Półkolonie z CKiS w Skawinie

różne lokalizacje
19/04/2021

16/07/2021

Chociaż mamy jeszcze kwiecień, już teraz myślimy o wakacjach. Zapraszamy do spędzenia ich z nami podczas półkolonii Wakacje do Kwadratu. Przygotowaliśmy dla Was trzy fantastyczne turnusy, podczas których czekają pirackie przygody, potworne zadania i szalone eksperymenty, na które zapraszamy dzieci w wieku 6 – 13 lat. Zapisy od 19 kwietnia.

TURNUS 1 „Pirackie potyczki” – termin 28 czerwca do 2 lipca 2021 r.

Poczujcie smak przygody i wolności jako wyjęci spod prawa zdobywcy mórz i oceanów. Załóżcie pirackie królestwo i poznajcie tajniki pirackiego życia. Nauczcie się budować statki, zdobywać łupy, bronić własnych wysp, a przede wszystkim – wyruszcie na poszukiwanie skarbów ukrytych przez Czarnobrodego. Odpoczynku od walki zażyjemy przy szklaneczce grogu w Barze pod Zdechłym Szczurem, a przy suto zastawionym stole będziemy snuć korsarskie opowieści w Gospodzie pod Kwiczącym Wieprzem. Naszym działaniom na lądzie i morzu będzie przyświecał Kodeks Piracki, który wymaga odwagi, aktywnego działania, sprytu i lojalności wobec pobratymców. Jesteście gotowi wyruszyć w tę podróż? Przygoda czeka na horyzoncie – AHOJ!

TURNUS 2 „Potworny tydzień” – termin 5 do 9 lipca 2021 r.

A co powiecie na propozycję spędzenia tygodnia z potworami i straszydłami? Nie bójcie się – nie będzie taki straszny, choć czasem włosy zjeżą się na głowie,  a z ust wyrwie się lekki okrzyk przestrachu. Wszystko jednak pod kontrolą. Wzorem „Potwornego Uniwersytetu” będziemy oswajać „strach”. Każdy się czegoś boi, ale nie z nami te numery! Bo Potworny Tydzień, wbrew swojej nazwie, nie będzie wcale taki potworny. Udomowimy nasze lęki i poczujemy się silniejsi. Strach ma wielkie oczy – do tego lekko wybałuszone i samodzielnie zrobione na zajęciach z charakteryzacji. Kto by nie chciał mieć własnej ręki kościotrupa? A kto się pisze na wyścig mumii na obrzydliwym torze przeszkód? Czekają na Was tajemnicze skrytki i szalone ślizgi w glucie. Przygotujcie się na bóle brzucha – wyłącznie ze śmiechu!

TURNUS 3 „Szalone laboratorium” – termin 12 do 16 lipca 2021 r.

Czy zastanawialiście się, dlaczego wulkany wybuchają i jak powstaje tornado? Czy zadajecie dużo pytań, dlaczego jedne rzeczy działają, a inne nie? Próbujecie przeprowadzać własne eksperymenty w domu, ale nie zawsze spotykacie się z aprobatą rodziców? Szalone Laboratorium to miejsce dla Was! Tutaj poznacie smak nauki przez zabawę. Dla wyjątkowej kadry profesorskiej nie ma rzeczy niemożliwych. Pływające obrazy, tornado w słoiku, kolorowy deszcz? Proszę bardzo! U nas nie tylko główka pracuje. Przygotujcie się na wydatkowanie energii kinetycznej w przemyślnych konkurencjach sportowych. Kto z naszych Szalonych Laborantów zdobędzie tytuł Szalonego Profesora? Może właśnie Ty!

Podczas każdego turnusu zaplanowane są gry i zabawy w wodzie na Basenie Camena, a także dodatkowe atrakcje, które mogą skutkować koniecznością zabezpieczenia w danym dniu ubrania na zmianę oraz stroju kąpielowego. Uczestnicy otrzymają plan tygodnia z informacją o terminie takich zajęć. Przez cały tydzień konieczne jest posiadanie sportowego obuwia zamiennego do zajęć w hali sportowej.

