VIII Otwarty Turniej Siatkarski z okazji 660-lecia Skawiny

Liceum Ogólnokształcące w Skawinie
08/06/2024

W miniony weekend (8-9 czerwca 2024) mnóstwo atrakcji czekało mieszkańców regionu. Oprócz Dni Skawiny odbył się wówczas VIII Otwarty Turniej Siatkarski rozegrany z okazji 660-lecia Skawiny. Pasjonaci siatkówki mogli w hali przy Liceum Ogólnokształcącym oglądać zacięte pojedynki i kibicować podczas walki o każdy punkt.

Do rywalizacji przystąpiło 11 drużyn nie tylko z Małopolski. W rozgrywkach wzięli udział: Pokłosie i Lotnicy z Krakowa, Zelina Jurków, Heron Feniks Przeworsk, Rapapara z Myślenic, Brzeskie Dziki, 2 drużyny z Rzeszowa – Lynx i KMT oraz 3 zespoły lokalne – ET Freestyle, Piękna i Bestie oraz Bengay Team.

Mecze grupowe rozgrywane były systemem „każdy z każdym”, na 3 boiskach równocześnie. Do finału awansowały drużyny z 1 miejsc w grupach – Lotnicy, Pokłosie i Rapapara. A drużyny z drugich miejsc rozegrały „złotego seta” do 10 pkt. o wejście do finału. Awans otrzymała drużyna Lynx Rzeszów. Po zaciętych pojedynkach półfinałowych drużyna Rapapara i Pokłosie zmierzyły się w walce o 3 miejsce, a Lotnicy i Lynx Rzeszów o pierwsze. Ostateczna klasyfikacja przedstawia się następująco:

1 miejsce – Lotnicy Kraków

2 miejsce – Lynx Rzeszów

3 miejsce – Pokłosie Kraków

4 miejsce – Rapapara z Myślenic.

MVP turnieju został wybrany zawodnik drużyny zwycięskiej – Konrad Kotlarski.

Wszyscy zawodnicy otrzymali pamiątkowe koszulki, a zwycięzcy puchary, medale i drobne upominki rzeczowe.

 

Zwycięzcom serdecznie gratulujemy, zapraszamy na kolejny turnieju – pierwszego grudnia.

Fotogaleria z turnieju -> TUTAJ

Logo powiatu krakowskiego: po lewej czerwony kontur głowy orła w koronie w obrysie tarczy. Po prawej czarny napis powiat krakowski

Katarzyna Kulpa

KK

Liceum Ogólnokształcące w Skawinie