WAKACJE Z CENTRUM 2023 – OFERTA

różne lokalizacje
03/07/2022

14/07/2023

Wakacje już za progiem, tradycyjnie zatem zapraszamy do spędzenia ich z Centrum Kultury i Sportu w Skawinie.

W tegorocznym cyklu pod hasłem „Wakacje z Centrum 2023” proponujemy dziesięć wycieczek w ciekawe i rozrywkowe miejsca, dzięki którym m.in.: zaszalejemy na rollercoasterze, posmakujemy krakowskich specjałów, odwiedzimy prawdziwe ranczo oraz pracownię artystów, a także potrenujemy zręczność w parku linowym. Na pewno nie pozwolimy Wam się nudzić w ten wolny od zajęć szkolnych czas.

Oferta dla dzieci od 7 roku życia.
Zapisy od środy 14 czerwca 2023 od godziny 9:00 poprzez formularz on-line dostępny pod artykułem.

PROGRAM WAKACJI Z CENTRUM 2023

I TYDZIEŃ
03 lipca (poniedziałek) – Atrakcje Energylandii 

BRAK MIEJSC, LISTA REZERWOWA

Zbiórka: Pałacyk „Sokół”- godz. 8:30, planowana godzina powrotu 16:30
cena wyjazdu: 170 zł

W programie: atrakcje parku – karuzele, kolejki, zjeżdżalnie
Cena wyjazdu obejmuje: bilety wstępu, transport, opiekę, ubezpieczenie.

Energylandia to pierwszy prawdziwy Park Rozrywki, oferujący swoim klientom usługi na najwyższym, światowym poziomie, przeznaczony dla wszystkich grup wiekowych: zarówno dzieci, młodzieży, jak również osób dorosłych. Jest to prężny kompleks, w którym na ogromnej przestrzeni 43 hektarów znajduje się ponad 106 różnego rodzaju nowoczesnych i zaawansowanych urządzeń i atrakcji. Uczestnicy wycieczki będą mogli skorzystać z atrakcji dostosowanych do ich wieku. Prosimy o zapoznanie się z regulaminem Parku.

 

04 lipca (wtorek) – Ranczo Artemidy, Nowa Góra

BRAK MIEJSC, LISTA REZERWOWA

Zbiórka: Pałacyk „Sokół”, godz. 8:30; planowana godzina powrotu 15:00
cena wyjazdu: 90 zł

W programie: warsztaty „Żywe lekcje gospodarskiej tradycji” + ognisko
Cena wyjazdu obejmuje: zajęcia animacyjne i warsztaty, transport, opiekę, ubezpieczenie.

Ranczo Artemidy to gospodarstwo agroturystyczne i zagroda edukacyjna położone w urokliwej miejscowości Nowa Góra (gmina Krzeszowice) między Krakowem a Katowicami, w Parku Krajobrazowym Dolinki Krakowskie. Możemy spotkać tam bardzo przyjazne zwierzęta i jest ich sporo w tutejszym zoo zwierząt gospodarskich (konie, osiołek, barany, pawie, papugi, kury, psy, koty, króliki). Wszystkie można zobaczyć, pogłaskać, nakarmić. Podczas warsztatów „Żywe lekcje gospodarskiej tradycji” poznamy dawne życie w domu i zagrodzie. Warsztaty są dopasowane do cyklu pór roku, jak to w gospodarstwie bywało. Poznamy zatem życie wsi w okresie wiosenno-letnim. Zajrzymy do stajni, aby oporządzić zwierzęta i wydoić krowę. Wybierzemy się do ogrodu, aby sadzić, plewić i pielęgnować, a przede wszystkim rozpoznawać warzywa i zioła. Wreszcie na koniec zasiądziemy przy ognisku, gdzie każdy będzie mógł usmażyć samodzielnie kiełbaskę.

