Urodzinowa piątka ICO

Hala Widowiskowo - Sportowa
Skawina
Liceum Ogólnokształcące w Skawinie
26/11/2022

 

V ICO Crossminton CUP Skawina Open 2022 (250 points) zbiegło się z 10-leciem sekcji crossmintona CKiS. Z tego też powodu tegoroczne otwarcie turnieju odbyło się w wyjątkowo uroczystej oprawie. Urodzinowy tort, wspólne zdjęcie, a nade wszystko okolicznościowe medale i laudacje dla osób, które od 2012 roku odcisnęły swój ślad w nowo powstającej, nikomu wówczas nieznanej na naszym terenie, dyscyplinie sportu. To dzięki ich pracy i zaangażowaniu, sekcja CKiS z roku na rok powiększała swoje szeregi o kolejnych pretendentów do najwyższych laurów, jakich nie brakuje na koncie wychowanków CKiS Skawina.

 

Z ogromną przyjemnością przedstawiamy grono wyróżnionych:

Pani Lidia Bomirska, Prezes Polskiej Federacji Crossmintona

Pani Monika Gudzowska – Popowicz, promotorka sekcji

Państwo Gabija i Andrzej Jančunscy, trenerzy sekcji

Pan Jan Wincenciak i Pani Anna Faska.

Wyjątkowe podziękowanie, dyrektor CKiS – Tomasz Stawowy skierował na ręce Ewy Masłowskiej – dyrektor Liceum Ogólnokształcącego w Skawinie. Tak naprawdę, jedynie dzięki wsparciu szkoły, skawiński turniej mógł uzyskać rangę 250 punktów.

Ogromną i jakże miłą niespodziankę sprawiła Organizatorom Pani Lidia Bomirska, która poza urodzinową laudacją, przekazała sprzęt sportowy dedykowany sekcji.

W tym roku na zawody do Skawiny przyjechało 52 pasjonatów szybkiej lotki z Polski, Niemiec, Litwy i Słowacji. W 7 kategoriach singlowych i 4 deblowych rozegrano 119 meczy na 10 boiskach. W Hali Widowiskowo-Sportowej CKiS swoje boje toczyły deble juniorskie oraz 2 kategorie singlowe, MS 040 i WS 040. Za miedzą, przy Żwirki i Wigury 11, grały pozostałe kategorie.

Emocje zarówno podczas gier debiutantów, jak i wytrawnych graczy niejednokrotnie sięgały zenitu. Jak zawsze, zgromadzeni w hali widzowie, dzięki świetnie wyszkolonym technicznie wirtuozom lotki mogli podziwiać akcje z najwyższej crossmintonowej półki. Nad sprawnym przebiegiem zawodów czuwali Gabija i Andrzej Jančunscy oraz Jan Wincenciak.

Udany debiut zaliczyli najmłodsi reprezentanci sekcji CKiS Stanisław Tokarz, Olaf Jasiński i Maksymilian Mrowczyk. Pani Trener jest bardzo zadowolona z Waszej postawy podczas każdego pojedynku. Teraz będzie tylko lepiej!

Medalistów z 11 tegorocznych kategorii przedstawiamy tutaj -> Wyniki Skawina 26.11.2023

Czołówka z podium za swój całodzienny wysiłek została nagrodzona niepowtarzalnymi medalami i dyplomami, które graficznie opracowali Kazimierz Zajda i Jadwiga Kurek z CKiS. Dodatkowo „JEDYNKI” z 7 kategorii singlowych obdarowano pakietem od patronującego imprezie Burmistrza Miasta i Gminy Skawina. Wręczania dokonywały Panie: Lidia Bomirska i Monika Gudzowska- Popowicz.

Wszyscy uczestnicy turnieju otrzymali od Organizatora wyjątkowe, bo urodzinowe pakiety startowe z gadżetami CKiS oraz tradycyjnie, możliwość wylosowania upominków, przygotowanych przez Organizatora.

Zawodnikom i rodzicom, dziękujemy za wspólnie spędzony czas. Za to, że ponownie mogliśmy Was powitać w naszym turnieju i już teraz zapraszamy na skawińskie pola gry 100-ki i 250-ki… w 2023 roku.

Dla nas wszyscy jesteście mistrzami!

FOTOGALERIA przygotowana przez Jarosława Karasińskiego

 

Barbara Brodzińska

Hala Widowiskowo - Sportowa

ul. Konstytucji 3 Maja 4, 32-050
Skawina, małopolskie

12 276-40-56

halackis@ckis.pl

Liceum Ogólnokształcące w Skawinie