XI Pływackie Mistrzostwa Skawiny za nami

Basen Camena
Skawina
06/12/2020

W nieco innej, powodowanej związanymi z pandemią obostrzeniami, formule, ale za to w towarzystwie Świętego Mikołaja i jego pomocników, 6 grudnia na Basenie „Camena” odbyły się XI Pływackie Mistrzostwa Skawiny.

Zorganizowane przez naszego bliskiego, wieloletniego partnera K.S. Optima, przy udziale fantastycznych wolontariuszy, mistrzostwa były okazją do spotkania się podczas sportowej rywalizacji zawodników z klubów pływackich prowadzących zajęcia na Basenie „Camena”. Na startowych słupkach stanęło blisko 200 pływaków reprezentujących K.S. Optima, CKiS Skawina oraz stowarzyszenia AW Sport, Skimka i Równa Szansa.

Honorowy patronat nad zawodami objął Burmistrz Miasta i Gminy Skawina Pan Norbert Rzepisko. Uroczystego otwarcia zawodów dokonał Zastępca Burmistrza Pan Witold Grabiec, a w dekoracji zawodników uczestniczyli Przewodnicząca Rady Miejskiej w Skawinie Pani Ewa Masłowska, Przewodniczący Komisji Edukacji RM w Skawinie Pan Ryszard Majdzik, Radny Powiatu Krakowskiego Pan Rafał Szczypczyk oraz Zastępca Dyrektora CKiS w Skawinie Pan Jakub Krasuski. Projekt współfinansowany był ze środków budżetu Gminy Skawina

Zawody rozegraliśmy bez udziału publiczności. Nie zapomnieliśmy jednak o wielbicielach pływania, którzy mogli kibicować swoim faworytom oglądając transmisję „na żywo” prowadzoną na naszym profilu facebookowym. Wierzymy, że gorąca atmosfera udzieliła się również naszym widzom!

Poniżej przedstawiamy wyniki reprezentantów #teamCKiS.

Dziewczęta  rocznik 2006

1 miejsce Martyna Płonka

Dziewczęta rocznik 2008

1 miejsce Gabriela Raputa

2 miejsce Zofia Bednarz

4 miejsce Amelia Kłos

6 miejsce Oliwia Richa

Dziewczęta rocznik 2009

1 miejsce Amelia Krzyszkowska

2 miejsce Aleksandra Płonka

8 miejsce Lena Jezioro

Dziewczęta rocznik 2010

2 miejsce Julia Madej

Chłopcy rocznik 2008

1 miejsce Szymon Maliszewski

2 miejsce Kacper Urban

3 miejsce Andrzej Michalski

Chłopcy rocznik 2010

1 miejsce Szymon Kutermak

Gratulujemy osiągnięć! Mamy nadzieję, że kolejne zawody na Basenie „Camena” odbędą się  już przy pełnych kibiców trybunach.

 

Fotoreportaż z Mistrzostw do obejrzenia TU (fot. Jarosław Karasiński)

Zapisana transmisja video z zawodów dostępna w grupie CKiS LIVE.

(AR)

Basen Camena

ul. Żwirki i Wigury 11, 32-050
Skawina,

camena@ckis.pl