 

05 lipca (środa) Park w Dechę + przystanek w McDonald’s, Bielsko-Biała

BRAK MIEJSC, LISTA REZERWOWA

Zbiórka: Pałacyk „Sokół”, godz. 7:45, planowana godzina powrotu 15:45
cena wyjazdu: 100 zł (nie obejmuje wizyty w McDonald’s)

W programie: park linowy i jego atrakcje  
Cena wyjazdu obejmuje: bilety wstępu, transport, opiekę, ubezpieczenie.

,,W dechę”, czyli po polsku „wow”. Pokolenia naszych rodziców i dziadków nazywały tak rzeczy wyjątkowe, zapierające dech. Eko Park w Dechę to pierwszy na Podbeskidziu i w Polsce w pełni ekologiczny park rozrywki, stworzony po to, by rozwijać u dzieci logiczne myślenie i promować dbałość o środowisko naturalne. Jest to pierwszy tego typu obiekt w Polsce, którego łączna powierzchnia wynosi blisko 5000 m2, a w nim znajdują się atrakcje takie, jak Park linowy. Rozmaite rozwiązania, takie jak: kładki, beczki, mostki, ławki, wyspy wiszące, krzesła, a nawet krokodyl umieszczone są pomiędzy platformami, które znajdują się na drzewach na wysokości od 2 do 7 metrów. Bawić się tu mogą zarówno osoby dorosłe, jak i dzieci już od 6 roku życia. Przed wejściem na trasy wysokie każdy uczestnik zostaje przeszkolony i ubrany w sprzęt asekuracyjny, a nad jego bezpieczeństwem będą czuwać wykwalifikowani instruktorzy. Na terenie obiektu znajduje się „Strefa Mataja” – punkt gastronomiczny z menu przygotowanym specjalnie dla najmłodszych. Prosimy o uważne zapoznanie się z regulaminem Parku.

 

06 lipca (czwartek) – Park Trampolin Go Jump & GOair  + przystanek w McDonald’s, Kraków

Zbiórka: Pałacyk „Sokół”, godz. 8:30; planowana godzina powrotu 15:15
cena wyjazdu: 90 zł (nie obejmuje wizyty w McDonald’s)

W programie: 1,5-godzinny trening w Parku Trampolin z instruktorami oraz 1,5-godzinny zabawy w GOair
Cena wyjazdu obejmuje: bilety wstępu, transport, opiekę, ubezpieczenie.

Park trampolin GOJump w Krakowie to największy taki obiekt w Małopolsce, trzeci co do wielkości w Polsce i jeden z większych w Europie. Na wszystkich gości czeka aż 2000 m² wyskokowych wrażeń, wśród nich największa w kraju Mega Trampa – 37 m² czystej adrenaliny, a wszystko to pod czujnym okiem wyszkolonych trenerów. W ramach naszej wycieczki odwiedzimy również Powietrzne Miasto – GoAir z 20 dmuchanymi atrakcjami. To strefa rozrywki dla wszystkich, którzy kochają sport, adrenalinę, lubią niezapomniane wrażenia i preferują niestandardowe formy spędzania wolnego czasu solo lub w gronie przyjaciół.

UWAGA! Każdy uczestnik jest zobowiązany do zakupu we własnym zakresie specjalnych skarpetek antypoślizgowych (w cenie 7 zł), wymaganych w Parku Trampolin GoJump. W GOair obowiązuje strój sportowy, bluzka z długimi rękawami i spodnie z długimi nogawkami. Obowiązkowe są również specjalne skarpetki GOair – do kupienia na miejscu (w cenie 7 zł). Prosimy o dostarczenie uzupełnionej zgody na korzystanie z atrakcji Parku (do pobrania na dole strony).

 

07 lipca (piątek) Galeria Ulepianka, Zarzyce Wielkie

Zbiórka: Pałacyk „Sokół”, godz. 8:45; planowana godzina powrotu 15:30
cena wyjazdu: 80 zł

W programie: warsztaty rękodzieła, gry i zabawy na świeżym powietrzu, ognisko
Cena wyjazdu obejmuje: zajęcia warsztatowe i animacje, transport, opiekę, ubezpieczenie.

