak zawsze realizacja tej imprezy nie byłaby możliwa bez wsparcia naszych współorganizatorów Klubu Crossmintona Wolf Fighter, Prezes i naszej promotorki sekcji crossmintona Pani Moniki Gudzowskiej Popowicz, Gabiji i Andrzeja Jančunskich oraz Ani Faska.  Nad przebiegiem zawodów czuwał Sędzia Główny Zawodów Jan Wincenciak.

Szczególne podziękowania kierujemy w stronę  naszego kolejnego współorganizatora Dyrekcji Liceum Ogólnokształcącego, Powiatu Krakowskiego i Gminy Skawina za udostępnienie hali, co w przypadku gier w 8 kategoriach, miało dla nas jako Organizatora Turnieju ogromne znaczenie.

Wyniki

GALERIA (fot. Jarosław Karasiński / Jadwiga Kurek)

Już teraz zapraszamy na kolejne speederskie 250-ki i 100-ki w Skawinie!

 

Barbara Brodzińska

(AR)

 

Hala Widowiskowo - Sportowa

ul. Konstytucji 3 Maja 4, 32-050
Skawina, małopolskie

12 276-40-56

halackis@ckis.pl

inna lokalizacja