„Wszechświat wewnątrz mnie. Ja całym Wszechświatem”- wernisaż wystawy Lucyny Kukosz

Pałacyk "Sokół"
Skawina
05/07/2024

08/08/2024

Ciepło, spokojnie i radośnie. Taki czas przed nami – wakacyjny. Z ciekawego miejsca, wakacyjnego (bo z Grecji) przylatują do Nas obrazy Lucyny Kukosz, artystki i głównej postaci kolejnej wystawy. Ekspozycja „Wszechświat wewnątrz mnie. Ja całym Wszechświatem” będzie niewątpliwie ubogacającym doświadczeniem, gdyż tak jak mówi sama artystka jej obrazy są przeznaczone dla ludzi wysoko wrażliwych, bardziej odczuwających sercem. Zaciekawi nie tylko forma i kolor, ale też opisy obrazów, które niosą w sobie intencje do odbiorcy. Pani Lucyna pragnie aby to, co pokazuje miało odbicie w drugim człowieku. Te obrazy to droga artystyczna do poznania swojego wnętrza poprzez malarstwo. Wieczór uświetni muzyka wybrana i wykonana przez utalentowaną Agatę Trelę – wokalistkę, która szkoli swoje umiejętności solowe pod okiem Katarzyny Szybisty.

Jak mówi artystka: Malarstwo to próba nazwania, wyrażania tych odkryć, tych odczuć, które są tak głęboko we mnie, których nie da się nazwać słowami. Każdy obraz zaczynam, nie wiedząc na początku, co to będzie dokładnie. W procesie malowania zawsze mam intencje odkrycia czegoś ważnego dla siebie, prawdy którą mam w sobie, a której jeszcze nie nazwałam, nie wyraziłam kolorem, kształtem…

Wystawę tworzyć będzie 30 obrazów, w większości o dużym formacie, malowane głównie farbami akrylowymi na płótnie przy użyciu pasty modelingowej. Zapraszamy na wernisaż 5 lipca o godz. 18.00 do Galerii Pałacyk. Wystawa potrwa tylko do 8 sierpnia 2024 r. Wstęp wolny!

Artystka – Lucyna Kukosz

Jestem Polką urodzoną na południu Polski. Na Kretę przyjechałam 27 lat temu na wczasy… I zostałam do dziś! Tu się zadomowiłam, założyłam rodzinę i tu spełniam się zawodowo. Sprzyjający klimat, warunki i otaczający mnie ludzie „skradli” moje serce. Tutaj też rozwinęłam swoją wewnętrzną podroż poznania siebie poprzez malarstwo. Brałam również udział w wielu warsztatach, szkoleniach, gdzie miałam okazje poznać wspaniałe osobowości, wyjątkowe, twórcze, zarażające swoją twórczością, otwartością umysłu. Wiele się od nich nauczyłam. Dziś realizuję swoje marzenie rozpoczęte parę lat temu, aby odkrywać siebie, naturę swojego istnienia, naturę istnienia każdej istoty na tej ziemi i samej ziemi. Rezultat tych odkryć wyrażam na płótnie, na drewnie, na papierze. Bo tym właśnie jest dla mnie malowanie.

Dotychczasowe WYSTAWY:

2016 i 2019 r. wystawa grupowa -„Art Week Paleochora”
2019 r. w Watolako wystawa „Lucyna’s Art Gallery”,
2020 r. samodzielna wystawa „Art Week Paleochora”
Corocznie wystawa w naturze „Peripatos stin texni” w Watolako
2023 r. wystawa grupowa z Renatą Płonką, Chania (Giali Tzamisi)

 

Agnieszka Kupczyk

(AZG)

Pałacyk "Sokół"

ul. Mickiewicza 7, 32-050
Skawina,

12 276-34-64

sokol@ckis.pl