Wernisaż wystawy prac Mariana Strzebońskiego

Pałacyk "Sokół"
Skawina
24/05/2024

Zapraszamy serdecznie na kolejny wernisaż wystawy. Tym razem znany skawińskim odbiorcom Marian Strzeboński, przedstawi swoje nowe prace, które idealnie wpisują się w tematykę obchodów 660-lecia lokacji miasta.

Emerytowany nauczyciel, urodzony w 1953 roku w Skawinie. Malarstwo uprawia hobbystycznie od dzieciństwa. Jest autorem kilku projektów artystycznych, prezentowanych na wystawach w Centrum Kultury i Sportu w Skawinie, Muzeum Regionalnym w Skawinie i we Dworze Dzieduszyckich w Radziszowie. Pierwsze prace prezentujące architekturę naszego miasta powstały pod koniec lat 60-tych ubiegłego wieku. Motywem przewodnim z tamtego okresu był krajobraz Koniastych Dołów oraz rynek skawiński. W 2013 roku Artysta rozpoczął prace nad projektem „Skawina czterech pokoleń”. Owe prace zostały wystawione w Pałacyku Sokół w 650-tą rocznice lokacji miasta Skawiny. Po zakończeniu wystawy obrazy zostały przekazane Muzeum Regionalnemu w Skawinie i można je oglądać w sali ekspozycji stałych. W związku z 660-tą rocznicą lokacji miasta autor przygotował nowe dzieła w ramach projektu „Rekonstrukcje i retrospekcje – dawna Skawina w obrazach” prezentowane na niniejszej wystawie.

Pan Marian, to twórca nieprofesjonalny, od ponad pięćdziesięciu lat z dużym sukcesem uprawia malarstwo, które stało się dla Niego największą życiową pasją. Do perfekcji opanował rzemiosło, tworząc niezwykłe prace, z wykorzystaniem różnorodnych technik malarskich tj. akwarela, olej, akryl i pastele.

Możemy spodziewać się ciekawych opowieści, obrazów i niezwykłej muzyki przygotowanej przez podopiecznych Szkoły Muzycznej I stopnia w Skawinie.

24.05.2024r., godzina 18:00, Pałacyk Sokół.

Zapraszamy

Agnieszka Kupczyk

/IN/

Pałacyk "Sokół"

ul. Mickiewicza 7, 32-050
Skawina,

12 276-34-64

sokol@ckis.pl