Galeria Ulepianka to wyjątkowa artystyczna przestrzeń blisko Lanckorony. W pracowni artystów, usytuowanej w przepięknym, starym sadzie, poznamy tajniki techniki malarskiej, ceramicznej i rysunkowej. Wcielimy się w twórców i w trakcie warsztatów wykonamy trzy prace w każdej technice. Zabierzcie ze sobą także ulubione przysmaki ogniskowe (np. jabłka, kiełbaski, chleb, pianki), by móc upiec je na rozpalonym po warsztatach ognisku.

II TYDZIEŃ
10 lipca (poniedziałek) Atrakcje Energylandii – Water Park

BRAK MIEJSC, LISTA REZERWOWA

Zbiórka: Pałacyk „Sokół”, godz. 8:30; planowana godzina powrotu 16:30
cena wyjazdu: 170 zł

W programie: atrakcje WATER PARK – 14 zjeżdżalni, wodny plac zabaw, armatki wodne, koła młyńskie
Cena wyjazdu obejmuje: bilety wstępu, transport, opiekę, ubezpieczenie.

Water Park to prężny kompleks blisko 2 hektarów, wypełniony wodnym szaleństwem! Strefa uruchomiona latem 2016 roku – naśladuje tropikalną wyspę, z mnóstwem atrakcji, zakątków, wodnych zabaw. Można tu zażyć słońca lub odpocząć w cieniu parasola, napić pysznego napoju z Tropical Baru i swobodnie zrelaksować się całą rodziną pod okiem ratowników. To przepiękne miejsce, wyróżniające się przejrzystością wody oraz mnóstwem atrakcyjnych niespodzianek tematycznie i aranżacyjnie związanych z estetyką egzotycznych wysp. Nowa strefa Tropical Fun jest największym otwartym parkiem wodnym w Polsce. A zjeżdżalnia taka, jak Exotik Fun jest jedyna w kraju! To przede wszystkim zabawa na 14 zjeżdżalniach, dostosowanych dla różnych grup wiekowych i o różnym stopniu trudności. Egzotyczne papużki, małpki , czy inni mieszkańcy tropikalnej dżungli stanowią główny motyw tego swoistego raju dla dzieci i dorosłych.

Strefa jest dozorowana przez kilkunastu wykwalifikowanych ratowników, dlatego jest w pełni bezpieczna. Składa się z 3 basenów z podgrzewaną wodą, o głębokości od 20 do 140 cm, rozmieszczonych na powierzchni 1800 metrów kwadratowych.
Do dyspozycji Gości są bezpłatne przebieralnie i suszarki.
UWAGA! Uczestnicy obowiązkowo zabierają ze sobą legitymację szkolną, strój kąpielowy, ręcznik, klapki. 

Prosimy o zapoznanie się z regulaminem Water Parku.

 

11 lipca (wtorek) – Żywe Muzeum Obwarzanka & Rejs po Wiśle

Zbiórka: Pałacyk „Sokół”, godz. 8:30; planowana godzina powrotu 14:15
cena wyjazdu: 80 zł

W programie: warsztaty wyrobu tradycyjnego obwarzanka, rejs statkiem po Wiśle
Cena wyjazdu obejmuje: warsztaty pieczenia obwarzanka, bilety wstępu, transport, opiekę, ubezpieczenie.

Żywe Muzeum Obwarzanka to miejsce nie mające swojej analogii w Krakowie, doskonale już znane i cieszące się ogromną popularnością. Misją założycieli jest przedstawienie historii i tradycji wypieku obwarzanka w sposób bezpośredni, czyli przez własnoręcznie przygotowany wypiek według tradycyjnego przepisu. Dowiecie się, która królowa się nim zajadała i dlaczego nie należy mylić go z preclem. Odkryjecie wszystkie jego tajemnice i poznajcie unikatowy proces jego produkcji. Po zakończeniu pokazu każdy wyjdzie z głową pełną wiedzy, trzymając w ręku własnoręcznie wykonanego obwarzanka.

