Wiosenna wycieczka na Sądecczyznę

inna lokalizacja
18/05/2024

Wiosna to wymarzony czas na spacery. Dlatego pozwólcie zabrać się w podróż do przeszłości i odkryjcie z nami fascynującą Sądecczyznę. To kraina położona w widłach dwóch rzek: Dunajca i Popradu. Dzięki naszej wycieczce nie tylko poznacie region, ale przede wszystkim zobaczycie galicyjską wieś i dawne miasteczko w którym czas się zatrzymał. Odwiedzimy stare zakłady rzemieślnicze, zaglądniemy do chłopskiej chaty, a nawet będziemy podziwiać szlachecki dwór. Nie zabraknie także atrakcji przyrodniczych. Wybierzemy się na spacer ścieżką w koronach drzew, by następnie udać się na najprawdziwsze mokradła. Może uda nam się nawet zobaczyć pracujące bobry.

 

 

Termin wycieczki: 18 maja 2024 (sobota)

Wyjazd: godz. 8.00 (Hala Widowiskowo-Sportowa CKiS)

Powrót: godz. 21.30

Cena: 120 zł*
*Kwota obejmuje transport, opiekę pilota wycieczki, przewodnika, bilety wstępu do atrakcji turystycznych oraz ubezpieczenie.

ZAPISY KLIKNIJ TUTAJ

Poniżej szczegółowy pogram wyjazdu:

Skansen w Nowym Sączu – największy park etnograficzny w Małopolsce i jeden z największych w Polsce. Zobaczycie tu m.in. liczne zagrody chłopskie, XVII-wieczny dwór szlachecki z unikalną polichromią we wnętrzach, folwark dworski oraz osiemnastowieczne świątynie: kościół rzymskokatolicki, cerkiew greckokatolicką i kościół protestancki. W jednym z sektorów odtworzono nawet zabudowę kolonistów niemieckich, a na skraju lasu małe osiedle cygańskie.

Miasteczko Galicyjskie w Nowym Sączu –  to rekonstrukcja fragmentu zabudowy małomiasteczkowej. Obejmuje niewielki plac rynkowy i pierzeje z kilkunastoma domami. W klimatycznych kamieniczkach będzie można dosłownie przenieś się w czasie. W zakładach rzemieślniczych czekać będą na Was lokalni rzemieślnicy (m.in. fotograf, zegarmistrz, garncarz, snycerz, dentysta, krawiec czy szewc).

Stary Sącz – to miasto o średniowiecznej genezie. Od wieków życie tutejszych mieszczan toczyło się w cieniu słynnego klasztoru sióstr Klarysek ufundowanego przez św. Kingę – żonę Bolesława Wstydliwego. Podczas spaceru zobaczymy nie tylko zabytkowe kamieniczki otaczające rynek, ale odwiedzimy również przyklasztorny kościół oraz wejdziemy na Miejską Górę.

Enklawa przyrodnicza „Bobrowisko” – to mokradła znajdujące się w widłach rzek Dunajca i Popradu. Położony nieopodal Starego Sącza rezerwat składa się z dwóch krzyżujących się ze sobą drewnianych pomostów obejmujących punkty obserwacyjne. Przy odrobinie szczęścia będzie można zaobserwować m.in. bobry, czaple, kaczki czy łabędzie.

Ścieżka w koronach drzew „Leśne Molo” – konstrukcja otwarta pod koniec 2021 roku. Znajduję się na Miejskiej Górze w pobliżu starosądeckiej starówki. W drodze na platformę będziemy mijać tzw. „krople rosy”. Są to szklane kule tworzące ścieżkę edukacyjną prezentującą cykl życiowy kumaka górskiego. Trasa zakończona jest tarasem widokowym z imponującą panoramą na Stary Sącz, Beskid Niski oraz Beskid Sądecki.

Uwaga! Podczas zwiedzania przewidziana jest czas wolny w Starym Sączu na przerwę obiadową. Będzie wówczas możliwość skorzystania z oferty gastronomicznej lokalnych restauracji.

 

Płatności prosimy dokonywać przelewem na konto bankowe poniżej:

Numer konta bankowego: 87 8600 0002 0000 0000 3838 0005, tytuł: ZWIEDZANIE imię i nazwisko uczestnika.

Przed wyjazdem zapoznaj się z regulaminem wycieczki ⇒ REGULAMIN

W razie pytań zapraszamy do kontaktu telefonicznego od poniedziałku do piątku w godz. 8.30 – 15.00 pod numerem telefonu 662 204 794. Z chęcią odpowiemy na wszystkie pytania.

 

Krystian Kosiorowski

 

inna lokalizacja