Wyjątkowy wernisaż pełen inspiracji

Pałacyk "Sokół"
Skawina
13/01/2023

Wyjątkowy wernisaż pełen inspiracji

Piątek trzynastego 2023 roku okazał się dla nas niebywale szczęśliwy.  Mieliśmy okazje spotkać się w gronie wspaniałych ludzi, którzy nie tylko kochają sztukę, ale są też otwarci na nowe formy przekazu. Wernisaż wystawy prac Żanety MIGO, bo o tym wydarzeniu mowa był nietuzinkowy.
Tym razem prezentowane obrazy były zakryte, niedostępne początkowo dla widza. Półmrok na sali i cisza wprowadziły nas w klimat uważności.

 

Siedem wspaniałych kobiet stojących przy siedmiu abstrakcyjnych, malowanych akrylem obrazach na sali teatralnej Pałacyku Sokół. Każda z wyjątkową historią swojego życia, która miała wpływ na odbiór poszczególnych obrazów i w ten sposób dając nam – widzom przeżyć całą opowieść. Przeprowadzono nas przez temat odwagi, poza schematycznego myślenia, macierzyństwa, zwycięstwa, dbania o siebie i miłości jako elementów „(R)Ewolucji Wenus”. Bo takie też tytuły nosiły prezentowane przez artystkę obrazy. Taniec i śpiew dopełniły całą wystawę.

Po części oficjalnej, która była ucztą dla oczu i uszu, przeszliśmy do części kawiarnianej „Tu czy Tam”, by przy dobrej kawie i ciastku móc poznać artystkę, porozmawiać z nią o koncepcji i inspiracji czy technice. Tego wieczoru dało się odczuć przyjazną, pełna otwartości atmosferę, która sprzyjała kuluarowym rozmowom. Za co wszystkim dziękujemy. 

artystka Żaneta MIGO – zamiłowanie do malowania zaczęło się u niej ujawniać już od dziecka i tak już zostało. Swoją pasję mogła rozwijać dzięki licznym kursom rysunku oraz  na studiach. W wolnym czasie chętnie czyta, uprawia sporty i chodzi na wystawy malarstwa z dziećmi. Stara się zaszczepić w nich od małego miłość do sztuki. Bo sama doskonale wie jakie to ważne.

Beata Wojtoń – historia odwagi,
Ada Ślusarek – historia macierzyństwa,
Angelika Knap – taniec, historia zwycięstwa,
Monika Włodarczyk – historia samo pielęgnacji,
Małgorzata  Szybisty – śpiew.

Tych, którzy nie dotarli na wernisaż, serdecznie zapraszam na wystawę. Którą oglądać możecie do 3 marca 2023 roku, od pon. do piątku w godz. 8:00-16:00 w kawiarni „Tu czy Tam” w Pałacyku Sokół.

To był pełen emocji, piątkowy wieczór, za który serdecznie wszystkim dziękuję.

Fotogaleria:

20230113-182804-401A5820

 

Agnieszka Kupczyk

(JK)

Pałacyk "Sokół"

ul. Mickiewicza 7, 32-050
Skawina,

12 276-34-64

sokol@ckis.pl