Wakacje z Centrum 2024 – oferta i zapisy

różne lokalizacje
01/07/2024

10/07/2024

Z myślą o zbliżających się wakacjach Centrum Kultury i Sportu w Skawinie przygotowało ofertę wycieczek dla dzieci ze szkół podstawowych. W tegorocznym cyklu zajęć pod hasłem „Wakacje z Centrum 2024” proponujemy dziesięć wycieczek w ciekawe i rozrywkowe miejsca, dzięki którym m.in.: zaszalejemy w strefie Tropical Fun w Energylandii – największym parku wodnym w Polsce, spróbujemy swoich sił w laser parku i odwiedzimy FUNtastyczny camp w Gliwicach. Nie pozwolimy Wam się nudzić w ten wolny od zajęć szkolnych czas.

Oferta dla dzieci od 7 do 15 roku życia.

Zapisy od wtorku 11 czerwca, od godziny 9:00 przez formularz on-line dostępny pod artykułem.

PROGRAM WAKACJI Z CENTRUM 2024

I TYDZIEŃ

1 lipca /poniedziałek/ Atrakcje Energylandii – WATER PARK – LISTA REZERWOWA

Zbiórka: Pałacyk „Sokół”, godz. 8:20, planowana godzina powrotu 17:15

cena wyjazdu: 200 zł

Cena wyjazdu obejmuje: bilety wstępu (obejmujące: wstęp na atrakcje parku, frytki+napój), dostęp do szafek (1 dla 3 osób), transport, opiekę, ubezpieczenie.

W programie: atrakcje WATER PARK – 14 zjeżdżalni, wodny plac zabaw, armatki wodne, koła młyńskie


Energylandia to pierwszy prawdziwy Park Rozrywki, oferujący swoim klientom usługi na najwyższym, światowym poziomie, przeznaczony dla wszystkich grup wiekowych, zarówno dzieci, młodzieży, jak również osób dorosłych. Water Park to prężny kompleks blisko 2 hektarów, wypełnionych wodnym szaleństwem! Strefa Tropical Fun jest największym otwartym parkiem wodnym w Polsce. A zjeżdżalnia taka, jak Exotic Fun jest jedyna w kraju! To zabawa na 14 zjeżdżalniach, dostosowanych dla różnych grup wiekowych i o różnym stopniu trudności! Są te ekstremalne jak np. RMF Maxxx Kamikadze – znana jako zjeżdżalnia z zapadnią, jak i te sprzyjające rodzinnej zabawie. Do dyspozycji Gości jest aż 150 pontonów 1 i 2 osobowych oraz ogromna plaża z leżakami, dla wytchnienia i relaksu. Egzotyczne papużki, małpki, czy inni mieszkańcy tropikalnej dżungli z palmami figurkami, stanowią główny motyw tematyczny tego swoistego raju dla dzieci i dorosłych. Komfortowe szatnie oraz bliskość szafek depozytowych dla Waszej wygody również znajdziecie w tej strefie.

UWAGA! Uczestnicy obowiązkowo zabierają ze sobą legitymację szkolną, strój kąpielowy, ręcznik, klapki.

 

2 lipca /wtorek/ NINJA WARRIOR KIDS – LISTA REZERWOWA

Zbiórka: Pałacyk „Sokół”, godz. 8:45, planowana godzina powrotu 14:30

cena wyjazdu: 90 zł

Cena wyjazdu obejmuje: bilety wstępu, transport, opiekę, ubezpieczenie.

W programie: rozgrzewka, tory przeszkód oraz nauka techniki ich pokonywania, zawody, gry i zabawy

NINJA-KIDS to treningi ogólnorozwojowe dla dzieci w formie gier i zabaw. Na tych zajęciach nasi uczestnicy będą mogli się wyszaleć, wyskakać i wybawić do woli. Nauczą się podstawowych technik pokonywania przeszkód i zyskają sprawność prawdziwych NINJA. Spróbujemy swoich sił przy nietypowych stacjach pod okiem doświadczonych trenerów, którzy będą naszych uczestników wspierać przy ich realizacji. Między innymi dowiemy się, czym jest motoryka czyli podstawowe ćwiczenia i postawa ciała, rampa Ninja Warrior, Ringi – technika pokonania przeszkód (swing bokiem) i wiele innych ciekawych zagadnień, które przełożymy na praktykę, by stać się NINJA WARRIOR KIDS.

UWAGA! Uczestnicy obowiązkowo zabierają ze sobą do przebrania obuwie sportowe oraz lekki strój sportowy.

 

3 lipca /środa/ Cudowny świat w Miniaturze i 3D (Gliwice)

Zbiórka: Pałacyk „Sokół”, godz. 7:45, planowana godzina powrotu 16:00

cena wyjazdu: 130 zł

Cena wyjazdu obejmuje: bilety wstępu, transport, opiekę, ubezpieczenie.

