Wakacje z Centrum 2019

Dwór Dzieduszyckich
Radziszów
Kraków
różne lokalizacje
27/05/2019

23/08/2019

Z myślą o zbliżających się wakacjach Centrum Kultury i Sportu w Skawinie przygotowało ofertę wycieczek oraz zajęć stacjonarnych dla dzieci w ramach cyklu „Wakacje z Centrum 2019”. Propozycja skierowana jest do dzieci ze szkół podstawowych.

Zapisy od 27 maja (poniedziałek) w Dziale Realizacji Projektów Kultury:

– Pałacyk „Sokół”, tel. 12 276 34 64

– Dwór Dzieduszyckich w Radziszowie, tel.  12 256 31 18, 

osobiście lub telefonicznie od poniedziałku do piątku w godzinach 9.00 – 15.30.

UWAGA: nie przyjmujemy zapisów drogą mailową.

LICZBA MIEJSC OGRANICZONA. 

Cena wyjazdu obejmuje:  bilety wstępu, transport, opiekę, ubezpieczenie.

 

PROGRAM WAKACJI Z CENTRUM 2019
CZERWIEC

24 czerwca /poniedziałek/ Park linowy w Czarnym Groniu

Zbiórka: Pałacyk „Sokół”-  godz. 8.15, Dwór Dzieduszyckich – godz. 8.20
cena: 50 zł

W programie: atrakcje parku linowego dla dużych i Magiczna Osada + mini park linowy dla małych – tory przeszkód, trampolina, ścianka wspinaczkowa, dmuchany zamek, ognisko.

Park linowy w Czarnym Groniu to wspaniałe atrakcje dla dzieci i dorosłych, bezpieczna zabawa i dużo ruchu na świeżym powietrzu. To właśnie tutaj – w pięknym otoczeniu przyrody – poczujemy dreszcz emocji, adrenalinę i wiatr we włosach. Trasy linowe, dostosowane do wieku i umiejętności uczestników, są jednocześnie okazją do spróbowania swoich sił na kolejnych etapach. Najmłodsi odkryją zakamarki Magicznej Osady. Po trudach wspinaczki nawet niejadki zjedzą pyszną kiełbaskę z ogniska.

 

25 czerwca /wtorek/ Szaleni naukowcy + animacje w ogrodzie

Dwór Dzieduszyckich w Radziszowie, godz. 10.00 – 13.00, cena: 38 zł

Zapraszamy dzieci do tworzenia kolorowych robaczków, domowej ciastoliny, cieczy nienewtonowskiej i całej rodziny glutożelków. Odkryjemy w sobie cechy szalonego naukowca i stworzymy niezwykły świat lepkich potworów! Poprzez zabawę rozwiniemy zdolności motoryczne, logiczne myślenie, koncentrację, kreatywność oraz umiejętność pracy w grupie. Dodatkowo zabawy podwórkowe w najlepszym wydaniu. Nie może Cię zabraknąć!

UWAGA! Prosimy o zaopatrzenie dzieci w drugie śniadanie! 

 

26 czerwca /środa/ Ogród Zoologiczny w Krakowie

Zbiórka: Dwór Dzieduszyckich – godz. 9.10, Pałacyk „Sokół” – godz. 9.15
cena: 27 zł

W programie: atrakcje ogrodu zoologicznego

Wizyta w Ogrodzie Zoologicznym to pozycja obowiązkowa tego lata! W położonym w Lesie Wolskim krakowskim ZOO czeka na zwiedzających ok. 1500 zwierząt, których obserwacja pozwala na stanie się prawdziwym przyrodnikiem. Wśród podopiecznych, przebywających na terenie ogrodu, znajdują się m.in. groźne tygrysy, egzotyczne ptaki, psotne małpy czy najwyższe wśród zwierząt żyrafy o imionach Malik, Malman i Denar. Wizyta w tym pełnym barw i ciekawostek miejscu uczy wrażliwości na dobro naszych zwierzęcych przyjaciół oraz przyrody. A więc lornetki w dłoń i zapraszamy na wyprawę!

UWAGA! Prosimy o zaopatrzenie dziecka w środek przeciwkomarowy.

 

27 czerwca /czwartek/ Siła przyciągania + animacje w ogrodzie

Dwór Dzieduszyckich w Radziszowie,  godz. 10.00 – 13.00, cena: 38 zł

Siła przyciągania: nauka nas przyciąga jak magnes, poeksperymentujemy z magnesami, sprawdzimy co przyciąga magnes, jaka jest siła magnesu, sprawdzimy czy coś stanie mu na przeszkodzie. Stworzymy spersonalizowane magnesy używając rożnych technik: kaboszon, drewno, gips, które każdy zabierze na swoją lodówkę. Dodatkowo zabawy animacyjne na sportowo i z magiczną piłką.

