Uczcijmy razem Święto Niepodległości w Skawinie

inna lokalizacja
Pałacyk "Sokół"
Skawina
różne lokalizacje
11/11/2022

Zapraszamy serdecznie do wspólnego świętowania 104. rocznicy Odzyskania Niepodległości. Tegoroczne święto upłynie pod znakiem wspólnego śpiewania, pląsów harcerskich przy ogniskach oraz… teatru.

Uroczystości rozpocznie Msza Święta w intencji Ojczyzny, sprawowana w kościele pw. Świętych Apostołów Szymona i Judy Tadeusza o godzinie 13.00.

Po niej, około godziny 13.45, odbędzie się tradycyjny przemarsz pocztów sztandarowych, delegacji i mieszkańców z udziałem Orkiestry Dętej „Sygnał” z Radziszowa do Parku Miejskiego, gdzie będą miały miejsce oficjalne uroczystości pod przewodnictwem Pana Pawła Hytkowskiego – komendanta Miejsko-Gminnego Związku Ochotniczych Straży Pożarnych RP w Skawinie.

Od godziny 15.00 zapraszamy na wspólne śpiewanie, pląsy i tańce harcerskie przy płonących ogniskach w amfiteatrze przy Pałacyku „Sokół” wraz z 2. Szczepem Harcerskim Memoria ZHP.

O godzinie 16.15 rozpoczniemy Radosne Świętowanie z Zespołem TANTO przy znanych i lubianych piosenkach żołnierskich.

Wspólne świętowanie zakończymy spektaklem „Szablą i sercem” w wykonaniu Teatru Ludowego „Tradycja” z Alwerni, który zostanie wystawiony w sali teatralnej Pałacyku „Sokół” o godzinie 17.30. Rezerwacja bezpłatnych wejściówek pod nr telefonu 12 276 34 64. Szczegółowe informacje o spektaklu znajdą Państwo w osobnym artykule.

UWAGA: w przypadku deszczu wszystkie wydarzenia plenerowe zostaną odwołane.  

 

Joanna Kurpiel

(KK)

inna lokalizacjaPałacyk "Sokół"

ul. Mickiewicza 7, 32-050
Skawina,

12 276-34-64

sokol@ckis.pl

różne lokalizacje