W programie:  Gliwice – 3DGallery – Wystawa Budowli z Klocków Lego – Kolejkowo                      

W tym dniu naszą przygodę zaczniemy 3DGallery. To najlepsze miejsce na twoje selfi. To właśnie tu znajdziemy największą kolekcję obrazów 3D w Polsce. Interaktywne obrazy pozwolą nam stworzyć unikalne i wyjątkowe zdjęcia, dlatego zachęcamy do wzięcia ze sobą aparatu foto lub telefonu, by wchodząc w interakcje cieszyć się niezwykłym doświadczeniem ożywiania obrazów. Kolejnym punktem będzie największa w Europie wystawa budowli z klocków LEGO®. 100% nowej ekspozycji i największe na świecie – rekordowej wielkości budowle. Sala FUN PARK to ponad 400m² świetnej zabawy dla dzieci i nie tylko. Wielka kraina wprost z świata LEGO® to mnóstwo inspiracji do tworzenia własnych budowli. Ostatni punkt naszej wycieczki to Kolejkowo – miejsce, które przeniesie Cię do niesamowitego Śląska  pomniejszonego 25 razy! Twórcy dołożyli wszelkich starań, aby jak najdokładniej odwzorować rzeczywistość i przedstawić codzienność mieszkańców Kolejkowa. W miniaturowym świecie zobaczymy życie na wsi, potowarzyszymy turystom podczas górskich wypraw, weźmiemy udział w akcji ratunkowej, wcielimy się w leśniczego, kupca, pracownika budowlanego, mechanika, cyrkowca czy plażowicza. Po Kolejkowie poruszają się pociągi oraz samochody. To także jedyna makieta w Polsce, na której pływa statek. W tym świecie zmianie ulegają pory dnia. Dzień w atrakcji Kolejkowo trwa 9 minut, po których następuje noc; zapalają się uliczne latarnie oraz światła w budynkach. Jest pięknie!

 

4 lipca /czwartek/ Laser Park + przystanek w KFC – LISTA REZERWOWA

Zbiórka: Pałacyk „Sokół”, godz. 8:30, planowana godzina powrotu 15:30

cena wyjazdu: 90 zł (nie obejmuje wizyty w KFC)

Cena wyjazdu obejmuje: bilety wstępu, transport, opiekę, ubezpieczenie,

W programie: laser tag, laserowa strzelnica, labirynt luster, kino VR i automaty (arcade).

Fun Park to nowoczesne centrum rozrywki, mieszczące się w samym sercu największej dzielnicy Krakowa – Nowej Hucie, w podziemiach legendarnego budynku kina Świt – w dawnych schronach przeciwlotniczych. Do naszej dyspozycji będzie Park o łącznej powierzchni ponad 700 m2, idealny dla aktywnych poszukiwaczy przygód, miłośników wysokiego stężenia adrenaliny i… endorfin! Czekają na nas Najlepszy Laserowy Paintball w Krakowie oraz atrakcje, w tym jedyna w Krakowie laserowa strzelnica, laser tag, czyli gra ruchowa z elementami interaktywnymi, zapewniająca dużą dawkę sportowej rywalizacji. Podzielone na drużyny grupy staną w szranki w rozgrywce, gdzie liczy się spryt, celność i zmysł taktyczny! Dodatkowymi atrakcjami będą: labirynt luster, kino VR i automaty (arcade).

 

5 lipca /piątek/ Zagroda Ławeczki + gra terenowa Lanckorona

Zbiórka: Pałacyk „Sokół”, godz. 8:45, planowana godzina powrotu 15:00

cena wyjazdu: 95 zł

Cena wyjazdu obejmuje: bilety wstępu, transport, opiekę, ubezpieczenie.

W programie: warsztaty rękodzieła, gry i zabawy.

„Zagroda Ławeczki” w Lanckoronie to wyjątkowo artystyczna przestrzeń. Naszą przygodę w tym tajemniczym miasteczku zaczniemy od gry terenowej, dzięki której poznamy okolicę i ciekawe miejsca Lanckorony. Zaglądniemy do pracowni „Zagrody Ławeczki” wcielimy się w rolę artystów i w trakcie warsztatów wykonamy ciekawe prace, charakterystyczne dla tej miejscowości. Po pełnym atrakcji dniu będziemy mogli w Zagrodowych kącikach zrelaksować się na hamakach, leżakach, a uczestnicy, którzy będą chcieli jeszcze skorzystać z Zagrody aktywności, będą mieli do dyspozycji gry i zabawy na łące z wykorzystaniem sprzętu rekreacyjnego jak piłki, badminton, ścieżka sensoryczna i wiele innych atrakcji.