UWAGA! Prosimy o zaopatrzenie dzieci w drugie śniadanie! 

 

28 czerwca /piątek/ Park Rozrywki GoKidz + przystanek w McDonald’s

Zbiórka: Dwór Dzieduszyckich – godz. 8.30, Pałacyk „Sokół” – godz. 8.40
cena: 55 zł (nie obejmuje wizyty w McDonald’s)

W programie: 3-godzinne zabawy w parku, przystanek w McDonald’s

GOKidz to największy i najbardziej innowacyjny kryty park rozrywki dla dzieci w Krakowie. To 2000 m²,  gdzie dzieci mogą odkrywać i ćwiczyć swoje mocne strony na wystrzałowych atrakcjach. Szybkość, wspinaczka i przywództwo to kilka umiejętności, które mogą rozwijać podczas zabawy.

 

OFERTA DODATKOWA! WYJAZD ODWOŁANY

29 czerwca /sobota/ WYJAZD RODZINNY POD HASŁEM  „Zaczarowany Las…”

Zbiórka: Parking przy Hali Widowiskowo-Sportowej (ul. Konstytucji 3 Maja 4) – godz. 7.45               

cena: dziecko 95 zł, dorosły 90 zł

W programie: przejazd tramwajami konnymi, pobyt w Zaczarowanym Lesie, animacje plenerowe z aktorami Teatru im. Adama Mickiewicza, wizyta w domu Baby Jagi, dyskoteka w „Chacie za wsią”, herbata, poczęstunek

Zapraszamy na rodzinną wyprawę do naprawdę bardzo Zaczarowanego Lasu, którego centrum mieści się w Piasku, niewielkiej jurajskiej wiosce.  Do Zaczarowanego Lasu zawiozą nas wygodne i bezpieczne „tramwaje konne”, znane na szlaku Jurajskiej Karawany Konnej. Po drodze odwiedzimy Dom Baby Jagi, pogawędzimy  z Jasiem i Małgosią, a wszystko to w prawdziwej leśnej scenerii, gdzie można zobaczyć niedźwiedzia, usłyszeć wycie wilka, a być może również dostać cukierka od Czerwonego Kapturka… Na koniec uczestników czekają wesołe tańce i śpiewy oraz poczęstunek.

UWAGA! Zapisy: Dział Sportu i Rekreacji, tel: 12 276 40 56, 12 256 31 18

 

LIPIEC

1 lipca /poniedziałek/ Atrakcje Energylandii

Zbiórka: Pałacyk „Sokół”- godz. 8.30, Dwór Dzieduszyckich – godz. 8.40
cena wyjazdu: 99 zł

W programie: atrakcje parku – karuzele, kolejki, zjeżdżalnie

Energylandia to pierwszy prawdziwy Park Rozrywki, oferujący swoim klientom usługi na najwyższym, światowym poziomie, przeznaczony dla wszystkich grup wiekowych, zarówno dzieci, młodzieży, jak również osób dorosłych. Jest to prężny kompleks, w którym na ogromnej przestrzeni 26 hektarów znajduje się ponad 30 różnego rodzaju nowoczesnych i zaawansowanych urządzeń i atrakcji. Uczestnicy wycieczki będą mogli skorzystać z atrakcji dostosowanych do ich wieku.

UWAGA! Uczestnicy obowiązkowo zabierają ze sobą legitymację szkolną.

 

2 lipca /wtorek/ Kodowanie na dywanie + animacje w ogrodzie

Dwór Dzieduszyckich w Radziszowie, godz. 10.00 – 13.00, cena: 38 zł

Kodowanie na dywanie – nauka programowania, bez sprzętu komputerowego, ćwiczenie kompetencji matematycznych, logicznego myślenia. Zastanowimy się, gdzie ukrył się kod i jak go stworzyć. Pobawimy się w ruchowe zabawy, z elementami labiryntów i innych „laserów”. Stworzymy logiczną grę, która zabierzemy do domu, w podróż, na wakacje.

UWAGA! Prosimy o zaopatrzenie dzieci w drugie śniadanie! 

