Warning: count(): Parameter must be an array or an object that implements Countable in /home/klient.dhosting.pl/itewh10ckis/ckis.pl/public_html/wp-content/themes/eventbuilder/single-event.php on line 706

Wietnam – w poszukiwaniu ducha Indochin

23/03/2018

Zapraszamy w kolejną podróż w ramach Skawińskiej Akademii Wiedzy i Umiejętności. Tym razem staniemy na azjatyckiej ziemi w towarzystwie Kasi i Marka Szewczyków.

Wietnam od dawna był na liście naszych podróżniczych marzeń. Chyba każdy wraca z tego kraju zachwycony – krajobrazami, kuchnią i oczywiście ludźmi. Nas Wietnam też oczarował – znaleźliśmy tam  klimat dawnych Indochin. Często spotykaliśmy kobiety w tradycyjnych strojach, a wielu mieszkańców nosi charakterystyczny kapelusz Non La. Na spotkaniu opowiemy o naszej podróży z północy na południe Wietnamu i przedstawimy wiele praktycznych informacji dla tych, którzy planują odwiedziny w tej części Azji.”

Kasia Pustelny-Szewczyk – matka i żona uzależniona od podróżowania. Z wykształcenia fizyk, a zawodowo próbuje sił w prowadzeniu własnego butiku z rękodziełem. Nie potrafi zasnąć spokojnie, jeśli nie ma kupionego biletu na kolejną podróż. Do historii przeszło hasło rzucone lata temu w pociągu, w drodze do Brukseli: „Marku, jedźmy gdzieś!”. Ulubiony moment podróży to otwieranie drzwi domu po powrocie z drugiego końca świata, bo – jak sama często powtarza – jest mimo wszystko domatorką i podróżuje, by się nieustająco utwierdzać w tym przekonaniu.

Marek Szewczyk – ojciec, mąż, podróżnik, kucharz i programista… a z wykształcenia fizyk i astronom. W tej właśnie kolejności, bo jest przekonany, że to nie dyplomy, uczelnie i miejsca pracy definiują człowieka. Pytania o sens życia przestał zadawać, gdy w czerwcu 2012 roku pojawiła się na świecie córka Malwina, kompletna odpowiedź na wszelkie pytania egzystencjalne. Ulubiony moment podróży to chwila, gdy samolot odrywa się od ziemi, gdzieś w tyle zostają troski dnia codziennego i zaczyna się prawdziwa przygoda.

Razem już ponad 10 lat, choć znają się od 18-stu. Połączyły ich studia na Wydziale Fizyki UJ i wspólne pasje. Na początku podróżująca para, potem małżeństwo, a obecnie 3-osobowa rodzina. Od 7 lat opisują swoje podróże na blogu Kasai.eu, starając się inspirować wszystkich do poznawania świata i siebie, poprzez podróżowanie oraz udowadniając sobie i innym, że z dzieckiem też się da wyruszyć w świat. Ich wielką miłością jest Azja, bo jak powiedział Rudyard Kipling „Kto raz usłyszał głos Azji innego słuchał nie będzie”.

23 marca 2018 (piątek), godz. 18.00, Pałacyk „Sokół”

Wstęp wolny.

Joanna Kurpiel

(AZ)