VI Otwarty Turniej Siatkarski już za nami!

inna lokalizacja
04/06/2022

Już po raz szósty do Skawiny zawitali siatkarze, aby zagrać w Otwartym Turnieju Siatkarskim, organizowanym przez Uczniowski Klub Sportowy „Jedynka”  przy współpracy z CKiS w Skawinie.

W sobotę, 4 czerwca na Hali Sportowej przy LO odbył się VI Otwarty Turniej Siatkarski w którym rywalizował 12 drużyn z województwa małopolskiego. Zgłosiły się ekipy, które od lat są stałymi bywalcami naszych turniejów – Orły Naprawa, Świnna Poręba czy AZS UEK, ale pojawiły się też nowe drużyny – WhatEver z Myślenic, Awaria Kraków czy Faraon Team. Skawinę reprezentowały aż dwie ekipy – Skawina i Wysoki Procent.

O godzinie 9.00 rozpoczęła się rywalizacja grupowa. Trzy grupy po cztery zespoły rozgrywały mecze systemem „każdy z każdym” do dwóch wygranych setów. Po zaciętej rywalizacji, gdzie często rozgrywany był trzeci decydujący set do pół finałów awansowały drużyny – Skawina, EVT, Pokłosie i Faraon Team.

Ostatecznie na pierwszym miejscu uplasowała się drużyna Skawina, na drugim EVT, a trzecie zajęła drużyna Pokłosie. Zwycięskie zespoły otrzymały puchary, dyplomy, medale i drobne nagrody rzeczowe, które wręczył Wicestarosta Powiatu Krakowskiego Pan Arkadiusz Wrzoszczyk.

Na trybunach atmosfera była gorąca, pojawili się młodzi kibice szkolący się w różnych sekcjach siatkarskich w Skawinie. Po pandemii mogli na żywo zobaczyć mecze rozgrywane na wysokim poziomie siatkarskim i kibicować swoim trenerom, którzy grali w jednej z drużyn.

Zapraszamy do galerii zdjęć z turnieju-> Fot. Roman Kierzkowski: https://drive.google.com/drive/folders/1WJpttVQsVac62YqTCAiZyEBZ5MX8hmeu?usp=sharing

 

Projekt współfinansowany ze środków budżetu Gminy Skawina i Powiatu Krakowskiego.

Katarzyna Kulpa

KK

inna lokalizacja