Wiosenna muzyczna podróż z Cracow Guitar Quartet

Pałacyk "Sokół"
Skawina
25/03/2019

Ostatni w tym sezonie Muzyczny Poniedziałek upłynął nam w podróży, odkrywając przed słuchaczami muzyczne krajobrazy. W piękne wojaże zabrał nas Cracow Guitar Quartet w składzie: Joanna Baran-Nosiadek, Miłosz Mączyński, Łukasz Dobrowolski, Mateusz Puter.

Program koncertu został tak ułożony, aby zaprezentować szerokie spektrum muzyczne: od chłodnego powiewu Skandynawii Edwarda Griega po ekspresyjne hiszpańskie rytmy fandanga Luigi Boccheriniego. Nie zabrakło precyzyjnych transkrypcji Koncertu Brandenburskiego J. S. Bacha, poematu Noc na Łysej Górze Modesta Musorgskiego, czy impresjonistycznego Reverie Claude’a Debussy. Muzyczna podróż zawiodła nas aż do Brazylii za sprawą Baiao De Gude Paulo Bellinatiego, Brazilian Dances Celso Machado i Polca Jorge Cardoso.

W ten piękny sposób przywitaliśmy wiosnę, która – mamy nadzieję – zostanie w sercach słuchaczy na długo. Zapraszamy do GALERII ZDJĘĆ z koncertu oraz na kolejne wydarzenia, dziękując Państwu za cały sezon niezapomnianych spotkań z muzyką.

Fotogaleria: https://flic.kr/s/aHsmzRQPEX [fot. Jarosław Karasiński]

Joanna Kurpiel

(AR)

Pałacyk "Sokół"

ul. Mickiewicza 7, 32-050
Skawina,

12 276-34-64

sokol@ckis.pl