Wszystkie kolory miłości, czyli koncert na zakochane dusze

Pałacyk "Sokół"
Skawina
26/09/2022

Pierwszy koncert w sezonie z cyklu Muzyczne Poniedziałki zaskoczył i zachwycił nie tylko talentem wokalnym młodych wykonawców, ale ich aktorską werwą sceniczną. Koncert „Miłość na śmierć nie umiera” nie był tylko koncertem – lecz spójnym spektaklem złożonym z arii operowych Wolfganga Amadeusza Mozarta, Georga Haendla, Domenico Scarlattiego czy Domenico Saro. Choć zbierane z różnych oper, układały się w jasną opowieść o zalotach, flirtach, rozstaniach, zdradach, kłótniach i ponownych zejściach się kochanków.

Historie miłosne były także cudowną lekcją historii opery, mogliśmy przecież usłyszeć fragmenty znanych: „Wesela Figara”, „Czarodziejskiego Fletu” czy „Don Giovanniego” Mozarta, ale i nieco mniej osłuchanych „Tetydy na Skyros” Scarlattiego, „Dydony porzuconej” Saro czy „Rinaldo” Haendla.

Cudownie utalentowani młodzi śpiewacy: sopranistka Mariola Siepak i baryton Sebastian Szydło wspaniale unieśli ciężar wielkiej formy muzycznej, z lekkością i swobodą ogrywając go aktorsko.

Mogliśmy ich odkryć dzięki towarzyszącej im przy fortepianie prof. Bogumile Gizbert-Studnickiej, pomysłodawczyni i dyrektorce artystycznej Międzynarodowego Festiwalu „Młodzi Artyści w Krakowie, odkrywczyni utalentowanych perełek wśród artystycznej młodzieży .

Wydarzenie odbyło się w ramach projektu „Bogumiła Gizbert-Studnicka zaprasza na koncert”.

Projekt realizowany przy wsparciu finansowym Województwa Małopolskiego.

Już teraz zapraszamy na kolejny koncert z cyklu Muzyczne Poniedziałki 17 października 2022, również we współpracy z Panią Profesor: „Muzyczne perły dawnej i współczesnej Europy”, a w głównej roli altówka, skrzypce i klawesyn.

Zapraszamy do obejrzenia fotogalerii z koncertu.

Joanna Kurpiel

(AZG)

fot. Jarosław Karasiński

Pałacyk "Sokół"

ul. Mickiewicza 7, 32-050
Skawina,

12 276-34-64

sokol@ckis.pl