Wiosenne „Muzyczne krajobrazy”

Pałacyk "Sokół"
Skawina
25/03/2019

Zapraszamy na kolejny Muzyczny Poniedziałek, podczas którego będziemy gościć jeden z najlepszych zespołów muzyki gitarowej – Cracow Guitar Quartet.

Cracow Guitar Quartet powstał w 2006 roku i współtworzą go artyści związani z Krakowem: Joanna Baran-Nosiadek, Łukasz Dobrowolski, Miłosz Mączyński oraz Mateusz Puter.

Zespół bierze udział w wielu projektach muzycznych w Polsce i za granicą, występuje na najbardziej prestiżowych festiwalach muzyki gitarowej, prowadzi lekcje mistrzowskie dla młodych wirtuozów tego instrumentu, ma na swoim koncie nagrania dla Polskiego Radia i Telewizji (w tym rejestrowany koncert w studiu Polskiego Radia). W 2009 roku otrzymał I nagrodę na XII Międzynarodowym Konkursie Gitarowym w Ile De Ré we Francji. W 2010 roku nakładem CM Records ukazała się płyta zespołu From Ballet to Tango, ukazująca piękno i bogactwo muzyki tanecznej od renesansu do współczesności, od Europy po Amerykę Południową, od arcydzieł mistrzów po pełne uroku formy oparte na muzycznym folklorze, a wszystko to w nowym, intrygującym brzmieniu czterech gitar klasycznych. Płyta zyskała znakomite recenzje w polskiej i zagranicznej prasie muzycznej. W 2017 roku zespół zdobył Grand Prix V International Master Competition for Music Teachers w Warszawie, a w maju 2018 roku III nagrodę w międzynarodowym konkursie 15th Altamira Gorizia Guitar Competition we Włoszech.

Podczas koncertu usłyszymy kompozycje m.in.: J. S. Bacha, E. Griega, M. Praetoriusa, C. Debussy’ego i innych.

25 marca 2019 r. (poniedziałek), godz. 18.00, Pałacyk „Sokół”

Wstęp wolny.

 

Joanna Kurpiel

(AR)

Pałacyk "Sokół"

ul. Mickiewicza 7, 32-050
Skawina,

12 276-34-64

sokol@ckis.pl