Widowiskowe Mistrzostwa Tańca już za nami

Hala Widowiskowo - Sportowa
Skawina
04/11/2023

Feeria barw, niecodzienne stroje, wymyślne fryzury, piękna muzyka i niezwykła precyzja ruchu. Za nami emocjonujące i widowiskowe Mistrzostwa Województwa Małopolskiego i Podkarpackiego w Tańcu Towarzyskim. Ponad 300 tancerzy zaprezentowało swoje umiejętności na parkiecie Hali Widowiskowo-Sportowej, a wśród nich także przedstawiciele #teamCKiS .

W pierwszą sobotę listopada Skawina po raz kolejny gościła najlepszych małopolskich i podkarpackich tancerzy, którzy zabiegali o podziw widzów i uznanie sędziów prezentując swoje umiejętności w tańcach standardowych i latynoamerykańskich. Bez wahania możemy stwierdzić, że to jedno z najbardziej widowiskowych i prestiżowych wydarzeń w kalendarzu CKiS.

Już od godzin rannych hala tętniła życiem. Jako pierwsi do konkursowej rywalizacji przystąpili najmłodsi, czyli klasa G, H, F i E. Łącznie w Turnieju Towarzyszącym wzięło udział 201 tancerzy i tancerek, pojawiły się bowiem także solistki. Później przyszedł czas na tancerzy zakwalifikowanych do grup sportowych. Kulminacyjnym momentem Turnieju była jednak wieczorna Gala, która zgromadziła na widowni wielbicieli gracji, precyzji każdego gestu i emocjonalnej interpretacji muzyki towarzyszącej występom najwyższej klasy parom tanecznym. Galę Taneczną zaszczycili swoją obecnością zaproszeni goście, a wśród nich: były Dyrektor Centrum Kultury i Sportu w Skawinie – Krzysztof Janusz oraz Przewodniczący Komisji Kultury, Sportu i Rekreacji Rady Miejskiej w Skawinie – Karol Kościelny.

Na parkiecie zaprezentowało się 125 uczestników w 6 kategoriach wiekowych, soliści i duety. Był to niezapomniany pokaz gracji, wdzięku i perfekcji ruchów. Podczas Gali mieliśmy również okazję podziwiać umiejętności 4 par ćwiczących na co dzień w sekcji tanecznej CKiS i, ku naszej olbrzymiej radości, Martyna Maślanka i Bartłomiej Czepiel, startujący w kategorii Juniorzy Starsi, dwa razy stawali na podium. Brązowy medal reprezentanci CKiS Skawina zdobyli w tańcach standardowych, a srebrny w tańcach latynoamerykańskich.

Wyniki możecie zobaczyć na stronie -> https://baza.fts-taniec.pl/reg/LIVE/2023/20231104_Skawina/

To był bardzo udany i pełen wzruszeń wieczór. Dziękujemy wszystkim, którzy pomogli nam zorganizować to wydarzenie. Dziękujemy naszym partnerom, patronom, sponsorom i darczyńcom. Z niecierpliwością czekamy już na kolejny rok i kolejne Mistrzostwa, a tymczasem zapraszamy do obejrzenia fotorelacji -> https://www.flickr.com/photos/ckiswskawinie/albums/72177720312481903/ 

 

ORGANIZATORZY
bvbvc

sxsx

 

WYDARZENIE POD PATRONATEM STAROSTY KRAKOWSKIEGO
SPONSOR GŁÓWNY
SPONSORZY
Logo firmy Pio Catering. Znak w kształcie kwadratu. W środku czarnej ramy, na środku u góry nóż, widelec, łyżka. Pod sztuścami duży napis PIO, pod nim: Catering. Logo firmy Gobest. Złoty napis Gobest otoczony złotymi gwiazdkami.
PATRONAT MEDIALNY

 

Anna Zając-Gut

Hala Widowiskowo - Sportowa

ul. Konstytucji 3 Maja 4, 32-050
Skawina, małopolskie

12 276-40-56

halackis@ckis.pl