Wernisaż wystawy „W odcieniach zachodu”

Pałacyk "Sokół"
Skawina
21/04/2023

Wiosnę witamy z otwartymi rękami, dokładnie tak, jak witamy lokalnych artystów, którzy chcą dzielić się swoją twórczością w galerii Pałacyku Sokół”. Zapraszamy na kolejny w tym roku niezwykły wernisaż pt. „W odcieniach zachodu” już 21 kwietnia 2023 r. o godz. 18.00. Wstęp wolny.

„W odcieniach zachodu” to wystawa głównie pejzaży, robionych techniką „malowania sprayem”. Zobaczycie barwne obrazy, które wyróżniają się ciekawą oprawą. Spodziewać możemy się jednego, a mianowicie prac robionych z pasją i zaangażowaniem, które autorka niewątpliwie wkłada w ich wykonywanie.

Drogę artystyczną malarki doskonale opisuje poniższy cytat:

„Pewnego dnia coś robisz, coś zobaczysz, albo wpadniesz na pomysł, który pozornie pojawia się znikąd. I poczujesz, że coś w Tobie drgnęło, jakieś ciepło w piersi. Kiedy tak się stanie, nie wolno ci tego ignorować. Otwórz umysł i podążaj za tym pomysłem. Podtrzymuj płomień. A wtedy na pewno znajdziesz swój ogień”

BETH HOFFMAN

Mariola Węgrzynowicz – to rodowita Skawinianka, na co dzień mama dwóch synów. Maluje od zawsze, sprayami od kilku lat. Prace wykonuje na papierze fotograficznym, płytach pilśniowych oraz płótnie. Jest amatorem w swojej dziedzinie, ale też przykładem, że nie trzeba ukończyć szkół artystycznych, by z pasją i zaangażowaniem robić to co się kocha.

Wystawę będzie można oglądać do 9 czerwca 2023 r. w galerii Pałacyku „Sokół”. Zapraszamy! 

 

Agnieszka Kupczyk

KK

Pałacyk "Sokół"

ul. Mickiewicza 7, 32-050
Skawina,

12 276-34-64

sokol@ckis.pl