Wycieczka do Kopalni Srebra w Tarnowskich Górach

inna lokalizacja
21/10/2023

Zapraszamy na kolejną wycieczkę z cyklu „Zwiedzaj z CKiS”. Tym razem udamy się na Śląsk. Głównym celem wycieczki będą Tarnowskie Góry – miejsce, które w XV wieku ogarnęła prawdziwa „gorączka srebra”. Zwiedzimy między innymi słynną kopalnię srebra wpisaną na Listę Światowego Dziedzictwa UNESCO i wiele więcej.

Termin wyjazdu: 21.10.2023

Godzina wyjazdu: 7.30 (Hala Widowiskowo-Sportowa CKiS)

Godzina powrotu: 19.00

Miejsce zbiórki przed Halą Widowiskowo-Sportową CKiS (ul. Konstytucji 3 Maja 4, Skawina)

Cena regularna – 140 zł*

Cena ulgowa – 130 zł* (przysługuje dzieciom oraz młodzieży szkolnej do 18. roku życia)

* Kwota obejmuje: transport, opiekę pilota wycieczki, przewodnika, bilety wstępu do atrakcji turystycznych (w tym rejs łodzią w kopalni) oraz ubezpieczenie.

Formularz zapisów  TUTAJ

Możliwość zapisów także telefonicznie pod numerem 662 204 794.

 

Poniżej szczegółowy pogram wyjazdu:

Kopalnia Srebra w Tarnowskich Górach – Odwiedź wyjątkową w skali światowej kopalnię, w której uruchomiono pierwszą na Górnym Śląsku maszynę parową, odkryj kim byli tarnogórscy gwarkowie i dowiedz się jakimi metodami wydobywali skarby, które zostawiła im natura. Zwiedzanie obejmuje: film w sali kinowej, nowoczesne muzeum multimedialne, spacer podziemnym labiryntem korytarzy. UWAGA! Zwiedzanie kopalni nie jest przystosowane dla osób niepełnosprawnych.

Podziemny rejs łodzią przez sztolnię w zabytkowej Kopalni Srebra. Kurs będzie miał miejsce na trasie o długości 270 metrów między dwoma przystaniami zlokalizowanymi przy szybach Szczęść Boże i Żmija.

Starówka w Tarnowskich Górach. W połowie XVI w. miasto było nie tylko największym ośrodkiem górnictwa kruszcowego na Górnym Śląsku, ale także jednym z największych ośrodków przemysłowych w Europie.

Zabytkowy kompleks dworski rodu Donnersmarcków w Świerklańcu z XVIII wieku. Powierzchnia całkowita parku wynosi 180 hektarów i jest pełna pozostałości po tzw. śląskim Wersalu. Podczas spaceru parkowymi alejkami zobaczymy dawne dworskie zabudowania, a także piękne jeziora, strumyki i okazałe drzewa.

Sanktuarium w Piekarach Śląskich. Wewnątrz robiącej wrażenie Bazyli znajduje się słynny obraz Matki Boskiej Piekarskiej. Od wieków miejscowość ta słynie z cudów i jest nazywana tzw. Śląską Jerozolimą.

Uwaga! Podczas zwiedzania przewidziana jest czas wolny na przerwę obiadową. Będzie wówczas możliwość skorzystania z oferty gastronomicznej lokalnych restauracji.

 

Płatności prosimy dokonywać przelewem na konto bankowe poniżej:

Numer konta bankowego: 87 8600 0002 0000 0000 3838 0005, tytuł: ZWIEDZANIE imię i nazwisko uczestnika.

Przed wyjazdem zapoznaj się z regulaminem wycieczki ⇒ REGULAMIN

W razie pytań zapraszam do kontaktu telefonicznego od poniedziałku do piątku w godz. 8.30 – 15.00 pod numerem telefonu 662 204 794. Z chęcią odpowiem na wszystkie pytania.

 

Krystian Kosiorowski

inna lokalizacja