 

II TYDZIEŃ

8 lipca /poniedziałek/ Atrakcje Energylandii – LISTA REZERWOWA

Zbiórka: Pałacyk „Sokół”, godz. 8:20, planowana godzina powrotu 17:15

cena wyjazdu: 200 zł

Cena wyjazdu obejmuje: bilety wstępu (obejmujące: wstęp na atrakcje parku, frytki+napój), dostęp do szafek (1 dla 3 osób), transport, opiekę, ubezpieczenie.

W programie: atrakcje parku – karuzele, kolejki, zjeżdżalnie

Energylandia to pierwszy prawdziwy Park Rozrywki, oferujący swoim klientom usługi na najwyższym, światowym poziomie, przeznaczony dla wszystkich grup wiekowych, zarówno dzieci, młodzieży, jak również osób dorosłych. Jest to prężny kompleks, w którym na ogromnej przestrzeni 43 hektarów znajduje się ponad 106 różnego rodzaju nowoczesnych i zaawansowanych urządzeń i atrakcji. Uczestnicy wycieczki będą mogli skorzystać z atrakcji dostosowanych do ich wieku.

UWAGA! Uczestnicy obowiązkowo zabierają ze sobą legitymację szkolną.

 

9 lipca /wtorek/ Park w Dechę (Bielsko-Biała) – LISTA REZERWOWA

Zbiórka: Pałacyk „Sokół”, godz. 7:45, planowana godzina powrotu 15:00

cena wyjazdu: 90 zł

Cena wyjazdu obejmuje: bilety wstępu, transport, opiekę, ubezpieczenie

W programie: park liniowy i jego atrakcje 

,,W dechę”, czyli po polsku „wow”. Pokolenia naszych rodziców i dziadków nazywały tak rzeczy wyjątkowe, zapierające dech. Eko Park w Dechę to pierwszy na Podbeskidziu i w Polsce w pełni ekologiczny park rozrywki, stworzony po to, by rozwijać u dzieci logiczne myślenie i promować dbałość o środowisko naturalne. Jest to pierwszy tego typu obiekt w Polsce, którego łączna powierzchnia wynosi blisko 5000 m2, a w nim atrakcje jak  Park linowy, czyli rozmaite rozwiązania:  kładki, beczki, mostki, ławki, wyspy wiszące, krzesła, a nawet krokodyl umieszczone pomiędzy platformami, które znajdują się na drzewach na wysokości od 2 do 7 metrów. Bawić się tu mogą zarówno osoby dorosłe, jak i dzieci już od 6 roku życia. Przed wejściem na trasy wysokie każdy uczestnik zostaje przeszkolony i ubrany w sprzęt asekuracyjny, a nad jego bezpieczeństwem będą czuwać wykwalifikowani instruktorzy. Na terenie obiektu znajduje się „Strefa Mataja” – punkt gastronomiczny z menu przygotowanym specjalnie dla najmłodszych. (Źródło: www.parkwdeche.pl)

 

10 lipca /środa/ FunZEUM – Centrum Nauki i Rozrywki (Gliwice) OSTATNIE WOLNE MIEJSCA!

Zbiórka: Pałacyk „Sokół”, godz. 7:45, planowana godzina powrotu 15:15

cena wyjazdu: 110 zł

Cena wyjazdu obejmuje: bilety wstępu, transport, opiekę, ubezpieczenie.

W programie: 3 godziny zabawy, gra terenowa, sensoryczne przeżycia, magia kolorów i światła

Przygotujmy się na kompletnie nam nieznane doświadczenie, tutaj uwolnimy wyobraźnię i będziemy kreować ją na swoich zasadach. Zwiedzanie zmienimy w niepowtarzalną i ekscytującą przygodę, krok po kroku poznając magiczny świat. Wyruszymy w barwną podróż po tęczy, podczas której nasi uczestnicy odkryją sztukę łączenia barw. Zanurzymy się w fantastyczny świat odbicia i załamania światła, gdzie dowiemy się, czym są fazy księżyca i jak własne odbicia mogą zaskakiwać! Uaktywnimy kreatywne szaleństwo, tworząc własne wzory, które przeniosą nas do magicznego świata kalejdoskopu. Odkryjemy fascynujący świat sztucznych źródeł światła, sprawdzając, jak ludzie używają ich w codziennych rzeczach. Przeżyjemy podróż odkrywając swoją kreatywność i potencjał. Uczestnicy zostaną przeprowadzeni przez świat koloru i światła, gdzie staną się prawdziwymi podróżnikami, FUNtastycznie się bawiąc!

 

11 lipca /czwartek/ Tajemnice Teatru i Muzeum Figur Woskowych + przystanek w McDonald’s – WYCIECZKA ODWOŁANA!

