DODATKOWA wycieczka górska: TATRY BIELSKIE

Tatry
26/09/2020

UWAGA! Z powodu prognozowanego załamania pogody wycieczka została odwołana.

 

26.09.2020

 

„TATRY BIELSKIE”

Ždiar Strednica – Monkova dolina – Kopské sedlo – Chata Plesnivec – Tatranská Kotlina

 

Wyjazd godz. 5.00, powrót około godz. 21.00,

Cena: 85 zł

skala trudności:

 

„4” – trasa przeznaczona dla średniozaawansowanych; w niektórych miejscach sporadycznie mogą wystąpić sztuczne zabezpieczenia w formie łańcuchów lub drabinek; czasem wąskie przejścia;

 

/czas przejścia: 8h/

/konieczne dokumenty do przekroczenia granicy państwa: dowód lub paszport/

Tatry Bielskie to malownicze, położone na Słowacji pasmo górskie, stanowiące ok. 10% całkowitej powierzchni Tatr. Wędrówkę w ten rejon rozpoczniemy ze słowackiej miejscowości Zdziar, uchodzącej za ważny ośrodek turystyczny ze względu na liczne pensjonaty i wyciągi narciarskie. Czerwonym szlakiem i w akompaniamencie nieco ospałego Bielskiego Potoku skierujemy się w stronę rozległej Monkovej doliny, gdzie ukaże nam się panoramiczny widok na Tatry Bielskie z Szeroką Przełęczą Bielską na wprost. Dalej udamy się stopniowo coraz bardziej zalesionym szlakiem w kierunku Doliny do Regli. Z czasem podejście staje się coraz bardziej strome i doprowadza do ścieżki, której granicą jest obrywająca się skała, przy której rozwieszony jest łańcuch, przydatny w niekorzystnych warunkach – gdy jest ślisko i mokro. Powoli okrywa leśna będzie ustępować niewysokim drzewom i krzewom prowadząc na odkryte tereny łąkowe. Dalej, malowniczą trasą dotrzemy na Przełęcz Pod Kopą (słow. Kopské sedlo 1750 m) wyznaczającą granicę między Tatrami Wysokimi i Tatrami Bielskimi. Następnie podążymy w kierunku Schroniska pod Szarotką (słow. chata Plesnivec), jedynego schroniska w Tatrach Bielskich, skąd przygotujemy się do zejścia w stronę Tatrzańskiej Kotliny (słow. Tatranská Kotlina), prowadzącego przez zwarty las.

Informacja graficzna:

https://tiny.pl/7j3pw

 Źródło: mapa-turystyczna.pl

Informacje i zapisy:

Zapisy od 16.09.2020 w Dziale Sportu i Rekreacji/ Hala Widowiskowo-Sportowa w Skawinie.

Tel. 728 834 588

Wpłaty za wycieczkę można dokonać:

przelewem: na rachunek bankowy o nr: 87 8600 0002 0000 0000 3838 0005 (Bank Spółdzielczy w Skawinie), podając w tytule przelewu wycieczka górska

stacjonarnie: od dnia 16 września, w następujące dni: środa i czwartek, w godz. 8.30 – 14.00, w hali widowiskowo-sportowej przy ul. Konstytucji 3 Maja 4.

Przypominamy o terminie  dokonywania wpłat zarówno na wycieczki krajowe jak i zagraniczne – nie wcześniej niż na 30 dni przed każdą wycieczką i nie później niż 10 dni przed wyjazdem.

Przed dokonaniem wpłaty prosimy o kontakt z Działem Sportu i Rekreacji w celu zapisania się na listę uczestników, a dla nowych piechurów, którzy chcieliby dołączyć do grona uczestników wycieczek górskich CKiS – przypominamy o obowiązku złożenia pisemnej akceptacji Regulaminu Wycieczek Górskich.

Tatry