Uwiecznić historię – 70 lat Orkiestry Dętej SYGNAŁ z Radziszowa

Dwór Dzieduszyckich
Radziszów
17/08/2020

30/09/2020

W jubileuszowym dla Orkiestry Dętej Sygnał roku – Stowarzyszenie Inicjatyw Kulturalnych Sygnał we współpracy z Lokalną Grupą Działania „Blisko Krakowa”, Stowarzyszeniem Nasz Radziszów oraz Centrum Kultury i Sportu w Skawinie zapraszają do Dworu Dzieduszyckich w Radziszowie na wystawę „Uwiecznić historię – 70 lat Orkiestry Dętej SYGNAŁ  z Radziszowa”.

Na wystawie obejrzymy nie tylko archiwalne fotografie z początkowych lat działalności Orkiestry, ale także stare instrumenty (trąbki skrzydłówki, puzony, tubę, klarnety, flety, saksofony, zestaw perkusyjny, bęben z talerzem, waltornię), sześć strojów (dawnych i współczesnych) zarówno męskich, jak i damskich oraz ręcznie pisane archiwalne marszówki. Ekspozycję uzupełniają najnowsze zdjęcia i portrety muzyków, przygotowane podczas sesji z okazji jubileuszu.

Chociaż pandemia przeszkodziła nam w świętowaniu tej pięknej rocznicy, nie poddajemy się i wszystkie zaplanowane działania mamy nadzieję zrealizować w roku przyszłym. Tymczasem wystawa niech będzie przygrywką do prawdziwego orkiestrowego grania!

Wystawę można zwiedzać od poniedziałku do piątku w godzinach 13.00 – 19.00 do końca września.

Przypominamy o zachowaniu standardów bezpieczeństwa i reżimu sanitarnego w obiekcie (zasłonięcie ust i nosa, dezynfekcja rąk, dystans społeczny).

Projekt został sfinansowany ze środków Lokalnej Grupy Działania – Blisko Krakowa”

Joanna Kurpiel

Zdjęcia: Jarosław Karasiński (fot. orkiestry), Michał Tomkiewicz (fot. wystawy)

(AR)

Dwór Dzieduszyckich

ul. Szkolna 4, 32-052
Radziszów,

12 256 31 18