UWAGA! VII Górski Bieg Niepodległości Skawina – Mogilany PRZEŁOŻONY

inna lokalizacja
11/11/2020

Wprowadzenie od soboty 7 listopada kolejnych, związanych z sytuacją epidemiczną, obostrzeń zmusiło organizatorów zaplanowanego tradycyjnie na 11 listopada Biegu Niepodległości Skawina – Mogilany do zmiany terminu imprezy. Poniżej prezentujemy komunikat otrzymany od UKS „Jedynka” Skawina:

Drodzy biegacze i biegaczki!!!

W związku z ogłoszeniem przez rząd kolejnych restrykcji związanych z pandemią Covid-19 zawartych w słynnym już paragrafie „13a” w brzmieniu „Do dnia 29 listopada 2020 r. ustanawia się zakaz organizowania i przeprowadzania wydarzeń sportowych lub współzawodnictwa sportowego polegających na bieganiu, chodzie sportowym lub jeździe na rowerze” organizator jest zmuszony odwołać  Narodowy Bieg Stulecia VII Bieg Niepodległości Skawina-Mogilany w dniu 11.11.2020 i przekłada termin biegu na dzień 3 maja 2021. W ten dzień uczestnicy będą mogli świętować podwójną rocznicę a mianowicie Konstytucję 3-maja oraz Święto Niepodległości. Organizator nie przewiduje zwrotu wpisowego. Wszyscy uczestnicy zapisani i zapłaceni będą mogli wystartować w nowym terminie. W przypadku gdy nowy termin biegu nie będzie odpowiadał uczestnikom, będą mogli odebrać kompletny pakiet startowy (koszulka, medal, koc termiczny, dyplom, numer startowy). Pakiet startowy oraz wszystkie nagrody już zakupione (puchary, nagrody rzeczowe, nagroda główna Telewizor Philips 43” oraz nagrody pieniężne)  przechodzą na bieg w nowym terminie. Jest nam bardzo przykro z tego powodu, że w ten szczególny dzień nie wysłuchamy Mazurka Dąbrowskiego i nie pobiegniemy wspólnie ale zachęcamy indywidualnie lub w małych grupkach pokonać tą trasę i zaliczyć górę mogilańską najwyższy punktu w okolicy. Wszystkim  miłośnikom biegania życzymy dużo zdrowia, mamy nadzieję że szybko wrócimy do normalności i spotkamy się w Skawinie na kolejnych biegach, Biegu Skawińskim i Biegach Niepodległości  w maju i listopadzie.

Kontakt: uksjedynka_skawina@op.pl

Organizatorzy Biegu.

Mamy nadzieję, że nadchodzące miesiące przyniosą poprawę sytuacji i przywrócenie możliwości organizowania zawodów biegowych.

Dział Sportu i Rekreacji CKiS

 

Informację archiwalną prezentujemy poniżej:

Tradycyjnie w dniu 11 listopada  odbędzie się Narodowy Bieg Stulecia -VII Górski Bieg Niepodległości Skawina – Mogilany.

Bieg jest cykliczną imprezą organizowaną przez Uczniowski Klub Sportowy „Jedynka” przy współpracy z Gminą Skawina i Gminą Mogilany, wpisaną na stałe w kalendarz wydarzeń biegowych w naszej gminie. Trasa biegu jest średnio trudna i bardzo urozmaicona (8 km długości, różnica wzniesień 170 m), w większości jest to bieg „pod górę”.

Z uwagi na sytuację epidemiczną w tym roku bieg odbędzie się bez udziału kibiców. Zapraszamy do śledzenia wyników na stronie www i profilu Facebook UKS „Jedynka”.

Organizator: UKS  „Jedynka” Skawina
Współorganizatorzy: Gmina Skawina, Gmina Mogilany, Centrum Kultury i Sportu w Skawinie, Szkoła Podstawowa Nr 6 w Skawinie, Szkoła Podstawowa w Mogilanach.

Informacje szczegółowe – biegskawina

Projekt współfinansowany ze środków Gminy Skawina, Gminy Mogilany, Województwa Małopolskiego i Powiatu Krakowskiego.

inna lokalizacja