X Jubileuszowy Memoriał Sylwestra Guzika w Tenisie Stołowym Skawina 2023

Hala Widowiskowo - Sportowa
Skawina
25/06/2023

25.06.2023 r. w Hali Widowiskowo-Sportowej w Skawinie odbył się X Jubileuszowy Memoriał Sylwestra Guzika w Tenisie Stołowym Skawina 2023. Organizatorem Memoriału było Centrum Kultury i Sportu w Skawinie, a Partnerem wydarzenia, jak co roku –  Krakowski Okręgowy Związek Tenisa Stołowego, który zapewnił obsługę sędziowską zawodów.
Uczciliśmy pamięć wybitnego trenera i wspaniałego człowieka, jakim był bez wątpienia Sylwester Guzik.

Poziom rozgrywek był bardzo wysoki, a na listach startowych nie zabrakło medalistów Mistrzostw Polski czy Mistrzostw Województwa. Jak co roku zawody rozgrywane były w dwóch rzutach. W pierwszej turze przy stołach spotkali się przedstawiciele kategorii młodzieżowych:

  • Skrzaty
  • Żaki
  • Młodzicy

z podziałem na dziewczęta i chłopców.
W drugim rzucie zawodnicy rywalizowali w poniższych kategoriach:

  • Open
  • Open Amatorzy.

Po raz drugi zawodnicy mieli okazję zmierzyć się w kategorii Open Amatorzy o Puchar Dyrektora CKiS, która cieszyła się bardzo dużym zainteresowaniem. Tradycyjnie Memoriał został oficjalnie otwarty przez Pana Jacka Guzika – syna trenera Guzika oraz Natalię Guzik – wnuczkę.

Dla najlepszych zawodników w kategoriach młodzieżowych były przygotowane medale i dyplomy, a dla najlepszych graczy w kategoriach Open – puchary oraz dyplomy. Dodatkowo wygrani otrzymali nagrody rzeczowe, a dla wszystkich dzieci była urządzona loteria z drobnymi upominkami. W obu kategoriach Open zostały wyróżnione najlepsze Panie, które dostały za to osiągnięcie specjalny zestaw upominkowy. Nagrody wręczali: Pan Jacek Guzik wraz z córką Natalią, a w kategoriach młodzieżowych dodatkowo wraz z nimi Pan Karol Kościelny, Przewodniczący Komisji Kultury, Sportu i Rekreacji Rady Miejskiej w Skawinie, w kategoriach Open również – Zastępca dyrektora ds. sportu w Centrum Kultury i Sportu w Skawinie Pan Jakub Krasuski.

W zawodach w tym roku wzięło udział 81 zawodników. Warty podkreślenia jest również fakt, że młodzi zawodnicy trenujący w CKiS Skawina zajmowali czołowe lokaty w swoich kategoriach. Turniej dostarczył wiele sportowych emocji, imponujących zagrań, szybkich reakcji oraz radości wszystkim uczestnikom oraz kibicom.

Pierwsze trójki z każdej kategorii:

Młodzicy:
1. Turecki Jakub
2. Syktus Maciej
3. Wiktorek Marcin

Młodziczki:
1. Skowrońska Natalia
2. Noworyta Łucja
3. Baltaza Oliwia

Żacy:
1. Sikoń Jakub
2. Wilczek Michał
3. Książek Maksymilian

Żaczki:
1. Ewert Lea
2. Florek Barbara
3. Więcek Zuzanna

Skrzaty:
1. Jarosz Mikołaj
2. Węglarz Arkadiusz
3. Pytlowski Maksymilian

Skrzatki:
1. Łakomy Maja
2. Baltaza Maja
3. Baltaza Lena

Open Amatorzy:
1. Toczony Szymon
2. Bargiel Robert
3. Ciapa Jacek

Open:
1. Dąbrowski Damian
2. Rupa Robert
3. Fornali Carlo

X Memoriał Sylwestra Guzika w Tenisie Stołowym Skawina 2023 już za Nami, ale spotkamy się za rok 🙂

FOTORELACJA

Magdalena Pobożniak

/IN/

Hala Widowiskowo - Sportowa

ul. Konstytucji 3 Maja 4, 32-050
Skawina, małopolskie

12 276-40-56

halackis@ckis.pl