Włodzimierz Wysocki i piosenki bandyckie

Pałacyk "Sokół"
Skawina
25/02/2019

Koncert poświęcony twórczości Włodzimierza Wysockiego i pokrewnych mu, nierzadko anonimowych, autorów piosenek błatnych (bandyckich, obozowych) przyciągnął prawie setkę wielbicieli talentu rosyjskiego barda. To dowód, że twórczość Wysockiego niezmiennie inspiruje, wzrusza, zachwyca i porusza w nas tę charakterystyczną słowiańską, melancholijną nutę.

Utwory w polskim tłumaczeniu wykonali: Janusz Kasprowicz – muzyk, kompozytor, autor tekstów, charakteryzujący się bardzo specyficznym, ochrypłym wokalem, oraz Stanisław Marinczenko – multiinstrumentalista, wirtuozersko grający, m. in. na: pianinie, gitarach, buzuki, mandolinie, akordeonie.

Koncert wypełniły nie tylko utwory z przejmującymi tekstami, ale także opowieści z życia artysty, podziemnego „bandyckiego” światka i historii odzyskania dla świata anonimowej poezji obozowej i więziennej.

Janusz Kasprowicz – propagator, znawca i miłośnik twórczości Włodzimierza Wysockiego – jest także pomysłodawcą oraz dyrektorem cyklicznego festiwalu poświęconego twórczości Włodzimierza Wysockiego „Wołodia pod Szczelińcem”, który w tym roku będzie miał miejsce w dniach 19 – 20 lipca w uroczej małej miejscowości Gajów koło Radkowa, położonej na uboczu głównych szlaków turystycznych. „Wołodia pod Szczelińcem” jest pierwszą cykliczną imprezą muzyczną w Polsce poświęconą twórczości wybitnego rosyjskiego barda, poety i aktora. Spragnieni poezji i kontaktu z prawdziwą sztuką mogą w swoje wakacyjne plany wpleść również i ten weekend z muzyką, szczegóły znajdą państwo na stronie Festiwalu: http://wolodia.pl/.

Dziękujemy za piękny wieczór i zapraszamy na kolejne wydarzenia.

Joanna Kurpiel

(AR)

Fotogaleria: https://flic.kr/s/aHsmBjuxQJ [fot. Jarosław Karasiński]

Pałacyk "Sokół"

ul. Mickiewicza 7, 32-050
Skawina,

12 276-34-64

sokol@ckis.pl