W Pacanowie baśń prawdę ci powie…

inna lokalizacja
25/05/2019

25 maja udaliśmy się do Europejskiego Centrum Bajki im. Koziołka Matołka w Pacanowie. Zanim dotarliśmy do zakątka znanego Koziołka, zwiedziliśmy Pałac w Kurozwękach, który wprowadził nas w nastrój legend. Obejrzeliśmy ciemne i pełne tajemnic lochy, w których niejednemu z nas zjeżyły się włosy na głowie. Zwiedziliśmy również bogate i wyniosłe komnaty szlacheckie wraz z ich historycznymi skarbami. Ostatnim punktem naszego pobytu w Kurozwękach była podróż tropem bizonów w specjalnym wozie i oglądanie hodowli zwierząt na terenie ogrodów Pałacu.

Następnie udaliśmy się do Pacanowa na spotkanie z przygodą. Już od progu  baśń podziałała na naszą wyobraźnię. Spotkane przez nas postaci z bajek zabrały nas w podróż po najpiękniejszych opowiadaniach. Odbyliśmy wycieczkę Zaczarowanym Pociągiem, zwiedziliśmy zakamarki Tajemniczego Ogrodu, marzyliśmy w Zaczarowanej Studni oraz obejrzeliśmy oryginalny film o Koziołku Matołku. Na koniec wzięliśmy udział w warsztatach, dzięki którym czarów nie było końca! Bazując na poznanych właściwościach ciekłego azotu, obserwowaliśmy jak zwykłe przedmioty ożywają, skosztowaliśmy pysznych lodów wiśniowych według przepisu kuchni molekularnej, a na koniec obserwowaliśmy spektakularny i bezpieczny wybuch spowodowany reakcją cieczy.

Był to dzień pełen wrażeń. Zmęczeni, ale w świetnych humorach, powróciliśmy do rzeczywistości bogatsi w wiedzę płynącą z morałów bajek oraz świata nauki. Kontynuując odkrywanie baśni i legend zapraszamy na podróż do Zaczarowanego Lasu, która odbędzie się 29 czerwca (sobota).

Fotorelacja: TUTAJ

Martyna Florek, Magdalena Pobożniak

(AR)

inna lokalizacja