Rejs statkiem po Wiśle – godzinny rejs po Wiśle, podczas którego dziewczynki i chłopcy zamienią się w księżniczki i rycerzy. Mijając powoli kolejne atrakcje wzdłuż królewskiej rzeki pod opieką przewodnika, posłuchamy krakowskich historii i anegdot, podziwiając piękno Krakowa z perspektywy Wisły.

 

12 lipca (środa) – Przewrotki & Muzeum Gier Wideo Arcadia, Kraków

BRAK MIEJSC, LISTA REZERWOWA

Zbiórka: Pałacyk „Sokół”, godz. 8:45, planowana godzina powrotu 15:00
cena wyjazdu: 80 zł

W programie: 2 godziny nauki i zabawy na wrotkach pod opieką instruktorów oraz 2 godziny interaktywnej zabawy na oldschoolowych automatach w Muzeum Gier Arcadia.
Cena wyjazdu obejmuje: zajęcia jazdy na wrotkach pod opieką instruktorów, wypożyczenie sprzętu (wrotki, kaski, ochraniacze), bilety wstępu, transport, opiekę, ubezpieczenie.

PRZEWROTKI to pierwsza w Małopolsce wrotkarnia stworzona z myślą o początkujących, jak i zaawansowanych uczestnikach. Twórcy tego miejsca mają misję pokazania dzieciom, że „nasze” zabawy z dzieciństwa nie zestarzały się i potrafią być alternatywą dla gier komputerowych. To będzie szalona lekcja i zabawa w jednym. Wszystko pod okiem wykwalifikowanych instruktorów, posiadających licencję Polskiego Związku Sportów Wrotkarskich.
Dopełnieniem dwugodzinnej jazdy na wrotkach będzie wizyta w Interaktywnym Muzeum Gier Wideo, gdzie przeniesiemy się – niczym wehikułem czasu – do lat 80. i 90. ubiegłego wieku. Muzeum z unikalną kolekcją ponad 100 klasycznych gier wideo prezentuje ewolucję gier na przestrzeni lat. W jego zasobach znajduje się większość klasycznych gier, które zapisały się w historii rozrywki jako najbardziej znaczące pozycje i wywarły ogromny wpływ na współczesną popkulturę. Muzeum prezentuje swoje zasoby w formie interaktywnej – na wszystkich automatach można grać bez żadnych ograniczeń.

UWAGA! W „Przewrotkach” obowiązuje strój sportowy.

 

13 lipca (czwartek) Centrum Edukacji Ekologicznej „SYMBIOZA” & Ogród Zoologiczny w Krakowie

Zbiórka: Pałacyk „Sokół”, godz. 8:30, planowana godzina powrotu 15:00
cena wyjazdu: 90 zł

W programie: warsztaty „Szlakiem leśnych zwierząt” + ekspozycja stała: sala nocna „Czas na nocny las” oraz zwiedzanie Ogrodu Zoologicznego w Krakowie z przewodnikiem.
Cena wyjazdu obejmuje: bilety wstępu, transport, opiekę, ubezpieczenie.

Centrum Edukacji Ekologicznej „Symbioza”, będące częścią Zarządu Zieleni Miejskiej w Krakowie, znajduje się w sercu Lasu Wolskiego, w urokliwym Pawilonie Okocimskim niedaleko Polany Lea. To jeden z najciekawszych budynków utrzymanych w modernistycznym nurcie streamline, które powstały w Krakowie w okresie międzywojennym. Został on odrestaurowany i zaadaptowany na potrzeby edukacyjne z dbałością o zabytkową substancję, a równocześnie z wykorzystaniem proekologicznych rozwiązań technologicznych – zielonego dachu, pomp ciepła, paneli fotowoltaicznych. Stałe ekspozycje Centrum umożliwiają poznanie lasu z zupełnie innej perspektywy – mieszkańców lasu – a dzięki zaangażowaniu wszystkich zmysłów pozwalają doświadczyć niezapomnianych wrażeń, które sprawią, że leśne ścieżki już nigdy nie będą wydawały się takie same. „Symbioza” oferuje rozmaite zajęcia na świeżym powietrzu – spacery leśne po bliższej i dalszej okolicy, gry i zabawy terenowe oraz warsztaty edukacyjne, odsłaniające tajniki przyrody i środowiska naturalnego, pokazujące jak żyć ekologicznie i przeciwdziałać zmianom klimatycznym.

