Warning: count(): Parameter must be an array or an object that implements Countable in /home/klient.dhosting.pl/itewh10ckis/ckis.pl/public_html/wp-content/themes/eventbuilder/single-event.php on line 706

Uzależnieni od sukcesu…

14/04/2018

Po dziesięciu latach od premiery ponownie na deskach naszego teatru MASKA zagości sztuka Anny Burzyńskiej, za którą w 2003 roku autorka otrzymała pierwszą nagrodę I Ogólnopolskiego Konkursu na Polską Sztukę Współczesną. W wyjątkowej dwuosobowej obsadzie  zobaczymy znakomitych aktorów: Marcelinę Jędrzejewską i  Kamila Cudejko, którzy 14 kwietnia ponownie wcielą się w role Klary i Nikodema w spektaklu  „Najwięcej samobójstw zdarza się w niedzielę.”

Dziś, po dziesięciu latach od premiery, duet aktorski Marcelina Jędrzejewska i Kamil Cudejko idealnie wpisuje się w losy bohaterów, trzydziestoletnich Klary i Nikodema. Mimo upływu lat od napisania sztuka ani krzty nie straciła na wiarygodności, czas jej nie zdewaluował.

Sztuka Anny Burzyńskiej powstała pod wpływem artykułu zamieszczonego w „Polityce”, mówiącego o sytuacji młodych polskich biznesmenów i pladze samobójstw, które zdarzają się w niedzielę. Uzależnieni od sukcesu, zdeterminowani na pięcie się po drabinie kariery, żyjący wedle ściśle zaplanowanego co detalu trybu dnia, tracą grunt pod nogami gdy mają na chwilę przystanąć, spróbować wypocząć, gdy pojawia się dzień wolny od pracy. I właśnie Klara i Nikodem jednym dniem malują obraz życia współczesnego pokolenia trzydziestolatków, którzy budują swój status społeczny na zdobytych pożądanych przez ogół luksusach: coraz to lepszych samochodach, telefonach, wyjazdach w niebanalne, egzotyczne miejsca, członkostwie w elitarnych klubach. Autorka nie zachłystuje się życiem młodych biznesowych piranii. To cudowne życie w przepychu jest światem iluzji, domkiem z kart, o którego istnieniu może zdecydować jeden podmuch wiatru. Sztuka napisana prostym językiem bawi, ale nie pozostawia widza bez właściwych przemyśleń.

Spektakl wyreżyserował Andrzej Morawa, za opiekę artystyczną i charakteryzację odpowiedzialna jest Marta Tyrpa.

Serdecznie zapraszamy  w sobotę 14 kwietnia na godzinę 19.00. Spektakl adresowany jest do widzów dorosłych i przypominamy o ograniczonej ilości miejsc na widowni.

REZERWACJA bezpłatnych wejściówek pod nr telefonu 12 276 34 64, od poniedziałku do piątku w godz. 8.00 – 16.00.
Wejściówki będą do odebrania w Pałacyku „Sokół” wyłącznie w dniu spektaklu w godz. 17.30 – 18.30.

Marta Tyrpa

(AR)

28