W świecie Klimta – wirtualny wernisaż wystawy prac Marka Jarosza

online
26/02/2021

Po wielu miesiącach przerwy z radością zapraszamy do Galerii Pałacyk na wirtualne spotkanie ze sztuką.

W piątek 26 lutego, o godz. 18:00 będziemy gościć wyjątkowego Artystę – Marka Jarosza, który już dwukrotnie prezentował swoją twórczość w naszej galerii: w 2006 oraz 2010 roku. Teraz, po ponad dekadzie przerwy, znów będziemy mogli podziwiać Jego wyjątkowo oryginalne, zachwycające kunsztem i misternością wykonania prace.

Marek Jarosz o swojej twórczości: „W swoim malarstwie nie szukam nowych tematów, nie ulegam wizjom i trendom twórczym. Obrazy Gustawa Klimta są dla mnie inspiracją; to w nich odnajduję to, co mnie interesuje w malarstwie. W jego obrazach dostrzegam nowe możliwości twórcze, oglądając je dochodzę do wniosku, że można malować to samo patrząc w inny sposób, nadając malarstwu nowy sens i wymiar. Używając różnych materiałów i technik, łącząc je ze sobą, poszukuję nowych środków wyrazu”. Wyjątkowe obrazy inspirowane twórczością malarza i grafika Gustawa Klimta wykonane są ze szczególną dbałością o każdy detal. Artysta umiejętnie wykorzystuje łączenie różnych technik w kolaże, które zachwycają swoją formą oraz kolorystyką. Dzięki połączeniu malarstwa olejnego z haftem oraz zdobnictwem przy użyciu szlachetnych tkanin, kamieni, koralików, cekinów oraz brokatów, prace nie tylko pokazują wyjątkowy kunszt warsztatu pracy Artysty, ale jednocześnie wywołują w odbiorcy emocje, nie tylko te estetyczne.

Wernisaż będzie transmitowany w grupie CKiS LIVE26 lutego (piątek), o godzinie 18.00

Udział w wydarzeniu jest bezpłatny, z nieograniczonym dostępem (jedynym warunkiem jest dołączenie do Grupy CKiS LIVE). Zapraszamy!

Wystawę w Pałacyku „Sokół” będzie można zwiedzać do końca marca, od poniedziałku do piątku w godz. 9.00-15.00.

 

Małgorzata Tomala

/IN/

online