 

3 lipca /środa/ Zaułek Animacji w Lanckoronie

Zbiórka: Pałacyk „Sokół” – godz. 9.15, Dwór Dzieduszyckich – godz. 9.20
cena: 47 zł

W programie: spektakl „O Szewczyku co Smoka Wawelskiego pokonał”, warsztaty pokazowe, spacer z przewodnikiem ulicami Lanckorony.

W malowniczej Lanckoronie warto zabłądzić do tajemniczego Zaułka Animacji. Tuż po przekroczeniu bramy Galerii, zwiedzających otoczy niezwykła atmosfera tego miejsca, pełnego teatralnych lalek, które tylko czekają, aby je ożywić. Na wszystkich gości czeka pełen magii spektakl w unikatowej formie teatralnej oraz udział w warsztatach przybliżających świat teatru. Zajęcia te zanurzają w fascynującym akcie tworzenia, animacji i ożywiania lalek podczas współtworzenia scenek teatralnych. Po warsztatowych wyzwaniach koniecznie trzeba pójść na spacer „Szlakiem lanckorońskich tajemnic”, by w pełni doświadczyć ducha tego niezwykłego miejsca!

 

4 lipca /czwartek/ Taka jaka twarz + animacje w ogrodzie

Dwór Dzieduszyckich w Radziszowie, godz. 10.00 – 13.00, cena: 38 zł

Przed nami spotkanie z mistrzem Picasso – kubistyczne portrety na WIELKĄ skalę. Sztuka bliżej dzieci. Wciągniemy młodych uczestników w zabawę w sztukę, poznamy ciekawy nurt w sztuce i sami stworzymy portret złożony z sześcianów, kul, walców, stożków i innych figur geometrycznych. Użyjemy różnorodnych materiałów, o różnych strukturach i fakturach. Gdyby szaleństwa i kolorów było mało, czekają nas zabawy cyrkowe i zamykanie w wielkiej bańce mydlanej.

UWAGA! Prosimy o zaopatrzenie dzieci w drugie śniadanie! 

 

5 lipca /piątek/ Park Trampolin GOJump + przystanek w McDonald’s

Zbiórka: Dwór Dzieduszyckich – godz. 8.30, Pałacyk „Sokół” – godz. 8.40
cena: 55 zł (nie obejmuje wizyty w McDonald’s )

W programie: 2-godzinny trening na trampolinach z instruktorami, przystanek w McDonald’s

Park Trampolin GOJump w Krakowie to największy taki obiekt w Małopolsce, trzeci co do wielkości w Polsce i jeden z większych w Europie! Na wszystkich gości czeka aż 2000 m² wyskokowych wrażeń, wśród nich największa w kraju Mega Trampa – 37 m² czystej adrenaliny, a wszystko to pod czujnym okiem wyszkolonych trenerów.  Z GOJump mogą korzystać amatorzy i profesjonaliści. To strefa rozrywki dla wszystkich, którzy kochają sport, adrenalinę, lubią niezapomniane wrażenia i preferują niestandardowe formy spędzania wolnego czasu solo lub w gronie przyjaciół.

UWAGA! Każdy uczestnik jest zobowiązany do zakupu we własnym zakresie specjalnych skarpetek antypoślizgowych (w cenie 5 zł), obowiązujących w Parku Trampolin GOJump.

 

SIERPIEŃ

19 sierpnia /poniedziałek/ Wizyta w studiu TVN oraz zwiedzanie Ogrodu Doświadczeń

Zbiórka: Dwór Dzieduszyckich – godz. 9.00, Pałacyk „Sokół” – godz. 9.10,
cena: 30 zł

W programie: zwiedzanie studia telewizyjnego TVN oraz atrakcje Ogrodu Doświadczeń

TVN to czołowy nadawca telewizyjny w Polsce. Zwiedzanie stacji tej telewizji pozwoli poznać tajemnicze sztuczki, dzięki którym widzimy niezwykłe rzeczy w naszych telewizorach. Przewodnik podzieli się ze zwiedzającymi informacjami na temat projektowania scenografii, jak również wykorzystania nowoczesnych technologii. Uczestnicy będą mieli okazję zobaczyć pomieszczenia, w których toczy się akcja seriali „Szpital”, „Szkoła” czy program „36,6”, a także zapoznać się z pracą reżysera oraz operatora.

Następnie udamy się w krótką podróż po Ogrodzie Doświadczeń, zagłębiając się w tajniki praw przyrody. Ogród Doświadczeń im. Stanisława Lema w Krakowie to pierwszy sensoryczny park rozrywki w Polsce, wzorowany na parku w Norymberdze. Na pięknym, zielonym terenie o powierzchni 6 hektarów, wydzielonym w Parku Lotników Polskich, znajduje się około 60 urządzeń edukacyjnych  z zakresu optyki, akustyki i mechaniki. W tym parku rządzi fizyka!

