Walkę „O Puchar Inki” zainaugurowały dziewczęta

Hala Widowiskowo - Sportowa
Skawina
04/10/2018

4 października w skawińskiej Hali Widowiskowo-Sportowej Turniejem Halowej Piłki Nożnej Dziewcząt o Puchar Inki zainaugurowaliśmy kolejny sezon rozgrywek Igrzysk Dzieci (rocznik 2006 i młodsze) i Igrzysk Młodzieży Szkolnej (roczniki 2005-2004-2003). Tegoroczny turniej rozgrywamy był pod patronatem firmy GRANA Sp. z o. o.

Do turnieju dziewcząt Igrzysk Dzieci zgłosiły się 4 szkoły: dwie szkoły podstawowe ze Skawiny: „Jedynka” i „Dwójka” oraz szkoły z Wielkich Dróg i Radziszowa. W rozgrywkach Igrzysk Młodzieży do rywalizacji przystąpiły także cztery ekipy: z Radziszowa oraz skawińska „Jedynka”, „Szóstka” i „Katolik”.

 

Rozgrywki w obu kategoriach wyłoniły Mistrzów Gminy, którzy będą nas reprezentować na etapie powiatowym: reprezentację dziewcząt ze Szkoły Podstawowej nr 1 w Skawinie w Igrzyskach Dzieci oraz SP nr 6 w Skawinie w Igrzyskach Młodzieży Szkolnej.

Pierwszy mecz rozpoczął się tuż po godzinie dziewiątej. Rozgrywki grano systemem „każdy z każdym”, mecz trwał 10 minut. Piłkarskie teamy dziewcząt zaciekle walczyły w każdym spotkaniu o zajęcie jak najlepszego miejsca w turnieju, natomiast wszystkie zawodniczki – a było ich 70 (!) – pracowały indywidualnie na tytuł Króla Strzelców. W tej kategorii, podobnie jak w rywalizacji drużynowej, najlepiej zaprezentowały się reprezentantki SP nr 1 – Natalia Nazim (IMS) i SP nr 2 – Natalia Sroka (ID). Najlepsze snajperki zawodów otrzymały od Organizatorów pamiątkowe statuetki, dyplomy i piłkę nożną.

Wyniki w załączniku poniżej.

Halowa piłka nożna dziewcząt

 

Magdalena Pobożniak

(AR)

Hala Widowiskowo - Sportowa

ul. Konstytucji 3 Maja 4, 32-050
Skawina, małopolskie

12 276-40-56

halackis@ckis.pl