Zbiórka: Pałacyk „Sokół”, godz. 9:00, planowana godzina powrotu 15:30

cena wyjazdu: 80 zł (nie obejmuje wizyty w McDonald’s)

Cena wyjazdu obejmuje: bilety wstępu, transport, opiekę, ubezpieczenie

W programie: zwiedzanie Teatru Słowackiego od zaplecza, Muzeum Figur Woskowych oraz przystanek w McDonald’s

Teatr im. Juliusza Słowackiego zaprasza nas na wyjątkowy spacer po jednym z najpiękniejszych teatrów w Europie. Przewodnicy przedstawią jego barwną historię, opowiedzą o niezwykłej architekturze, o teatralnych obyczajach i zostaną odkryte przed nami sekrety sceny, na której w XIX i XX wieku kształtowała się współczesna dramaturgia, nowoczesna inscenizacja, scenografia oraz aktorstwo. Zostaniemy zabrani w miejsca na co dzień dla widzów niedostępne. Ozdobne platformy w westybulu, wspaniałe foyer, przepiękny żyrandol oraz słynna kurtyna namalowana przez Henryka Siemiradzkiego – to tylko niektóre atrakcje czekające na nas podczas zwiedzania. Kolejnym punktem wycieczki będzie największa wystawa figur woskowych w Polsce. Znani politycy, sportowcy, aktorzy, postaci fikcyjne. Wszystkie figury woskowe są starannie wykonane tak, aby oddać najmniejsze detale i abyśmy mogli poczuć, że słynne postaci stoją obok nas naprawdę.

 

12 lipca /piątek/ Indiańska przygoda z Wielkim Wodzem ARAPAHO! –WYCIECZKA ODWOŁANA! 

Zbiórka: Pałacyk „Sokół”, godz. 9:30, planowana godzina powrotu 15:00

cena wyjazdu: 80 zł

Cena wyjazdu obejmuje: bilety wstępu, transport, opiekę, ubezpieczenie.

W programie: atrakcje wioski indiańskiej, gry i zabawy indiańskie

Zwiedzanie wioski indiańskiej zaczniemy od obserwacji z punktu widokowego, a następnie przejdziemy do oglądania oryginalnych strojów, tipi, skór dzikich zwierząt i kości, instrumentów muzycznych oraz sprzętów domowego użytku. Usłyszymy prawdziwe opowieści o życiu Indian. A w praktyce sprawdzimy swoje możliwości w poszukiwaniu złota, spróbujemy swoich sił w przejściu szlakiem zdobywców dzikiego zachodu: wspinaczka po linie, pajęczyna, rzut obręczami na bizonie rogi, ciągnięcie jadowitych węży, strzelanie z łuku do tatanki, łowienie ryb. Poznamy prawdziwe pieśni i taniec Indian, a gdy zostaną resztki sił – „powalczymy” na indiańskim torze przeszkód. Na zakończenie tej przygody na rozpalonym ognisku upieczemy ulubione przysmaki ogniskowe  (np. jabłka, kiełbaski, chleb, pianki) – wszystko, co zabierzecie ze sobą.

ORGANIZATOR ZASTRZEGA SOBIE MOŻLIWOŚĆ DOKONANIA ZMIAN W OFERCIE.

Płatności za wybrane wycieczki, po otrzymanym potwierdzeniu zapisu, prosimy dokonywać przelewem na rachunek CKiS – BS 87 8600 0002 0000 0000 3838 0005 (w tytule proszę podać: Wakacje z Centrum, nazwisko i imię uczestnika, nazwa i data wycieczki).

Zniżki dla rodzeństwa: pierwsze dziecko płaci kwotę podstawową, kolejne dzieci – 10 zł taniej w ramach jednej wycieczki.

Wpłat należy dokonać w terminie do 3 dni od daty otrzymania maila z potwierdzeniem zapisu na wybrane wycieczki. W przypadku opłaty przelewowej uczestnik jest zobowiązany do okazania dowodu przelewu w przypadku braku jego zaksięgowania na koncie CKiS w określonym czasie.

Uczestnik ma obowiązek zapoznać się z Regulaminem organizacji oferty „Wakacje z Centrum2024”, załączonym poniżej.

Kontakt: Dział Realizacji Projektów Kultury, tel. 12 276 34 64, e-mail zapisy@ckis.pl

Buton ZAPISZ SIĘ. Na białym tle w prostokątnych ramkach napis grubą czcionką. Ramka w kolorach: niebieskim, różowym, granatowym, żółtym.

ZAPRASZAMY!

Katarzyna Bogdali

PLIKI DO POBRANIA:

Regulamin oferty Wakacje z Centrum 2024

NINJA WARRIOR KIDS Oświadczenie Opiekuna_regulamin

 /IN/

 

różne lokalizacje