Wakacje do Kwadratu z CKiS w Skawinie!

różne lokalizacje
09/06/2020

01/10/2020

W ramach akcji Aktywne Lato zapraszamy dzieci w wieku 6 – 13 lat do wspólnego spędzenia z nami WAKACJI DO KWADRATU, przygotowanych i realizowanych przez Centrum Kultury i Sportu w Skawinie.

Zaplanowaliśmy dla Was cztery turnusy tematyczne, podczas których spędzimy czas twórczo, artystycznie i sportowo. Cztery tygodnie, cztery podróże, cztery fantastyczne przygody.

TURNUS I: Kolorowy Tydzień, 29 czerwca – 3 lipca

W pierwszym tygodniu otworzymy wrota świata kolorów. Kolory ubarwią nam dzień, wyznaczą tematykę zabaw i konkursów. Będziemy odkrywać i badać świat poprzez feerię barw, która nas otacza. Sprawdzimy na sobie efekty doświadczeń, które niejednokrotnie spowodują, że się trochę pobrudzimy, ale czy to nie cudowne móc poszaleć w bitwie na kolory czy błotnej ślizgawce? Będziemy też eksperymentować, stworzymy wulkany energii i piaskowe budowle. W kolorowym tygodniu prócz gimnastyki umysłu nie zabraknie gimnastyki dla ciała. Świat poznamy także przez aktywność fizyczną: będziemy tańczyć, biegać, skakać, turlać się czy grać w piłkę… a nawet dotrzemy na basen, by i w taki sposób zadbać o kondycję, bo na to nie ma lepszego sposobu niż wodne szaleństwo. Obowiązkowym punktem programu każdego z tygodni będzie ognisko – prawdziwe, płonące, ale bezpieczne, na którym upieczemy kiełbaski, przyrumienimy chleb, a kto lubi, to i jabłuszko. UWAGA: zapisy do 24 czerwca włącznie.

TURNUS II: Dookoła świata, 6 – 10 lipca

W drugim tygodniu „Wakacji do kwadratu” w cudowny sposób przemierzymy tysiące kilometrów, bez zmartwień o bolące przez wędrówkę nogi. Podróż zaprowadzi nas w najciekawsze miejsca pięciu kontynentów. Zobaczymy egipskie piramidy i paryską Wieżę Eiffla, poznamy egzotykę Kraju Kwitnącej Wiśni i jedyne miejsce na świecie, gdzie żyją dziobaki – nie dość, że ssaki jajorodne, to dodatkowo obdarzone przez naturę dziobem (sic!). Nie zapomnimy o kraju Azteków, czy rzekach pełnych piranii. Rozsmakujemy się w daniu, które rozsławiło w świecie kuchnię włoską. Będzie mnóstwo rebusów, krzyżówek, malowania twarzy i zabawy w etnicznych kreatorów mody. Oczywiście zajęcia (jak w każdym tygodniu) uatrakcyjnią zabawy ruchowe, wyjście na basen i ognisko z pieczeniem kiełbasek.

UWAGA: ZAPISY NA TURNUS II ZAMKNIĘTE – BRAK WOLNYCH MIEJSC

TURNUS III: Zaczarowani, 10 – 14 sierpnia

W drugim tygodniu sierpnia wkroczymy w świat fantazji, czarów i magii. Odkryjemy w sobie moce, które dotąd drzemały i nie mieliśmy pojęcia o ich istnieniu. Stworzymy świat eliksirów, magicznych zaklęć, leczniczych mikstur i tęczowych baniek na stole. I u nas znajdzie się prymus czarodziejskich zajęć – Henryk Portier, a nazwy czterech drużyn, które będą nam towarzyszyć i wyznaczać kierunek wszystkich zmagań to: „Gryf i Tor”, „Chory Paw”, „Rów i Klaun” i „Klej Erin”. Ta nasza magia będzie niewątpliwe okraszona poczuciem humoru, zabawna i śmieszna. Chcemy w aurze „zaczarowanego tygodnia” doskonale się bawić i puścić – hen wysoko! – wodze wyobraźni. Będzie czas na zabawy plastyczne, manualne, ale i mnóstwo zabaw ruchowych. I w tym tygodniu odwiedzimy basen i zorganizujemy ognisko z pieczeniem kiełbasek.

UWAGA: ZAPISY NA TURNUS III ZAMKNIĘTE – BRAK WOLNYCH MIEJSC

TURNUS IV: EkoMisja, 17 – 21 sierpnia

W ostatnim tygodniu „Wakacji do kwadratu” kierunek naszych działań wyznaczy misja… Ale nie taka banalna, krótkotrwała, o której zapomnimy zaraz po powrocie do szkoły i codziennych obowiązków. Naszym celem – zadaniem na zawsze – będzie „EkoMisja”, dzięki której zrozumiemy i utrwalimy sobie, że „ekopostawa to ważna sprawa”. W ramach codziennych zajęć warsztatowych, terenowych, ale przede wszystkim przez dobrą zabawę będziemy propagować postawę ekologiczną. Na warsztatach dzieci nauczą się np.: jak dać nowe życie starym przedmiotom, czy stworzyć coś nowego z dostępnych materiałów (jak zrobić torbę z t-shirtu czy samopodlewającą się doniczkę z butelki PET). Pokażemy dzieciom, jak dzięki drobnym, codziennym zwyczajom można żyć zdrowo i aktywnie, a zarazem dbać o środowisko. Każdego dnia będziemy mieć do wykonania ważne zadanie, a wszystko po to, by ostatecznie wykonać misję – EkoMisję! Podczas proponowanych bloków zajęciowych zajmiemy się zagadnieniami ochrony środowiska („Środowisko dla każdego”, „Uwolnij się od śmiecia”), recyklingu („Akcja segregacja”), upcyklingu („Zostań EkoBohaterem”, „EkoOgrodnik”), zdrowego stylu życia („Rusz się z nami”, „Leśne łowy”, „Poszukiwacze skarbów”). Brzmi poważnie, ale spokojnie – w planie mamy dwa warsztaty ekologiczne dziennie, a poza nimi bawimy się, gramy i spędzamy czas na świeżym powietrzu. Na pewno nie będzie miejsca na nudę. I pamiętajmy, że czas na ognisko i basen znajdziemy także podczas „Ekomisji”.

