VII Otwarty Turniej Siatkarski za nami

Liceum Ogólnokształcące w Skawinie
03/06/2023

W minioną sobotę, 3 czerwca w hali sportowej Liceum Ogólnokształcącego w Skawinie odbyła się już 7. edycja Otwartego Turnieju Siatkarskiego, którego organizatorem był Uczniowski Klub Sportowy „Jedynka” w Skawinie przy współpracy z Centrum Kultury i Sportu w Skawinie.

W turnieju rywalizowało 12 drużyn z województwa małopolskiego i nie tylko. Pojawili się stali bywalcy – Świnna Poręba,  AZS UEK Faraon Team Kraków, Papa Gelato, Lotnicy Kraków, ale przyjechały także nowe drużyny – Buzdygany, Rapapara, Projekt X,  ET Freestyle oraz dwie drużyny z Rzeszowa – Turbo i KMT Rzeszów. Skawinę reprezentował „stary skład”, ale pod nową nazwą – Piękna i Bestie.

Zaraz po godzinie 9.00 rozpoczęła się rywalizacja grupowa. 4 zespoły rozgrywały mecze systemem „każdy z każdym” w 3 grupach do dwóch wygranych setów. Po zaciętych meczach i skrupulatnie liczonych punktach do finału awansowały drużyny – ET Freestyle, Lotnicy, Faraon Team Kraków oraz Rapapara z Myślenic – zespół z drugiego miejsca, który uzbierał największą ilość punktów. I to właśnie myślenicka drużyna ostatecznie uplasowała się na pierwszym  miejscu, na drugim ET Freestyle, a trzecie zajęła drużyna Lotników. Zwycięskie zespoły otrzymały puchary, medale i drobne nagrody rzeczowe. Każdy uczestnik otrzymał pamiątkowa koszulkę i produkty z lokalnej firmy.

Na trybunach atmosfera była gorąca, pojawili się młodzi kibice – siatkarze dopiero szkolący się w różnych sportowych sekcjach. Po pandemii mogli oni na żywo zobaczyć mecze rozgrywane na wysokim poziomie i kibicować swoim trenerom.

Zapraszamy do galerii zdjęć z turnieju. -> TUTAJ

Projekt współfinansowany ze środków budżetu Gminy Skawina i Powiatu Krakowskiego.

Logo Powiatu Krakowskiego. po lewej głowa orła w koronie po prawej napis: powiat krakowski.

 

Katarzyna Kulpa

KK

 

Liceum Ogólnokształcące w Skawinie