Warning: count(): Parameter must be an array or an object that implements Countable in /home/klient.dhosting.pl/itewh10ckis/ckis.pl/public_html/wp-content/themes/eventbuilder/single-event.php on line 706

Wiersze Jana Brzechwy i Juliana Tuwima – wiecznie na topie!

14/05/2018

W majowy drugi poniedziałek miesiąca wyruszyliśmy na „Wielką wyprawę Pana Maluśkiewicza”, a to za sprawą Teatru O Rety, który kolejny raz umilił nam wieczór w ramach spotkań z cyklu „Teatr Dzieciom”.

Wejście listonosza z tzw. „przytupem”, od razu skradło serca dzieciom. Od razu tych uważniejszych, super spostrzegawczych widzów zanurtował fakt chodzenia listonosza w skarpetkach… Bez butów ok, ale w skarpetkach?  Nie omieszkali zapytać o ten fakt, a ten nieźle musiał się nagłowić nim udzielił odpowiedzi. Ale trzeba przyznać, zrobił to urokliwą ripostą.

Głównym bohaterem przedstawienia był Pan Maluśkiewicz. Ciekawy świata maleńki, wielkości ziarnka kawy człowieczek marzył o podróży morskiej i spotkaniu z wielorybem. Za sprawą jego różnych wspomnień przywołaliśmy znane i lubiane wiersze ulubionych pisarzy najmłodszego pokolenia: Juliana Tuwima czy Jana Brzechwy. Wspólnie wyrecytowaliśmy Pana Hilarego, Lokomotywę czy kilka wierszyków z cyklu zoo o małpie, żyrafie. Papudze, czy krokodylu.

Wraz z Panem Maluśkiewiczem poznaliśmy mieszkańców Afryki, a z kapitanem wspólnie zaśpiewaliśmy tańcząc jednocześnie, piosenkę prawdziwego wilka morskiego.

Spektakl zabawny, pełen dowcipnej narracji i doskonale prowadzonej interakcji z dziećmi nie pozwala się nudzić. Barwna scenografia i bogaty zestaw nieszablonowo wykorzystanych rekwizytów, pozwoliły wciąż zaskakiwać i utrzymywać zainteresowanie po ostatnie minuty spektaklu nie tylko u małego widza.

Przedstawienia Teatru O Rety są gwarancją doskonałej propozycji na wspólne z dzieckiem spędzenie wolnego czasu.

Już dziś zachęcamy do wspólnego spędzenia ostatniego przedwakacyjnego spotkania, w ramach cyklu TEATR DZIECIOM, które odbędzie się 11 czerwca o godz. 17.30.

Zapraszamy na spektakl, będzie to „Królik Bags”,  w wykonaniu Teatru URWIS

Do zobaczenia!

 

Marta Tyrpa

(JK)

fot. Jarosław Karasiński

Fotogaleria: https://www.flickr.com/photos/155528341@N04/albums/72157669358532458