UWAGA: ZAPISY NA TURNUS IV ZAMKNIĘTE – BRAK WOLNYCH MIEJSC

 

UWAGA: zapisy oraz wpłaty na turnusy sierpniowe przyjmujemy do końca lipca.

Ramowy program dnia każdego turnusu:

7.30 – 8.30 – zbiórka uczestników

8.30 – 9.00 – wspólne śniadanie

9.00 – 10.30 – zabawy integracyjne

10.30 – 12.30 – blok warsztatowy

12.30 – 13.30 – wspólny obiad

13.30 – 16.00 – zabawy sportowe

16.00 – 16.30 – zakończenie dnia, odbieranie dzieci

Organizacja każdego turnusu jest uzależniona od uczestnictwa minimalnej liczby chętnych (10 osób).

ZASADY UCZESTNICTWA I ZAPISY:

  1. Warunkiem uczestnictwa w wybranym turnusie jest zgłoszenie uczestnika przez aktywny formularz zgłoszenia dostępny poniżej, dostarczenie podpisanych wszystkich wymaganych przez Organizatora zgód i oświadczeń (załączniki poniżej) mailowo na adres ZAPISY@CKIS.PL , a ich oryginałów bezpośrednio do siedziby Organizatora (Pałacyk „Sokół”) oraz uregulowanie całościowej opłaty. Oświadczenia, które zawierają dane dziecka oraz informacje dotyczące stanu zdrowia uczestnika, muszą być rzetelnie udostępnione i aktualne w momencie rozpoczynania się turnusu.
  2. Minimalna liczba uczestników w jednej grupie to 10 osób, a maksymalna to 15. W ramach jednego turnusu Centrum planuje utworzenie dwóch grup.
  3. Koszt jednego turnusu to 550 złotych brutto za osobę. W cenie zawierają się: wyżywienie (śniadanie, dwudaniowy obiad, deser), zajęcia animacyjne i sportowe oraz opieka w godzinach 7.30 – 16.30, ubezpieczenie uczestników półkolonii.
  4. Rezerwując turnus należy dokonać płatności całej kwoty. Ta kwota zawiera bezzwrotną opłatę gwarancyjną w wysokości 100 zł.
  5. Uczestnicy mogą korzystać z następujących zniżek:

* przy zakupie więcej niż 1 turnusu – cena za turnus od osoby wynosi 500 zł

* dla posiadaczy Karty Dużej Rodziny – cena za turnus od osoby wynosi 500 zł

* dla rodzeństwa zapisanego na ten sam turnus – cena za turnus od osoby wynosi 500 zł

  1. W razie rezygnacji z udziału dziecka w zajęciach istnieje możliwość zwrotu wniesionej opłaty (pomniejszonej o opłatę gwarancyjną w wysokości 100 zł/turnus) pod warunkiem złożenia pisemnej prośby z uzasadnieniem, nie później niż 7 dni przed planowanym terminem rozpoczęcia zajęć. W przypadku rezygnacji z turnusu w terminie krótszym niż 7 dni przed planowanym terminem rozpoczęcia zajęć CKiS nie zwraca wniesionej wcześniej opłaty. Całkowity zwrot kosztów (łącznie z opłatą gwarancyjną) następuje tylko w przypadku znalezienia przez zapisującego zastępstwa za rezygnujące z uczestnictwa dziecko.
  2. Istnieje możliwość zmiany terminu udziału dziecka w zajęciach – w miarę wolnych miejsc, po uzgodnieniu z organizatorem.
  3. Pełna odpłatność za udział dziecka w Wakacjach do Kwadratu musi być dokonana do 5 dni od momentu dokonania rezerwacji. Po uiszczeniu opłaty rezerwacja jest uznana za gwarantowaną. Brak płatności w wyżej określonym terminie skutkuje anulowaniem rezerwacji i skreśleniem z listy uczestników.
  4. Płatności przelewem prosimy dokonywać na poniższe konto:

Centrum Kultury i Sportu w Skawinie

ul. Żwirki i Wigury 11, 32-050 Skawina

Bank Spółdzielczy w Skawinie 87 8600 0002 0000 0000 3838 0005

Tytuł: imię i nazwisko uczestnika, Wakacje do Kwadratu, termin turnusu.

  1. Uczestnik jest zobowiązany do zapoznania się z Regulaminem Wakacji do Kwadratu (załącznik poniżej), a rejestracja w systemie jest potwierdzeniem jego akceptacji.

UWAGA! CKiS zastrzega sobie prawo do dokonania zmian w programie, spowodowanych czynem o charakterze siły wyższej, w tym m.in.: decyzjami władz administracji państwowej oraz nagłymi wypadkami, paraliżującymi życie kraju (epidemia).

Wszelkich informacji na temat powyższej oferty udzielają pracownicy Działu Realizacji Projektów Kultury pod nr tel. 12 276 34 64 oraz mailowo pod adresem zapisy@ckis.pl.

Zapraszamy!

Joanna Kurpiel

(AR)

Oświadczenia i Zgody Wakacje do Kwadratu

Regulamin Wakacje do Kwadratu 

różne lokalizacje