W muzycznej podróży z Małgorzatą Szybisty

Rynek w Skawinie
07/08/2022

7 sierpnia na skawińskim rynku rozpoczęliśmy muzyczny cykl koncertów „Babie Lato”. Pomysł na realizację spotkań z muzyką w wykonaniu utalentowanych wokalistek zrodził się w ubiegłym roku. Ze względu na ciepłe przyjęcie przez odbiorców, w tym sezonie zdecydowaliśmy się kontynuować nasz letni projekt.

W niedzielne popołudnie udaliśmy się w muzyczną podróż w czasie i przestrzeni z MAŁGORZATĄ SZYBISTY – młodą artystką, autorką tekstów i muzyki, a także multiinstrumentalistką. Ulubionym stylem muzycznym, w którym Małgorzata czuje się najlepiej, jest poezja śpiewana. Interpretacja utworów w jej wykonaniu jest doceniana zarówno przez publiczność, jak i przez jury licznych konkursów, w których bierze udział.

Wokalistka, na co dzień współtworząca działający w CKiS w Skawinie Zespół TANTO, kolejny raz urzekła zgromadzoną publiczność swoim niezwykłym głosem i muzycznymi interpretacjami. Tematem przewodnim koncertu były podróże, przenieśliśmy się więc  m.in.: do romantycznej scenerii włoskiego Portofino („Miłość w Portofino”), gorącego Buenos Aires („Boskie Buenos”) czy na melancholijne bałtyckie plaże („Już nie ma dzikich plaż”). Podczas tej wędrówki wokalistka odkryła także całkiem bliskie nam okolice – ponurą, miejską scenerię Krakowa pod osłoną chmur („Krakowski spleen”), czy znaną wszystkim ulicę Bracką w strugach deszczu („Bracka”).

Dziękujemy za wspólnie spędzony wieczór i zapraszamy na kontynuację naszego cyklu. W niedzielę 28 sierpnia na rynku w Skawinie z recitalem wystąpi dobrze znana naszej publiczności CECYLIA BIEL.

Wokalistka zespołu Tanto - Małgorzata Szybisty śpiewa z mikrofonem w dłoni. Ubrana w czarną sukienkę, stoi na niewielkim podeście scenicznym na skawińskim rynku. Za plecami śpiewającej stoi pergola udekorowana zielonymi liśćmi, a w tle drzewo i kamienice.

Ewa Przebinda

/IN/

Rynek w Skawinie