Wakacyjne warsztaty plastyczne w plenerze (3-31 sierpnia 2021)

Dwór Ludwikowskich
03/08/2021

31/08/2021

Pracownia plastyczna Vinci serdecznie zaprasza spragnione artystycznych aktywności dzieci od 7 lat oraz młodzież do 15 roku życia na wakacyjne warsztaty plastyczne w plenerze.

W każdy sierpniowy wtorek w ramach wakacyjnego cyklu spotkań w ogrodzie Dworu Ludwikowskich swoją artystyczną wiedzą dzielić się będzie prowadząca Pracownię Vinci – Małgorzata Tomala.  Na warsztatach zajmiemy się m.in. komponowaniem na płaszczyźnie, perspektywą przestrzenną oraz malarską, a także systematyką barw. Wykorzystując sztalugi, różnorodne materiały oraz ciekawe techniki plastyczne będziemy próbowali pobudzić inwencję twórczą młodych artystów tworząc prace tematycznie dostosowane do wieku uczestników.

 

Co?

Cykl będzie obejmował 5 spotkań, podczas których zajmiemy się m.in. komponowaniem na płaszczyźnie, przeprowadzimy próby kolorystyczne z natury, będziemy wykorzystywać różnorodne techniki plastyczne tj. rysunek, malarstwo (akwarela, tempera, akryl), pastela oraz grafika*.

Cena za cykl (5 spotkań): 60 zł – płatność wyłącznie przelewem na konto CKiS  (po wcześniejszym zapisie).

*CKiS w Skawinie zapewnia wszelkie materiały plastyczne, niezbędne do prowadzenia zajęć.

Kiedy?

wtorki w godz. 16.00 – 18.00 (3, 10, 17, 24 i 31 sierpnia)

Gdzie?

Spotkania odbywać się będą w plenerze, w ogrodzie przy Dworze Ludwikowskich (ul. Mickiewicza 26, Skawina) lub w przypadku niepogody wewnątrz budynku.

Informacje i zapisy:

Osoby chętne zapraszamy do kontaktu. Zgłoszenia przyjmujemy mailowo na adres: sokol@ckis.pl
Liczba miejsc ograniczona.
Uczestnicy są zobowiązani do dostarczenia na pierwsze spotkanie wypełnionych przez opiekunów dokumentów: Oświadczenie covid oraz Zgoda lub niezgoda na samodzielny powrót (formularze załączone na dole strony).
Informacji udziela Dział Realizacji Projektów Kultury: tel.12 276 34 64, e-mail:sokol@ckis.pl

O prowadzącej:

Na zdjęciu Małgorzata Tomala, opiekunka Pracowni plastycznej Vinci, instruktorka plastyki. Uśmiechnięta kobieta, w średnim wieku, krótkie włosy, biała bluzka, stoi przy sztaludze z pędzlami i farbami w rękach. Na ścianie i na sztaludze kolorowe obrazy. Małgorzata Tomala

Jest osobą wielu talentów i zawodów. Studia na Wydziale Architektury Politechniki Krakowskiej (1980-1987) dały jej możliwość realizacji wielu dokonań zawodowych. Powołanie pedagogiczne odkryła będąc początkowo nauczycielem zajęć technicznych, a następnie plastycznych w Szkole Podstawowej nr 3 w Skawinie (1994-2001), gdzie przekazywała swoją wiedzę i umiejętności dzieciom i młodzieży, jednocześnie rozbudzając ich talenty, poczucie piękna, kształtując ich osobowości. W 1995 r. ukończyła Studium Przygotowania Pedagogicznego dla Absolwentów Szkół Wyższych na AGH w Krakowie.

Od 1996 r. związana z CKiS w Skawinie, początkowo jako instruktor zajęć plastycznych, od 2001 roku jako pracownik merytoryczny, scenografka oraz dekoratorka, a od 2007 roku kierowniczka Działu Realizacji Projektów Kultury. Przez 18 lat prowadziła  zajęcia Pracowni plastycznej CKiS ucząc artystycznego kunsztu młodych adeptów sztuki. Przez kolejne lata była opiekunką pracowni. Po kilkuletniej przerwie powróciła, aby kształcić plastycznie kolejne pokolenia.

Ewa Przebinda

(AR)

Oświadczenie covid Warsztaty plastyczne_ uczestnik niepełnoletni

Zgoda lub niezgoda na samodzielny powrót

Rodo_wizerunek_niepełnoletni

Dwór Ludwikowskich