Zoo w Krakowie to jeden z najpopularniejszych kierunków miejskich wycieczek. Ten średniej wielkości ogród zoologiczny, założony w 1929 roku, obecnie eksponuje ponad 1400 sztuk zwierząt, przedstawicieli około 270 gatunków. Liczną grupę stanowią zwierzęta ginące i zagrożone wyginięciem (ponad 100 gatunków). Są to między innymi: żyrafa Rothschilda, koń Przewalskiego, hipopotam karłowaty, panda mała, pantera śnieżna, tygrys amurski, wilk grzywiasty, antylopa addaks, szympans, lemury wari i katta, słoń indyjski, kondor wielki, pingwin Humboldta. Zoo zlokalizowane jest w Lesie Wolskim – pięknym parku leśnym, unikalnym w dużych aglomeracjach miejskich.

 

14 lipca (piątek) – Park Miniatur, Baśniowa Warownia i Lunapark w Inwałdzie

Zbiórka: Pałacyk „Sokół”, godz. 8:30, planowana godzina powrotu 15:30
cena wyjazdu: 90 zł

W programie: zwiedzanie Parku Miniatur i Baśniowej Warowni oraz atrakcje lunaparku.
Cena wyjazdu obejmuje: bilety wstępu, transport, opiekę, ubezpieczenie.

Park Miniatur „Świat Marzeń” to niezwykłe miejsce, w którym podczas podróży przez Australię, Grecję, Włochy, Polskę, Chiny, Francję, Meksyk będziesz podziwiać miniaturowe budowle charakterystyczne dla każdego z tych państw. Znajdziesz tu wszystkie obiekty, które szanujący się turysta, wyruszający w podróż dookoła świata, powinien koniecznie zobaczyć. W Inwałdzie na kamienistym wzniesieniu, otoczony drewnianymi balami, powstał gród średniowieczny, zajmujący teren 2,5 tys. m2. Przekraczając jego podwoje cofniesz się do czasów średniowiecznych. Kamienista droga prowadzi na dziedziniec średniowiecznej warowni, która kryje w sobie niezwykłe miejsca – średniowieczną osadę, salę tortur czy Park Ruchomych Smoków. Naszym ostatnim przystankiem będzie Lunapark, w którym każdy będzie mógł skorzystać z tutejszych atrakcji.

ORGANIZATOR ZASTRZEGA SOBIE MOŻLIWOŚĆ ZMIANY W OFERCIE.

Płatności za wybrane wycieczki, po otrzymanym potwierdzeniu zapisu, prosimy dokonywać przelewem na rachunek CKiS – BS 87 8600 0002 0000 0000 3838 0005 (w tytule proszę podać: Wakacje z Centrum, nazwisko i imię uczestnika, nazwa i data wycieczki).

Zniżki dla rodzeństwa: pierwsze dziecko płaci kwotę podstawową, kolejne dzieci – 10 zł taniej w ramach jednej wycieczki.

Wpłat należy dokonać w terminie do 3 dni od daty otrzymania maila z potwierdzeniem zapisu na wybrane wycieczki. W przypadku opłaty przelewowej uczestnik jest zobowiązany do okazania dowodu przelewu w przypadku braku jego zaksięgowania na koncie CKiS w określonym czasie.

ZAPRASZAMY!

Katarzyna Bogdali

(JK)

Załączniki do pobrania:

Regulamin – Wakacje z Centrum 2023

Zgoda Rodzica/Opiekuna, informacja RODO – Wakacje z Centrum 2023

Zgoda – GOair

Zgoda – GOjump

Buton ZAPISZ SIĘ. Na białym tle w prostokątnych ramkach napis grubą czcionką. Ramka w kolorach: niebieskim, różowym, granatowym, żółtym.

różne lokalizacje