Wywrócona bajka o Kapturku, czyli finał sezonu Teatru Dzieciom

Pałacyk "Sokół"
Skawina
13/05/2019

Zapraszamy na ostatnie w tym sezonie spotkanie z Teatrem Dzieciom, w wykonaniu Teatru Kultureska, w poniedziałek 13 maja o godz. 17.30 do Pałacyku „Sokół”.

„Wywrócona bajka o Kapturku” to spektakl dla najmłodszych, oparty na baśni, którą zna każde dziecko. Nie powiela jednak akcji bajki, lecz – odwołując się do znanych symboli, takich jak czerwony kapturek, groźny wilk czy wędrówka przez las do babci – dosłownie wywraca ją „do góry nogami”.

Teatr Kultureska, bazując na znanej wszystkim dzieciom baśni Braci Grimm, stworzył autorski spektakl, mający charakter bajki o tematyce ekologicznej. Zabawna historia zaskakuje i bawi dzieci przez okrągłe 60 minut, a jak wiadomo, zabawa jest najlepszą formą nauki. Poprzez spektakl dzieci dowiadują się, jak dbać o środowisko naturalne, a także pogłębiają swoją świadomość ekologiczną. Przedstawienie uczy szacunku wobec drzew, lasów i uwrażliwia dzieci na liczne problemy środowiska. Dzięki udziałowi w spektaklu mali widzowie poszerzą swoją wiedzę na temat segregacji śmieci, sposobów unikania powstawania odpadów oraz możliwości ponownego ich wykorzystania. A to wszystko dzięki dobrej zabawie!

Dzieci na każdym kroku zaskakiwane będą przez nieoczywistych bohaterów, wyjątkowe zwroty akcji i niesamowite efekty sceniczne. Na scenie pojawi się narcystyczny Baran, waleczna Owieczka, „groźny” Wilk, dobra Leśna Wróżka, a także… tajemniczy leśny potwór. Przez cały spektakl bohaterowie wraz z dziećmi szukać będą odpowiedzi na pytanie kto zaczarował las, a rozwiązanie zagadki zaskoczy każdego widza bez względu na wiek…

Zapowiedź fabuły
W lesie źle się dzieje – kwiaty zapadły się pod ziemię, przestały szumieć drzewa, wśród mchów ścielą się śmieci, a zamiast zieleni w lesie pojawiła się czerwień. Dzielna i waleczna Owieczka Ola podejmuje się odnalezienia odpowiedzi na pytanie: „Kto zaczarował las?”. Postanawia odnaleźć leśnego potwora i przywrócić zieleń drzewom. Czy pomoże jej w tym magiczny czerwony kapturek?

Spektakl adresowany jest do dzieci w wieku 3-11 lat, czyli dzieci z przedszkoli i klas I-IV szkoły podstawowej.

Bilety w cenie 10 zł/dziecko, 15 zł/dorośli do nabycia w kasach CKiS (Basen Camena) oraz na godzinę przed spektaklem w Pałacyku „Sokół”.

 

Joanna Kurpiel (informacje o spektaklu: https://kultureska.pl)

(AR)

 

 

Pałacyk "Sokół"

ul. Mickiewicza 7, 32-050
Skawina,

12 276-34-64

sokol@ckis.pl