 

21 sierpnia /środa/ Żywe Muzeum Obwarzanka oraz Podziemia Rynku Głównego w Krakowie

Zbiórka: Dwór Dzieduszyckich – godz. 9.30, Pałacyk „Sokół” – godz. 9.40,
cena: 45 zł

W programie: pokaz produkcji obwarzanka krakowskiego, zwiedzanie podziemi Krakowskiego Rynku

Krakowski obwarzanek to niepozorne koło z ciasta. Jest nierozerwalnie związane z Krakowem od ponad 600 lat. Uwielbiają go krakusi i turyści, a opowiadania głoszą, że zajadał się nim sam smok wawelski! Podczas pokazu dzieci poznają wszystkie jego sekrety – historię, etymologię nazwy, składniki ciasta i unikatowy proces produkcji, a co najważniejsze – stworzą własnego obwarzanka. Taką gorącą i chrupiącą pamiątkę zabiorą ze sobą!

Ponadto odwiedzimy podziemia Krakowskiego Rynku, przenosząc się w świat średniowiecza. Podziemia oferują niezwykłą ilość eksponatów związanych z mieszczaństwem i kupiectwem, a także ukazujących kształty ówczesnych budowli. Podziemna trasa turystyczna ukazuje efekty pięcioletnich badań archeologicznych na tym terenie, a dzięki nowoczesnemu przedstawieniu historii, muzeum może zainteresować praktycznie każdego.

 

23 sierpnia /piątek/ – Wycieczka do Pink Bowling & Club + Cinema City w Krakowie z przystankiem w McDonald’s

Zbiórka: Dwór Dzieduszyckich, godz. 9.00, Pałacyk Sokół godz. 9.10 cena: 55 zł (nie obejmuje wizyty w McDonald’s )

W programie: rywalizacja w kręgielni, kino, przystanek w McDonald’s

Bowling to łatwy i nie wymagający specjalnych umiejętności sport. Gra polega na toczeniu kuli po torze i strącaniu kręgli. Łatwość i prostota to powód, dla którego od wielu lat bowling jest tak popularny wśród milionów ludzi. W kręgle może grać każdy: wysoki czy niski, gruby czy chudy, stary czy młody. Strącenie kręgli nie jest skomplikowane, a im lepsze są Twoje rzuty, tym bardziej fascynująca staje się gra. Po szalonej zabawie w Pink Bowling, zabieramy was do kina na film animowany z małym przystankiem w McDonaldzie. Wkrótce  poznamy repertuar kina i niezwłocznie was poinformujemy.

 

ORGANIZATOR ZASTRZEGA SOBIE MOŻLIWOŚĆ ZMIANY W OFERCIE.

Płatności za wybrane zajęcia, po uprzednim zapisie, prosimy dokonywać:

– w Dworze Dzieduszyckich od poniedziałku do piątku w godz. 9.00 – 15.30

– w kasie głównej (Basen Camena, I piętro) od poniedziałku do piątku w godz. od 8.30 do 15.00

– w kasie Camena Kosmetyka i Masaże (Basen Camena, parter) – od poniedziałku do piątku w godz. 15.30 do 20.00; sobota w godz. 10.30 do 17.30.

– przelewem na rachunek CKiS – BS 87 8600 0002 0000 0000 3838 0005 (w tytule proszę podać: Wakacje z Centrum, nazwisko i imię uczestnika, nazwa i data wycieczki).

Zniżki dla rodzeństwa: pierwsze dziecko płaci kwotę podstawową, kolejne dzieci – 5 zł taniej w ramach jednej wycieczki wyjazdowej.

Wpłat należy dokonać najpóźniej 7 dni przed planowanym wyjazdem, a w przypadku opłaty przelewowej uczestnik jest zobowiązany do okazania dowodu przelewu w przypadku braku jego zaksięgowania na koncie CKiS w określonym czasie.

ZAPRASZAMY!

Katarzyna Bogdali, Martyna Florek

(AR)

Wakacje oświadczenie Rodzica

Zgoda Czarny Groń

Zgoda Go Jump

Zgoda GoKidz

Dwór Dzieduszyckich

ul. Szkolna 4, 32-052
Radziszów,

12 256 31 18

Krakówróżne lokalizacje