V Zimowy Turniej Siatkarskich Czwórek

Hala Widowiskowo - Sportowa
Skawina
17/03/2023

19/03/2023

Już po raz piąty Centrum Kultury i Sportu w Skawinie organizowało Zimowy Turniej Siatkarskich Czwórek. Tym razem głównym zawodom towarzyszył także turniej dla dzieci, który odbył się w piątek 17 marca 2023 r. W kategorii od 12 do 16 lat wzięło udział aż 9 drużyn (Alibaba Team, AAA, Kalwaria, Koksy z Ohio, Skawińskie Perełki, Szybkie Ściny, Wawelskie Smoczyce, Jasperowie oraz Drużyna Piegusa). Ekipy w składach 4 osobowych (plus max. 2 zawodników rezerwowych) rywalizowały ze sobą na dwóch boiskach o wymiarach 7 m x 14 m. Z sekcji siatkówki CKiS zgłosiło się 23 zawodników. Drużyny rozegrały ze sobą łącznie 32 mecze.

Ostatecznie na podium uplasowali się:

  1. Alibaba Team
  2. Wawelskie Smoczyce
  3. Koksy z Ohio
  4. Jasperowie

Kolejne dwa dni (od 18 do 19 marca 2023 r.) zarezerwowane zostały pod rozgrywki starszych zawodników. Do Turnieju Siatkarskich Czwórek w Kategorii OPEN zgłosiło się 12 drużyn, które zostały podzielone na 4 grupy turniejowe.

W sobotę odbyła się faza grupowa. Drużyny rozegrały mecze w systemie „każdy z każdym” do 2 setów (po 21 pkt). Z grupy awansowały jedynie dwie najmocniejsze drużyny, które w późniejszym etapie rozegrały mecze ćwierćfinałowe. Do rozgrywek fazy pucharowej zaplanowanych na kolejny dzień dostały się już jedynie cztery najlepsze zespoły.

W dzień finału drużyny walczyły ze sobą, grając mecze systemem „każdy z każdym”. Aż w 5 z 6 rozegranych w sumie meczy walka była tak zacięta, że trzeba było powalczyć w tie-breaku. Ostatecznie o klasyfikacji przesądziły pojedyncze punkty.

W załączniku tabela rozgrywek każdej z drużyn: Turniej S4 2023 tabela finałowa
Ostatecznie na podium stanęli:

1 miejsce: PAPA Gelato
2 miejsce: Buzdygany
3 miejsce: Zakapiory

Ogromne gratulacje należą się każdej drużynie. Wszystkie mecze zostały rozegrane na bardzo wysokim poziomie, a walka na boisku była o każdy mały punkt.

Fotorelacja z turnieju dzieci ->  TUTAJ

Fotorelacja z turnieju OPEN>  TUTAJ

Fotorelacja z turnieju OPEN- finały ->  TUTAJ

 

Katarzyna Kulpa

KK

Hala Widowiskowo - Sportowa

ul. Konstytucji 3 Maja 4, 32-050
Skawina, małopolskie

12 276-40-56

halackis@ckis.pl