Wycieczki górskie – sezon 2021

Tatry
15/03/2021

31/10/2021

[Aktualizacja | 15.09.2021 r.]

Wycieczka ,,Pieniny” zaplanowana na 18.09.2021 – ODWOŁANA.

Trwają zapisy na wycieczkę górską 9.10.2021 – „BESKID SĄDECKI – BACÓWKA NAD WIERCHOMLĄ”

Szczegółowe informacje: TUTAJ

 

[Aktualizacja 28.07.2021]

Z przykrością informujemy, że zaplanowana na najbliższą sobotę wycieczka górska nie odbędzie się.

Trwają zapisy na wycieczkę górską 21.08.2021r. – „TATRY WYSOKIE – SZPIGLASOWY WIERCH”

Szczegółowe informacje: TUTAJ

 

Przedstawiamy wrześniowy program wyjazdów. Zapisy wkrótce.

  • 04.09.2021 –„TATRY ZACHODNIE – STAROROBOCIAŃSKI WIERCH”
  • 18.09.2021 – „PIENINY”

 

[Aktualizacja | 13.07.2021 r.]

Wycieczka Beskid Wyspowy – Mogielica zaplanowana na 17.07.2021 – ODWOŁANA.

[Aktualizacja | 14.05.2021 r.]

W związku z ogłoszonymi zmianami i zniesieniem wybranych restrykcji i ograniczeń związanych z pandemią Covid-19, możemy wrócić do organizowania wycieczek górskich i już 19 czerwca 2021 r. zapraszamy na pierwszą z nich w tegorocznym cyklu. Więcej informacji TUTAJ.

 

Wiosna już za pasem, a zatem przed nami kolejny sezon wycieczek górskich z CKiS. Jak co roku proponujemy Państwu zestaw atrakcyjnych wyjazdów na szlaki polskich, słowackich i czeskich gór.

W sezonie wiosna – lato – jesień 2021, Centrum Kultury i Sportu w Skawinie przygotowało atrakcyjną ofertę turystyczną składającą się z dwóch krajowych i dziesięciu zagranicznych (Czechy, Słowacja) jednodniowych wycieczek górskich o różnym stopniu trudności.

Wszystkie górskie wędrówki, jak co roku, odbywać się będą w soboty.

Program dostępny będzie z uwzględnieniem ograniczeń wynikających z obowiązujących przepisów związanych z COVID-19, w tym Rozporządzenia Rady Ministrów w sprawie ustanowienia określonych ograniczeń, nakazów i zakazów w związku z wystąpieniem stanu epidemii. Stosujemy się do zasady DDM. W przypadku utrzymania kwarantanny w związku z podróżą m.in. na Słowację, przygotowujemy dla Państwa alternatywne wycieczki krajowe.

W tegorocznym programie znajdują się propozycje wyjazdów: w Beskidy (Śląsko – Morawski do Czech oraz Sądecki), Krokusy w Tatrach, Góry Choczańskie, Babia Góra (od strony Słowacji) o łatwym i średnim stopniu trudności pokonania tras. Z kolei na miłośników pasm wysokogórskich po stronie polskiej i słowackiej czekają bardziej wymagające szlaki prowadzące w Tatry Wysokie, Zachodnie i Bielskie. Wyjdziemy również na Małą i Wielką Fatrę.

Zapraszamy wszystkich chętnych do zapoznania się, nie tylko z nowym programem wycieczek górskich, ale również z nową formą zapisów poprzez formularz zgłoszeniowy. Formularz oraz opis poszczególnych wycieczek będzie umieszczany na naszej stronie internetowej w artykule zapowiadającym wybraną wycieczkę zgodnie z harmonogramem zamieszczonym na plakacie. W przypadku zaistnienia sytuacji zmiany zasad funkcjonowania w działalności Centrum Kultury i Sportu w Skawinie, w związku z ogólnopolskimi restrykcjami  mającymi na celu przeciwdziałanie rozprzestrzeniania się koronawirusa, termin ogłoszenia wycieczki może ulec zmianie, o czym zawiadomimy za pośrednictwem dostępnych kanałów informacyjnych.

Informacja na temat zapisów na poszczególne wycieczki ukazywać się będzie od godz. 12.00 w danym dniu określonym w harmonogramie.

Warto również znać obowiązujący Regulamin wycieczek górskich 2021

Tradycyjnie każda wycieczka będzie oznaczona skalą trudności od 1 do 5+. Wycieczki o najwyższej skali będą wymagały od uczestników zwiększonej wytrzymałości i pewnego doświadczenia w wyjazdach górskich.

Przypominamy, iż na każdy wyjazd należy się odpowiednio przygotować. W zależności od czasu trwania wycieczki mieć odpowiedni zapas napojów oraz jedzenia. Najważniejszym elementem każdego wyjazdu jest wygodne obuwie. My sugerujemy Państwo buty przeznaczone do wędrówek górskich. Dobrze jest posiadać ze sobą pelerynę przeciw deszczową, a przy wycieczkach w wyższe partie gór, dodatkowe ciepłe ubranie.

Zaznaczamy, że o trudności szlaku stanowi punktacja i opis w przewodniku, nie kolor jego oznaczenia!

W szczególności przypominamy o terminowym dokonywaniu wpłat zarówno na wycieczki krajowe, jak i zagraniczne – ze względów bezpieczeństwa (by zapobiegać rozprzestrzenianiu się koronawirusa) płatność tylko przelewem.

Wszystkie wycieczki organizowane przez Centrum Kultury i Sportu w Skawinie poprowadzą nasi doświadczeni przewodnicy.

W razie pytań zapraszamy do kontaktu z Działem Sportu i Rekreacji CKiS od poniedziałku do piątku w godz. 8.30-15.00, pod numerem telefonu: 728 834 588.

W związki z trwającym okresem urlopowym, wszystkie pytania i wątpliwości prosimy kierować mailowo na adres hala@ckis.pl. Na wszystkie wiadomości odpowiemy po 16 sierpnia. W sprawach pilnych prosimy o kontakt z sekretariatem: centrumks@ckis.pl lub tel. 12 276 24 12

 

Magdalena Pobożniak

(AZG)

 

 

Tatry