Ogólny plan dnia

7.50 – 9.00 – przyprowadzanie dzieci, gry i zabawy integracyjne

9.00 – wspólne śniadanie

9.30 – 12.30  – zajęcia animacyjne i sportowe

12.30 – 13.45 – wspólny obiad, odpoczynek

13.45 – 16.00 – zajęcia animacyjne i sportowe

16.00 – 16.10 – odbiór dzieci

Plan organizacyjny półkolonii Wakacje do Kwadratu

 1. Zajęcia trwają od poniedziałku do piątku w godzinach 8.00 – 16.00.
 2. Przyjęcie dzieci rozpoczynamy od godziny 7.50. Odbiór dzieci – najpóźniej o godzinie 16.10.
 3. Miejsce zbiórki i odbioru dzieci – Hala Widowiskowo-Sportowa.
 4. W ramach półkolonii dzieci mają zapewnione: śniadanie i dwudaniowy obiad z deserem, ubezpieczenie NNW, opiekę i zajęcia prowadzone przez doświadczoną, wykwalifikowana kadrę CKiS w Skawinie.

Zasady zapisu na półkolonie

 1. Organizatorem półkolonii Wakacje do Kwadratu 2021 jest Centrum Kultury i Sportu w Skawinie.
 2. Zapisy odbywają się wyłącznie przez formularz on-line (link pod artykułem).
 3. Na adres zapisy@ckis.pl należy przesłać wymagane przez CKiS wypełnione i podpisane zgody
  i oświadczenia (załączniki do artykułu), a ich oryginały dostarczyć bezpośrednio do CKiS (skrzynki zewnętrzne przy budynkach: Basenu Camena, Pałacyku Sokół) .
 4. Potwierdzeniem rejestracji jest dokonanie wpłaty zaliczki 100 zł (opłata bezzwrotna) do 7 dni od daty dokonania rejestracji.
 5. Pozostałą część opłaty należy uregulować najpóźniej na 14 dni przed rozpoczęciem wybranego turnusu.
 6. Cena podstawowa za jeden turnus wynosi 550,00 zł/osoba.
 7. Opłata podstawowa za udział w jednym turnusie tygodniowym zawiera bezzwrotną opłatę gwarancyjną w wysokości 100,00 zł.
 8. Wszystkie opłaty należy uregulować przelewem na konto CKiS w Skawinie: Bank Spółdzielczy w Skawinie 87 8600 0002 0000 0000 3838 0005, w tytule wskazując imię i nazwisko uczestnika (uczestników) oraz nazwę (nazwy) wybranych turnusów.
 9. Istnieje możliwość zniżek dla rodzeństw, posiadaczy Kart Dużej Rodziny oraz wykupujących dwa lub trzy turnusy. Zasady zniżek określa Regulamin Półkolonii Wakacje do Kwadratu 2021.
 10. Szczegółowe informacje na temat organizacji półkolonii zawarte są w Regulaminie (załącznik do pobrania poniżej).

CKiS w Skawinie zastrzega sobie prawo do odwołania oferty lub dokonania zmian w programie, spowodowanych czynem o charakterze siły wyższej, w tym m.in.: klęskami żywiołowymi, kataklizmami, decyzjami władz administracji państwowej, uniemożliwiającymi realizację planowanej półkolonii, nagłymi wypadkami lokalnymi lub międzynarodowymi paraliżującymi życie kraju lub regionu.

Szczegółowych informacji udziela Dział Realizacji Projektów Kultury, tel. 12 276 34 64, e-mail zapisy@ckis.pl.

Liczba miejsc ograniczona. Zapraszamy!

Joanna Kurpiel

 

Regulamin Półkolonii Wakacje do Kwadratu 2021

zgody i oświadczenia Wakacje do Kwadratu 2021

Buton ZAPISZ SIĘ. Na białym tle w prostokątnych ramkach napis grubą czcionką. Ramka w kolorach: niebieskim, różowym, granatowym, żółtym.

różne lokalizacje