Wycieczka górska: ONDŘEJNIK (Czechy)

Tatry
19/09/2020

19.09.2020

„ONDŘEJNIK” (Czechy)

 Frýdlant nad Ostravicí  – Chata Ondřejnik – Skalka – Kunčice pod Ondřejnikiem (Pivovar Ogar)

Wyjazd godz. 6.00, powrót ok. godz. 20.00

cena: 75 zł

Skala trudności:

,,3”- trasa przeznaczona dla osób, którym nie jest straszny lekki wysiłek; zawiera elementy szlaków spacerowych oraz pojedyncze, krótkodystansowe trudności przejawiające się  stosunkowo dużymi stromiznami; miejscami urwiska (na ogół bezpiecznie oddalone); z reguły brak sztucznych zabezpieczeń

czas przejścia: 5 h

/konieczne dokumenty do przekroczenia granicy państwa: dowód lub paszport/

 

Ondrejnik to niewielkie pasmo górskie znajdujące się na zachód od rzeki Ostravicy, czyli na Morawach.

Wycieczkę rozpoczniemy w okolicy stacji kolejowej we Frydlancie, następnie szlakiem niebieskim (którego będziemy się trzymać przez całą trasę) podejdziemy do schroniska pod Ondrejnikiem. Tam odpoczynek i dalsze podejście na Skałkę, z której widoki w kierunku najwyższych szczytów Beskidu Śląsko-Morawskiego.

Ze Skałki zejście do miejscowości Kuńczyce pod Ondrejnikiem, gdzie dla chętnych na zakończenie odwiedziny w miejscowym browarze restauracyjnym Ogar.

 

Informacje:

Frydlant nad Ostrawicą, (czes. Frýdlant nad Ostravicí, niem. Friedland an der Ostrawitz) – miasto w Czechach, w kraju morawsko-śląskim.

Na jego obszar składają się trzy gminy katastralne: Frýdlant (znajdujący się na morawskim brzegu Ostrawicy) oraz Nová Ves i Lubno (po stronie śląskiej).

Skalka, pol. Skałka (964 m n. p. m.) – najwyższy szczyt górski w masywie Ondřejníka na Pogórzu Morawsko-Śląskim. Szczyt znajduje się pomiędzy Frydlantem nad Ostrawicą a Frenštátem pod Radhoštěm na Morawach w Czechach.

Ze szczytu roztacza się bardzo dobry widok na Beskidy oraz Morawy i Górny Śląsk, a sam szczyt widoczny jest również z Polski m. in. z Wodzisławia Śląskiego leżącego na Górnym Śląsku.

Na południowym stoku znajduje się istniejący od 1955 r. rezerwat przyrody Skalka.

Źródło:

https://pl.wikipedia.org/wiki/Wikipedia:Strona_g%C5%82%C3%B3wna

 

Informacje i zapisy:

Zapisy od 19.08.2020 w Dziale Sportu i Rekreacji/ Hala Widowiskowo-Sportowa w Skawinie.

Tel. 728 834 588

Wpłaty za wycieczkę można dokonać:

przelewem: na rachunek bankowy o nr: 87 8600 0002 0000 0000 3838 0005 (Bank Spółdzielczy w Skawinie), podając w tytule przelewu wycieczka górska

stacjonarnie: od dnia 06 sierpnia w następujące dni: środa i czwartek, w godz. 8.30 – 14.00, w hali widowiskowo-sportowej przy ul. Konstytucji 3 Maja 4.

Przypominamy o terminie  dokonywania wpłat zarówno na wycieczki krajowe jak i zagraniczne – nie wcześniej niż na 30 dni przed każdą wycieczką i nie później niż 10 dni przed wyjazdem.

Przed dokonaniem wpłaty prosimy o kontakt z Działem Sportu i Rekreacji w celu zapisania się na listę uczestników, a dla nowych piechurów, którzy chcieliby dołączyć do grona uczestników wycieczek górskich CKiS – przypominamy o obowiązku złożenia pisemnej akceptacji Regulaminu Wycieczek Górskich.

Tatry