„Wakacyjne BOHO-mazy” już za nami

online
23/06/2021

Kolejne warsztaty z cyklu „ Artystyczne triki Małgosi i Moniki” zatytułowane „Wakacyjne BOHO-mazy” są już za nami.

22 czerwca, we wtorek sympatyczny duet kreatywnych pań, podczas transmisji online poświęcił swój czas na przygotowanie różnych gadżetów, które nierozerwalnie łączą się z wakacjami, czyli czasem odpoczynku od zgiełku i ciągłego pędu. Podczas warsztatów Pani Małgorzata skupiła się na wykonaniu wakacyjnej torebeczki prezentując kilka podpowiedzi, a zarazem sposobów na ich wykonanie. Ponieważ panie często na warsztatach korzystają ze swoich „cennych” zasobów kierując się zasadą „ze starego zużytego coś nowego ciekawego”, tak było i tym razem. Korzystając z filcowych kuchennych podkładek i resztek cienkiej wykładziny podłogowej Pani Małgorzata wykonała niebanalną torebkę uzupełnioną ozdobnymi drewnianymi koralami i muszelkami zebranymi podczas wakacji. A za uchwyt posłużył jej długi gruby sznur, który stanowił również element dekoracyjny torebki. Wśród propozycji na wykonanie wakacyjnej torebki znalazły się również takie, których bazę stanowiły podkładki wyplatane z  trawy morskiej czy wykonane metodą szydełkową ze sznurka jutowego.

Pani Monika natomiast skupiła się na wykonaniu dekoracji ściennej, która wisząc na ścianie miała za zadanie wpływać na patrzącego uspokajająco i kojąco. Na bazie dwóch drewnianych kółek o różnej średnicy(większe 28 cm mniejsze 17 cm) powstała baza do wykonania pełnej dekoracji .Przestrzeń pomiędzy kołami została uzupełniona o 20 szt. kółeczek (o średnicy 3 cm) metalowych będących pozostałością po uchwytach na karniszach. Kółeczka układane były ściśle obok siebie.

Za nim jednak zostały poukładane, każde kółeczko z osobna zostało owinięte ściśle zielonym sznurkiem używanym przy plecionkach makramowych. Po połączeniu wszystkich kółek, tak by stanowiły jedność, Pani Monika wykończyła dekoracje zawiązując u spodu największego koła dużą ilość sznurków o długości 1,5 m dopełniając tym samym całość projektu. W wolnej chwili pomiędzy zawijaniem jednego a drugiego kółeczka zademonstrowała, jak szybko udekorować słomkowy kapelusz, by za każdym razem wyglądał inaczej i stanowił element spójny z kreacją, którą będziemy zakładać podczas wakacyjnego wypoczynku.

Mamy nadzieję, że nasz artystyczny duet i jego kreatywne pomysły zainteresowały Państwa i zaraziły chęcią sprawdzenia swoich możliwości i umiejętności.

Życzymy aby nadchodzące wakacje sprawiły, że poczują Państwo przysłowiowy i nie tylko „Wiatr w żaglach”. Udanych wakacji!!!

Monika Fliszewska

(AZG)

online